معرفی و دانلود کتاب مینیمالیست شاد | مارک رکلاو | انتشارات اندیشه آگاه

کتاب مینیمالیست شاد تنها یک اثر انگیزشی معمولی نیست که چند روزی آن را بخوانید و سپس رها کنید. بلکه مانند استادی دلسوز، همیشه همراه شماست و راهکارهای عملی آزمون‌شده‌ای را به شما هدیه می‌کند تا به کمک آن یک تکان اساسی به زندگی خود بدهید. نویسنده تلاش دارد نه‌تنها شیوه‌های زندگی ساده و مینیمال را به مخاطبان خود آموزش دهد، که روش‌های شاد و آرام زیستن را در اختیارشان بگذارد. کتاب پیش‌رو از یک مقدمه و 56 فصل تشکیل شده و در هر فصل آن، یکی از موضوعات پرتکرار در زندگی روزمره و راهکار برون‌رفت از چالش‌های ذهنی مطرح می‌شود. همچنین در پایان فصول تمرین‌های بسیار کوتاهی در اختیارتان قرار می‌گیرد که با عمل به آن‌ها می‌توانید شیوه‌ی زندگی خود را تغییر دهید و به آرامش دست یابید.

پنجاه‌وشش قدم تا رسیدن به آرامش و زندگی شاد همراه با مارک رکلاو. در کتاب مینیمالیست شاد، هنر رها کردن امور غیرضروری را می‌آموزید و پس از به اتمام رساندن این اثر، حس شادی، فراغت و آرامش درونی را تجربه می‌کنید. نویسنده در این کتاب شما را به سمت داشتن یک زندگی ساده، منظم و پرمعنا رهنمون می‌کند.

درباره‌ی کتاب مینیمالیست شاد

از نظر علمی اثبات‌ شده که اگر تمرین‌های شکرگزاری را به مدت سه تا چهار هفته انجام دهید، مغز شروع به ساخت مسیرهای عصبی جدیدی می‌کند که نکات مثبت پیرامون خود را بیشتر می‌توانید ببینید. همین موضوع شما را شاد‌تر، خوش‌بین‌تر و فردی اجتماعی‌تر می‌کند. خوابتان بهتر می‌شود و احتمال سردرد را به‌شدت کاهش می‌دهد. پرانرژی‌تر خواهید شد، هوش هیجانی افزایش می‌یابد، رفتارتان با دیگران سخاوتمندانه‌تر خواهد بود، احتمال افسردگی کاهش‌یافته و اضطراب کمتری خواهید داشت.

