معرفی و دانلود کتاب مکمل راز | بیل هریس

وقتی که فیلم آماده شده و دی‌وی‌دی آن در سال ۲۰۰۶ به بازار آمد، با استقبالی فراتر از انتظار روبرو شد. فروش دی‌وی‌دی بیشتر از تمام پیش‌بینی‌ها بود و به تدریج خود را به صدر جدول پرفروش‌ها رساند. آموزگاران راز و راندا برن به پرمخاطب‌ترین برنامه‌های تلویزیونی دعوت شدند و حتی کارگاه‌های آموزشی ویژهٔ «راز» را برگزار کردند.

بیش از سی و پنج سال است که بیل هریس (Bill Harris) به‌عنوان نویسنده، سخنران، استاد و کارآفرین، نامی شناخته‌ شده در عالم رشد فردی به‌شمار می‌آید. او در زمینه‌های مختلف و متعددی کسب علم و تجربه کرده و به‌ همین دلیل، نسبت به موضوعاتی که آموزش می‌دهد دید جامعی دارد. هریس از دانشگاه ایالتی پورتلند فارغ‌التحصیل شده، تحصیلاتی در زمینهٔ موسیقی دارد، مربی رسمی آن‌ال‌پی و هیپنوتیزم است و در زمینهٔ روانشناسی، فیزیک کوانتوم و تکامل نظام‌های غیرخطی هم مطالعه کرده است.

در بخشی از کتاب مکمل (The masters of the secret) راز می‌خوانید:

مجموعه کتاب‌های تعالیم آموزگاران راز

معرفی نویسنده

پیشگفتار

از میان گفته‌های جو وایتالی

آموزه‌های جو وایتالی

از میان گفته‌های لیسا نیکولز

آموزه‌های لیسا نیکولز

از میان گفته‌های هیل دواسکین

آموزه‌های هیل دواسکین

از میان گفته‌های جیمز آرتور ری

آموزه‌های جیمز آرتور ری

از میان گفته‌های جان آساراف

آموزه‌های جان آساراف

از میان گفته‌های جک کنفیلد

آموزه‌های جک کنفیلد

از میان گفته‌های مایکل برنارد بک‌ویت

آموزه‌های مایکل برنارد بک‌ویت

آموزه‌های بیل هریس


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D9%85%DA%A9%D9%85%D9%84-%D8%B1%D8%A7%D8%B2/book/28582

قانون جذب در طول تاریخ از زبان عده‌ای کثیر و به بیان‌هایی متنوع مطرح شده و در موارد زیادی هم به مفهوم آن، بدون ذکر عنوان قانون جذب اشاره شده است. این قانون را به‌طور کلی و ساده می‌توان به این صورت بیان کرد: «هر چیزی که افکار غالب شخص را تشکیل بدهد، به سوی او جذب می‌شود و در زندگی‌اش رخ خواهد داد.» یا آن‌طور که ارل نایتینگل گفته: «شما همان چیزی می‌شوید که بیشتر مواقع راجع به آن فکر می‌کنید.»

با توجه به این‌که فیلم «راز» بارها از تلویزیون ایران پخش شده و مورد استقبال قرار گرفته، ترجمه و چاپ‌های متعددی از کتاب آن عرضه شده و حتی کارگاه‌هایی برای تدریس موضوع آن برگزار می‌شود، جای خالی تعالیم آموزگاران راز حس می‌شد. به همین دلیل انتشارات نسل نواندیش بنا به رسالت خود، پس از چاپ کتاب «راز» تصمیم گرفت آثار و کتاب‌های آموزگاران راز را هم در قالب مجموعه‌ای منتشر کند.

در طی هشت برنامهٔ «استادان راز»، موارد ناگفته و تکمیلی استفاده از قانون جذب بیان شده تا به شنونده کمک کند هرگونه ابهام احتمالی را رفع کند و با سرعت و قدرت به‌سوی استفاده از این قانون در جهت رسیدن به سعادت پیش برود و نتیجه بگیرد.

تمرکز بر چیزی که می‌خواهید و تجسم این‌که به دست آوردنش چه احساسی خواهد داشت، باعث می‌شود برای عمل کردن انگیزه پیدا کنید و در نتیجه دست به عمل بزنید. بعد از این‌که آستین بالا زدید، ببینید چه اتفاقی می‌افتد. عمل خود را ارزیابی کنید. یا موفق بوده یا نبوده، یا چیزی بینابین بوده است. هرچه پیش آید، از آن بازخورد خواهید گرفت. اگر عملتان نتیجه داده باشد، ممکن است بخواهید در آن مداومت به خرج دهید. اگر نتیجه نداده باشد، از آن یاد بگیرید و بعد بر مبنای آنچه یاد گرفته‌اید، دست به عمل دیگری بزنید. به اقدام کردن، ارزیابی کردن و بعد دوباره اقدام کردن ادامه بدهید تا این‌که چیزی را که سعی می‌کنید به‌دست بیاورید، خلق یا جذب کنید.

