معرفی و دانلود کتاب مغز ضد استرس | ملانی گرینبرگ | انتشارات دیموند بلورین

ملانی گرینبرگ در کتاب مغز ضد استرس به ما می‌آموزد که چطور به اضطراب‌های زندگی مدرن پاسخ دهیم و با کمک دیگر احساساتمان آن‌ها را تحت کنترل در آوریم. دکتر گرینبرگ با ترکیب روان‌شناسی، عصب‌شناسی و ذهن‌آگاهی، رویکردهایی کاربردی و ساده ارائه می‌دهد که کمکمان می‌کنند شیوه‌ی کارکرد مغزمان را تغییر دهیم و انعطاف، مقاومت و تاب‌آوری بیشتری از خود نشان دهیم.

درباره‌ی کتاب مغز ضد استرس

همه‌ی ما در زندگی در معرض موقعیت‌های اضطراب‌آوری قرار داریم که به ما تحمیل می‌شود: بیکاری، وضعیت اقتصادی شکننده، مراقبت از خانواده، کار پرفشار و طولانی، بیماری، اضافه‌وزن، ترافیک و… هر یک از این‌ها می‌توانند باعث استرس فرد شوند و او را در وضعیت فروپاشی روانی قرار دهند. ما از خیلی از این موقعیت‌ها راه فراری نداریم و نمی‌توانیم آن‌ها را حذف کنیم، چون اساساً زندگی مدرن با خود واهمه و ترس‌های زیادی را به همراه دارد و بخش اجتناب‌ناپذیر آن است. حال که نمی‌توانیم علت اضطراب را حذف کنیم و به هر شکل در معرض آن هستیم، باید سعی کنیم واکنش درستی به آن نشان دهیم و مدیریتش کنیم. این ایده‌ی خیلی از روان‌شناسان دنیا ازجمله ملانی گرینبرگ (Melanie Greenberg) است. دکتر گرینبرگ معتقد است فارغ از اینکه منشأ اضطراب چیست باید پاسخ مناسبی برایش بیابیم و تلاش کنیم با احساسات مثبتمان آن را تحت کنترل درآوریم. او در کتاب مغز ضد استرس (The Stress-Proof Brain) می‌کوشد استراتژی‌هایی ساده اما کاربردی برای این فرآیند ارائه دهد؛ روش‌هایی که کمک کنند در برابر سختی‌ها تاب‌آوری بیشتری از خود نشان دهیم.

دکتر ملانی گرینبرگ، روان‌شناس بالینی، سخنران، کوچ و مؤلف اهل آفریقای جنوبی است. او در زمینه‌ی مدیریت اضطراب، سلامتی و روابط تخصص دارد و در درمانش از تکنیک‌های ذهن آگاهی، عصب‌شناسی و درمانِ شناختی رفتاری استفاده می‌کند. گرینبرگ در 26سالگی برای تحصیل به آمریکا آمد و از آن‌ پس در آن‌جا ماندگار شد. او سال‌ها استاد دانشگاه سن دیگو بود. گرینبرگ سخنرانی حرفه‌ای محسوب می‌شود و از سال 2011 برای فعالین حوزه‌ی سلامت، صاحبان کسب‌وکار و مردم عادی کارگاه‌هایی در زمینه‌ی سلامت روان برگزار می‌کند. او از مشهورترین روان‌شناسان شبکه‌های اجتماعی محسوب می‌شود. کتاب «مغز ضد استرس» تنها اثر منتشرشده‌ی اوست.

فهرست مطالب کتاب

گرینبرگ در کتاب مغز ضد استرس، با تشریح ساختار مغز و اجزایی که در انتقال و شناخت استرس نقش دارند، نشان می‌دهد که مغز چگونه استرس را تحلیل می‌کند و تصمیم می‌گیرد که به آن پاسخ دهد. او توضیح می‌دهد که اضطراب شدید گاهی ممکن است دلایل فیزیکی داشته باشد و به خاطر اختلال در بخش‌هایی از مغز رخ دهد. گرینبرگ با تأکید بر امکان تغییرپذیری مغز، روش‌هایی پیشنهاد می‌کند که کمک می‌کنند مهارت‌های مغزی‌مان را تقویت کنیم و بتوانیم این اختلال‌ها را تا حدی برطرف نماییم. درنتیجه، هم می‌توانیم بر استرس غلبه کنیم، و هم قادر خواهیم بود مقاومت و تحمل بیشتری در زندگی از خود نشان دهیم.