درباره‌ی نویسنده

مقدمه

فصل 1: مینیمالیسم چیست؟

فصل 2: ایجاد ذهنیت مینیمالیستی

فصل 3: چطور مینیمالیست شویم؟

فصل 4: چطور خانه‌ای به سبک مینیمال داشته باشیم؟

فصل 5: تصمیم برای مینیمالیست شدن

فصل 6: هر چه کمتر، بهتر

فصل 7: چطور از مادیات دل بکنیم

فصل 8: فواید مینیمالیسم

فصل 9: هدفتان مینیمالیست شدن و دنبال کردن آن باشد

فصل 10: هدف‌گذاری مستمر

فصل 11: مینیمالیسم مساوی است با پول بیشتر

فصل 12: آمار دخل‌وخرج خود را داشته باشید

فصل 13: نظم دادن به اوضاع یعنی چه؟

فصل 14: نظم دادن به زندگی را از کجا شروع کنیم؟

فصل 15: چطور منظم باشیم

فصل 16: رابطه‌ی نظم بخشیدن به اوضاع و پرهیز از بی‌تفاوتی – ذکر یک داستان واقعی

فصل 17: منظم بمانید

فصل 18: اگر قرار است چیزی بیاید، باید چیزی بیرون برود

فصل 19: کیفیت مهم‌تر از کمیت است

فصل 20: این‌ها فقط شیء هستند

فصل 21: هر چیزی که شما را آزار می‌دهد را حذف کنید

فصل 22: کارها را ناتمام نگذارید

فصل 23: از شر انرژی خوارها خلاص شوید

فصل 24: از وقت‌گذرانی با افراد نادرست بپرهیزید

فصل 25: انتقاد نکنید

فصل 26: شایعه‌پراکنی و بدگویی نکنید

فصل 27: خود را با دیگران مقایسه نکنید

فصل 28: غُر نزنید

فصل 29: نگرانی را کنار بگذارید

فصل 30: قضاوت نکنید

فصل 31: مثبت اندیش باشید

فصل 32: قدردان باشید

فصل 33: خود را ببخشید

فصل 34: روزانه یادداشت‌هایی بنویسید

فصل 35: گذشته را رها کنید

فصل 36: به خودتان جایزه بدهید

فصل 37: شروع کنید

فصل 38: مسئولیت صددرصدی

فصل 39: تصمیم‌ها و انتخاب‌ها

فصل 40: تعهد و انضباط شخصی

فصل 41: استانداردهای خود را بالا ببرید و برای دیگران حدومرز بگذارید

فصل 42: آسان بگیرید

فصل 43: سازمان‌دهی را آغاز کنید

فصل 44: سحرخیز باش تا کامروا شوی

فصل 45: معجزه‌ی تصویرسازی

فصل 46: معجزه‌ی کارهای کوچک؛ برای هر موفقیتی، جشن بگیرید

فصل 47: همین‌الان انجامش بده!

فصل 48: برنامه‌ریزی و زمان‌بندی کنید

فصل 49: عوامل حواس‌پرتی را کاهش دهید

فصل 50: قانون 80/20

فصل 51: تلفن همراه خود را خاموش‌کنید

فصل 52: تلویزیون را خاموش‌کنید

فصل 53: مهم‌ترین کار چیست؟

فصل 54: زمانی برای «خود»

فصل 55: نگذارید کسی مزاحمتان شود

فصل 56: «نه» گفتن را یاد بگیرید و بسیار استفاده کنید

نتیجه‌گیری


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D9%85%DB%8C%D9%86%DB%8C%D9%85%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D8%B4%D8%A7%D8%AF/book/74145

کتاب مینیمالیست شاد را انتشارات اندیشه آگاه با ترجمه‌ی فرزانه قناعتی منتشر کرده و در اختیار علاقه‌مندان کتاب‌های انگیزشی و خودسازی قرار داده است.

کتاب مینیمالیست شاد برای چه کسانی مناسب است؟

معرفی کتاب مینیمالیست شاد

وقتی افرادی که سطح زندگی خوبی ندارند، از من توصیه‌ای برای بهتر شدن زندگی‌شان می‌خواهند، توضیح می‌دهم که من نمی‌توانم به آن‌ها نصیحتی کنم، چون در موقعیت آن‌ها نیستم و نمی‌دانم اگر خودم در آن شرایط باشم چه‌ کاری انجام خواهم داد، اما فقط تمرین‌های قدردانی را توصیه می‌کنم. چون می‌دانم معجزه می‌کنند. قدردانی و شکرگزاری همانند یک قرص جادویی عمل می‌کند. مثل پادزهری است برای تمام احساسات دردناک که گاه‌وبیگاه به سراغ ما می‌آیند، احساساتی مانند، غم، حسادت، ناراحتی، خشم، عصبانیت و غیره. اگر قدردان و شکرگزار باشید، هرگز آن احساسات دردناک را تجربه نخواهید کرد.

بهتر است پیش از آنکه به موضوع کتاب بپردازیم، ابتدا با مفهوم مینیمال یا مینیمالیسم آشنا شویم. شاید تابه‌حال سبک‌های نوشتاری، دکوراسیون و چیدمان، لباس و مد و… را دیده باشید که با عنوان مینیمال شناخته می‌شود. اگر دقت کنید، خواهید دید که وجه اشتراک همه‌ی آن‌ها در سادگی، حذف گزینه‌های اضافی و دوری از شلوغی و هیاهوست. بنابراین یک زندگی مینیمال، سبک زندگی‌ ساده، به‌دور از شلوغی و دغدغه‌ها و متمرکز بر ضروریات است. اگر به‌مرور با این سبک زندگی خو بگیرید، می‌توانید به رضایتمندی درونی دست یابید.

یکی از نام‌آشنایان حوزه‌ی کتاب‌های موفقیت و آثار انگیزشی، مارک رکلاو است. این نویسنده‌ی مشهور علاوه‌بر آنکه در زمینه‌ی نگارش کتاب تخصص دارد، به‌عنوان سخنران و مدرس نیز فعالیت می‌کند. او که در سال 1973 متولد شده، اولین کتاب خود را پس از اخراجش از کار به رشته‌ی تحریر درآورد و آن را با نام «در 30 روز عادت‌هاتو تغییر بده و زندگیتو بساز!» منتشر کرد. اولین اثر او آنقدر مورد استقبال قرار گرفت که به سرعت در لیست آثار پرفروش آمازون ماندگار شد. از دیگر کتاب‌های منتشرشده‌ی او می‌توان به کتاب «اول عاشق خودت باش!» اشاره کرد.

