معرفی و دانلود کتاب من کیستم | علی نظامی | انتشارات ارشدان

علاقه‌مندان به حوزه‌ی کلام و الهیات اسلامی مخاطبین اصلی این کتابند.

در بخشی از کتاب من کیستم می‌خوانیم

مرز بین شب و روز دقیقً لحظه وجود و عدم وجود نور است که درآن لحظه نه نور است و نه تاریکی و لحظه زیبا و عجیبی است که خداوند نیز آن را به طلوع فجر یاد کرده و بر آن قسم خورده است. دعا کردن در آن لحظه بسیار مؤثرتر و با شکوه‌تر است.

فهرست مطالب کتاب

در عالم طبیعت و کره زمین همانطور که می‌دانیم شب و روز از چرخش دورانی زمین به دور خود به وجود می‌آید، یعنی زمانی که زمین به طرف خورشید است روز و پشت آن در همان لحضه شب است؛ امّا آیا در تمام کهکشان چنین قضیه‌ای صادق است؟ در سیارات دورتر از خورشید نوری وجود ندارد و پیوسته در شب به سر می‌برند. لذا در تمام عالم هستی شب حاکم است و نور خورشید آن مرز را شکسته و روز را به شب تحمیل کرده است. امّا در کل، تمام عالم هستی در شب و تاریکی غوطه ور شده‌اند و این یکی از نشانه‌های قدرت خداوند است که با تمام این تاریکی و سیاهی‌های محض، نور را به آن تحمیل کرده و برای انسان زندگی فراهم کرده است و شب را مایه آرامش و آسایش انسان قرار داده و روح انسان را به وسیله خواب و در تاریکی محض به سوی خودش که منبع انرژی است برده و انسان را پرنشاط و انرژی کرده و دوباره به جسم انسان بازگردانده و برای روزی دوباره و ادامه زندگی آماده می‌کند. لذا به همین دلیل در کتاب مقدس قرآن از شب به قسم یاد کرده و در جایی انسان را به دعا و نیایش تشویق کرده است. لذا باید شب را غنیمت دانسته و از آن به بهترین نحو ممکن فیض ببریم.

کتاب من کیستم نوشته‌ی علی نظامی، اثری الهیاتی – کلامی است که نمایانگر نگرش نویسنده به جهان هستی می‌باشد. نویسنده در این کتاب در پی پاسخ‌گویی به سؤال‌هایی است که ممکن است برای هر انسانی در زندگی‌اش پیش آیند: من کیستم؟ به‌راستی حقیقت وجود ما و هدف از خلقت ما چیست؟ آیا وجود ما به همین جسم خلاصه می‌شود که متشکل از دست، پا، چشم، گوش و… است؟ یا حقیقتی دیگر در پس این جسم مادی نهان است؟ علی نظامی با بهره‌گیری از آیات و احادیث اسلامی در این پرسش‌ها تأمل کرده است.

کتاب من کیستم مناسب چه کسانی است؟

معرفی کتاب من کیستم

من کیستم؟

پس من کیستم…؟

خوب و بد

روز رستاخیز و عدل

خودمان کیستیم؟

انسانیت

تشخیص خوب از بد

نفس

نقطه مقابل نفس

تأثیر جسم بر روح

فکر چیست؟

معجزه شب

استغفار

تشبیه دنیا و آخرت به تاریکی و روشنایی

وجود بدون خداوند

ادعای خدایی

تفاوت امروز با دیروز

تغییر و پیشرفت

ترقیب نفس

گریز از زمان

تشابه نفس انسان با کودک بازیگوش

سکوت و پرحرفی

تشخیص نفس از دل

اثبات حیوان بودن انسان و نفی اثبات طبیعت‌گرایان

اثبات برتری انسان نسبت به طبیعت

معامله با عقل

اثبات زیبا بودن زشت تا رسیدن به وجود خداوند

فاصله عقل تا حقیقت

زمان

رفتن

مشخصات کتاب الکترونیک

قیمت نسخه الکترونیک


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D9%85%D9%86-%DA%A9%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85/book/72117