این کتاب به‌خوبی روان‌شناسی مثبت، علوم مغزی و ذهن‌آگاهی را با یکدیگر ترکیب می‌کند. استراتژی‌های آن چندمنظوره هستند و ابزارهایی کاربردی به شما می‌دهند که کمکتان می‌کنند استرس‌تان را آرام کنید و تاب‌آوری‌تان را در موقعیت‌های مختلف زندگی به حداکثر برسانید. (دکتر آلیس بویس، کارشناس احساسات)

کتاب مغز ضد استرس برای چه کسانی مناسب است؟

قیمت نسخه الکترونیک


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D9%85%D8%BA%D8%B2-%D8%B6%D8%AF-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%B3/book/74761

مقدمه

بخش 1. درک استرس

فصل 1. پاسخ مغز شما به استرس

فصل 2. با چه نوع عوامل استرس زایی مواجه هستید؟

بخش 2. آرام‌سازی اعصاب

فصل 3. ماندن در حال حاضر

فصل 4. مواجهه با احساسات و پذیرش آنها

فصل 5. به دست آوردن کنترل بر استرس خود

فصل 6. آموزش مهربانی با خود

بخش 3. همراه شدن با قشر پیش‌پیشانی

فصل 7. منعطف شدن از لحاظ شناختی

فصل 8. مثبت نمودن

فصل 9. پیدا کردن ساختار فکری درست

فصل 10. سالم زندگی کردن در مواجهه با استرس

مشخصات کتاب الکترونیک

کتابی عالی که کمکتان می‌کند بر اثرات توان‌فرسای استرس، که باعث شده در زندگی شخصی و حرفه‌ای‌تان موفق نشوید، غلبه کنید. با کمک این کتاب حس اضطرابتان را به حس اعتماد، تحمل، کنترل و هیجان تبدیل می‌کنید. (دکتر لوری شِمِک، نویسنده و کارشناس سلامت)

 • معرفی کتاب مغز ضد استرس

  اگر می‌خواهید اضطرابتان را به فرصتی برای رشد فردی تبدیل کنید، کتاب مغز ضد استرس برای شماست. (الیزابت همیلتون گورینو، مدیرعامل و نویسنده)

 • اگر دائماً دچار اضطراب هستید و در بسیاری از شرایط استرس می‌گیرید، کتاب مغز ضد استرس راهنمایی مفید برای شماست.

  با ملانی گرینبرگ بیشتر آشنا شویم

  کتاب مغز ضد استرس برای کسانی که از اضطراب رنج می‌برند، هدیه‌ای الهی است. (دکتر کریستین نف، استاد دانشگاه و نویسنده)

 • کتاب مغز ضد استرس نقدهای مثبت زیادی دریافت کرد و بسیار موردتوجه قرار گرفت. این اثر را محمدهادی آقاجانی برای انتشارات دیموند بلورین ترجمه کرده است.

  نکوداشت‌های کتاب مغز ضد استرس

  • استرس می‌تواند به شرایط بغرنج و حادتری منجر شود. استرس درواقع شبیه چرخه‌ی معیوبی است که دائم ما را در آستانه‌ی فروپاشی قرار می‌دهد. خستگی، آشفتگی، فرسودگی و بیماری‌هایی همچون افسردگی نتیجه‌ی اضطراب هستند. استرس حتی می‌تواند به بیماری‌های فیزیکی مثل تپش قلب منجر شود و یا سرعت پیشروی بیماری‌های دیگر را تشدید کند و به مراحل خطرناکی برساند. اما چطور می‌توان این تهدیدات را پشت سر گذاشت؟ ملانی گرینبرگ این‌طور پاسخ می‌دهد که مغز انسان قابلیت تغییرپذیری دارد و می‌تواند از طریق فرآیندهایی عصبی خود را اصلاح کند و توسعه دهد. او می‌گوید ما باید کاری کنیم که مغزمان عوامل استرس‌زا را نه به‌صورت بن‌بست و مانع و تهدید، که به‌صورت چالش ببیند. به این شکل مغز می‌تواند آگاهانه و مؤثر به این شرایط بغرنج پاسخ دهد و از آن فرصتی برای رشد بسازد.