جملات برگزیده کتاب مینیمالیست شاد

  • باور داشته باشید یا نه، ذهنیت شما نقش بزرگی در به‌دست آوردن نتایج بهتر در زندگی بازی می‌کند.
  • هر بار که در حال فکر کردن به گذشته هستید، در حقیقت لحظاتی از زمان حال و آینده را از دست می‌دهید.
  • شروع همه‌ی تغییرات در زندگی هنگامی است که مسئولیت صددرصدی زندگی‌مان را به عهده بگیریم.
  • ارمغانِ ساده‌زیستی برای شما آزادی، لذت و تعادل در زندگی است.
  • بهترین راه برای دستیابی به هر موفقیتی، این است که همین‌الان کار را شروع کنید.

در بخشی از کتاب مینیمالیست شاد می‌خوانید

مارک رکلاو (Marc Reklau) در کتاب مینیمالیست شاد (The Happy Minimalist) شیوه‌های بسیار مفید و کاربردی را برای رهایی از دغدغه‌ها و خالی کردن ذهن از اضافات و تفکرات غیرضروری در اختیارتان قرار می‌دهد.

سپاسگزاری برای من موفقیتم را چندین برابر می‌کند. چون هرچقدر قدردان‌ترم، خوشحال‌ترم و درنتیجه موفقیت بیشتری به سمت من می‌آید. بعضی‌اوقات که شکرگزاری را فراموش می‌کنم بازده کارهایم، رفته‌رفته کمتر می‌شود. به‌هرحال این فراموشی برای هرکسی اتفاق می‌افتد بالاخره ما انسان هستیم؛ بنابراین اگر پس از خواندن این کتاب نخواستید مینیمالیست شوید، من امیدوارم قدردان بودن و سپاسگزاری را انتخاب کنید. کار بسیار آسانی است. سه چیز را که برایش قدردان هستید بنویسید و صبح‌ها یا عصرها و یا هر دو نوبت شکرگزاری کنید و این احساس را با تمام وجود حس کنید. فقط همین. بیش از پنج دقیقه زمان نمی‌برد؛ اما واقعاً تأثیرگذار است. امتحان کنید.

فهرست مطالب کتاب

اگر از آشفتگی ذهنی و شلوغی‌های بی‌مورد و بیش‌از‌حد زندگی خسته شده‌اید و دوست دارید سبک زندگی خودتان را تغییر دهید، حتماً این کتاب را بخوانید. اثر پیش‌رو برای همه‌ی افراد، در هر سن‌وسال و جایگاهی مانند یک کتابچه‌ی راهنما عمل می‌کند.

با مارک رکلاو بیشتر آشنا شویم

شادی شبیه به همان نخ بادبادکی است که اگر لحظه‌ای از آن غافل شوید، از دستتان فرار می‌کند و به جایی نامعلوم می‌رود. پس اگر قرار باشد شادی را نخ یک بادبادک بدانیم، باید اصول بادبادک‌بازی را بلد باشیم! حتما تابه‌حال برایتان اتفاق افتاده که در طول روز، هیچ انگیزه‌ای برای انجام کارها نداشته باشید یا به هیچکدام از برنامه‌هایتان نرسید. یا آنقدر ذهن خود را آشفته، شلوغ و پر از هیاهو بیابید که مجالی برای آرامش نداشته باشید. در این مواقع چه کار می‌کنید؟ یک فنجان قهوه می‌نوشید و تلاش می‌کنید بر مشکلات بی‌شمار زندگی فائق آیید یا با عذاب وجدان همه‌چیز را رها می‌کنید و به پیاده‌روی در هوای آزاد می‌روید؟

هر روز ایمیل‌هایی از طرف خوانندگان کتاب‌هایم دریافت می‌کنم که چطور قدردانی روی زندگی‌شان تأثیر مثبت گذاشته. این واقعاً شگفت‌انگیز است. یک نفر نوشته بود که با شکرگزاری و قدردانی توانسته از تنهایی دربیاید و دیگر سربار خانواده‌اش نباشد و اکنون در خانه‌ای زندگی می‌کند که با دوستانش شریک است و با عشق زندگی‌اش آشنا شده است. یکی دیگر از مراجعه‌کننده‌های قدیمی هم نوشته، پیش‌ازاین، سهمش از قراردادهای کاری فقط درصدی از فروش بود، اما حالا قراردادهایی با حقوق ثابت دارد و تقریباً حقوقش سه برابر شده است.