فهرست مطالب کتاب

برن به‌سرعت تمام منابعی را که دربارهٔ این قانون توضیح می‌دادند مطالعه و آن‌ها را بررسی کرد، آموخته‌هایش را به‌کار گرفت و تأثیر آن‌ها را دید و سپس تصمیم گرفت این موضوع را از طریق مصاحبه با کسانی که آن را آموزش می‌دهند، در فیلمی بیان کند. به این ترتیب گروه فیلم‌سازی از استرالیا عازم ایالات متحده شد تا با سخنرانان و نویسندگان مشهوری مصاحبه کند که در آثارشان قانون جذب را برای رسیدن به موفقیت آموزش می‌دادند.

معرفی کتاب مکمل راز

بیل هریس یکی از آموزگاران «راز» است که آموزه‌هایشان را دربارهٔ قانون جذب، در این فیلم بیان کرده‌اند. اما او معتقد بود زمان محدود فیلم اجازه نداده تمام نکات مهم و کاربردی این قانون و روش‌های به‌کارگیری آن در جهت رسیدن به موفقیت و سعادت به‌خوبی بیان شود و نکات مبهم زیادی باقی مانده است.

کتاب مکمل راز اثر بیل هریس و ترجمه افشین ابراهیمی یکی از کتاب‌های مجموعهٔ تعالیم آموزگاران راز به‌شمار می‌آید. مکمل راز به شما کمک می‌کند راز سعادت، سلامت و ثروت را پیدا کنید و بتوانید قانون جذب و جزییات عملی آن را واضح‌تر و کاربردی‌تر به‌کار گیرید.

فیلم با بودجه‌ای سه میلیون دلاری ساخته شد که بخشی از آن با استفاده از وامی تأمین شد که راندا برن بابت آن خانه‌ای را که در آن زندگی می‌کرد گرو گذاشت. سازندگان راز، فیلم را با استفاده از قانون جذب به سرانجام رساندند و با اعتقاد و ایمان آن را پیش بردند. در این زمان نه راندا برن چهره‌ای شناخته شده بود، نه شرکت فیلمسازی‌اش شهرت و اعتباری داشت و نه پولی داشتند که به مصاحبه‌ شوندگان بپردازند و در نهایت هم به استثنای یک نفر، همهٔ آموزگاران راز بدون دریافت هیچ پولی وقت و دانسته‌های خود را در اختیار سازندگان و مخاطبان فیلم قرار دادند. (آموزگاران راز عنوانی است که در فیلم به پیشینیانی که با این قانون آشنا بودند داده شده و در پایگاه اطلاع‌رسانی رسمی «راز» هم این عنوان برای کسانی که در فیلم با آن‌ها مصاحبه شده به‌کار رفته است.)

بیل هریس عضو هیأت امنای شرکت «ارتقای فردی» و همچنین یکی از اعضای مؤسس «شورای رهبری تحول‌بخش» است که به همت جک کنفیلد پایه‌گذاری شده است. هریس در کنار دیگر اعضای این شورا در فیلم «راز» حضور پیدا کرده و در آن، دیدگاه و آموزه‌هایش دربارهٔ راه‌های مختلف رسیدن به اهداف و به‌خصوص استفاده از قانون جذب را بیان کرده است.

فیلم «راز» در سال ۲۰۰۶ و به‌دست گروهی استرالیایی ساخته شد. فکر اصلی این فیلم از راندا برن بود که خود، حدود یک سال و نیم پیش از ساخت فیلم با قانون جذب آشنا شده و با استفاده از آن زندگی خود را متحول کرده بود. برن می‌خواست با ساختن یک فیلم مستند، این قانون (که به گفتهٔ او قدرتمندترین قانون جهان است) و کاربردش را به همگان معرفی کند.

به همین دلیل او به سراغ سایر آموزگاران راز رفته تا در قالب گفتگو، ناگفته‌های باقی‌مانده را نیز بیان و ضمن رفع ابهام، موارد تکمیلی را هم به آموزش‌هایشان اضافه کنند. با توجه به این‌که بیل هریس، خود یکی از آموزگاران راز به‌شمار می‌آید و در این زمینه صاحب‌نظر است، این گفتگوها چندان شکل مصاحبه به خود نگرفته و به جای پرسش و پاسخ، تبادل نظر دو استاد است که معلوماتشان را در جهت تکمیل دیدگاه‌های یکدیگر مطرح می‌کنند.

هر چند عمدهٔ شهرت او به سبب برگزاری همایش‌ها و کارگاه‌های پرطرفدارش است، کتاب‌های پرفروشی مثل «آستانه‌های ذهن»، «کتاب خوش‌اقبالی» و «هنر تفکر هوشمندانه» را هم نوشته است. هریس در سال ۱۹۸۹ مؤسسهٔ تحقیقاتی سنترپوینت را بنیان گذاشت و تا به امروز مدیر این مؤسسه است.