معرفی و دانلود کتاب نجات از هزارتو: شناخت الگوها، درمان گذشته، بازسازی خود | نیکول لپرا | انتشارات متخصصان

حتما شما هم بعضی از روزها، خود را خسته‌تر از آنچه انتظار دارید می‌یابید، موقع کار به قدر کافی تمرکز ندارید یا حتی احساس می‌کنید عواطفتان نسبت به نزدیکانتان کم‌رنگ‌تر شده است. تمامی این موقعیت‌ها در نگاهی کلی طبیعی هستند. اما اگر روزی به خود بیایید و از خود سوال کنید: «زندگی همین بود؟! واقعا همین؟!» آن وقت تکلیف چیست؟ این دقیقا همان پرسشی‌ست که دکتر نیکول لپرا (Dr. Nicole LePera)، نویسنده‌ی کتاب نجات از هزارتو (How to Do the Work: Recognize Your Patterns, Heal from Your Past, and Create Your Self) درست در آستانه‌ی جشن تولد سی سالگی به آن برخورد. او با سد ذهنی بزرگی مواجه شده بود و با وجود موفقیت‌های بسیار به عنوان یک همسر، مادر و روان‌شناس، همچنان خود را اسیر در هزارتوی سوالات کشف‌نشده‌ی درون می‌دید. اما در همان زمان بود که آن لحظه‌ی موعود و تحول اساسی از راه رسید!

قیمت نسخه الکترونیک


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D9%86%D8%AC%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D9%87%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D9%88/book/75257

معرفی کتاب نجات از هزارتو: شناخت الگوها، درمان گذشته، بازسازی خود

اگرچه خودآگاهی، ویژگی اصلی ما انسان‌هاست، ولی بسیاری از ما آن‌چنان در دنیای درونی خود غرق هستیم که متوجه نمی‌شویم به‌طور پیوسته در ذهن ما دستورات یا صحبت‌هایی شکل می‌گیرد. ما معتقدیم این صحبت‌ها مربوط به خودِ حقیقی ما هستند، اما در واقع، این گفت‌وگوها فقط «فکر» هستند و ما تمام روز مشغول به عمل‌ کردن طبق این افکار هستیم.

داشتن شغلی مناسب، همراه عاطفی مهربان، یا موقعیت اجتماعی خوب، تاثیر هر یک از این‌ها بر روی داشتن زندگی شاد و احساس رضایت از روزها، غیرقابل‌انکار است. اما موضوع از جایی شروع می‌شود که هر یک از ما با وجود داشتن اندوخته‌هایی برای رضایت، همچنان خود را در میانه‌ی زندگی، تنها و ناکارآمد احساس می‌کنیم. آن وقت است که حتی ممکن است موفقیت‌هایی چون داشتن شریک عاطفی خوب یا ساعات کاری شلوغ همانند یک عامل فراموشی، ما را از یافتن سوالات اساسی که در پستوی ذهنی ما بی‌پاسخ مانده، دور کند. آن وقت است که رهایی و نجات از هزارتوی ذهن همتی جدی و جداگانه می‌طلبد. این همان هدفی‌ست که نیکول لپرا در آستانه‌ی ورود به دهه‌ی سوم زندگی آن را دنبال کرد. اکنون حاصل تحقیقات و تجربیات عینی این روان‌شناس توانمند در قالب فصل‌های کتاب نجات از هزارتو، در دست یک‌یک ما قرار گرفته تا بتوانیم بیش از گذشته خود را به پاسخ سوالات اساسی و وجودی خود نزدیک کنیم. نیکول لپرا روش علمی خود را «روان‌شناسی کل‌نگر» می‌داند و به این‌ ترتیب بیانیه‌ی خود را برای هم یک ایجاد یک زندگی پر‌جنب‌و‌جوش‌تر، مفید و شادتر در کتاب خود ارائه می‌دهد.

شاید با خواندن پاراگراف قبلی، به این فکر کنید که شما به این افکار عمل نمی‌کنید؛ اما واقعیت این است که ما این کار را انجام می‌دهیم. از صبح که چشمان‌ خود را باز می‌کنیم، طبق این افکار عمل می‌کنیم تا شب که چشمان خود را می‌بندیم. شما آن‌قدر به طور پیوسته و برای مدت طولانی این کار را انجام داده‌اید که برایتان تبدیل به عادت شده است و نسبت به آن آگاهی ندارید. ممکن است فکر کنید این افکار مربوط به «شما» هستند و از خودِ واقعی‌تان نشئت می‌گیرند؛ ولی این‌طور نیست؛ شما آن کسی هستید که متوجه این افکار می‌شود، نه خود افکار.

فهرست مطالب کتاب

پیشانی خود را لمس کنید. درست زیر انگشتانتان (یعنی قسمت جلویی جمجمه شما)، مکان قرارگیری ذهن خودآگاه شماست. این همان بخشی از مغزتان است که وقتی می‌خواهید برای آینده برنامه‌ریزی کنید یا درگیر استدلال‌های پیچیده هستید و چند کار را هم‌زمان انجام می‌دهید، از آن استفاده می‌کنید. این قابلیتی است که ما انسان‌ها را از سایر موجودات متمایز می‌کند (به نظر نمی‌رسد سایر موجودات همچون انسان، توانایی اندیشیدن درباره افکار را داشته باشند، چیزی که به آن فراشناخت گفته می‌شود).

دکتر نیکول لپرا متخصص روانشناسی بالینی در دانشگاه کرنل و از روان‌شناسان شناخته‌شده‌ی روان‌شناسی «کل‌نگر» است. او همچنین دارای مدرک روانکاوی از دانشگاه فیلادلفیا است. این پژوهش‌گر به‌طور ویژه در تحقیقات خود به ارتباط و هماهنگی میان ابعاد ذهنی و جسمی انسان می‌پردازد و در همین راستا یک جنبش اجتماعی با نام SelfHealers را هدایت می‌کند. از این نویسنده و پژوهشگر به‌نام تا کنون کتاب‌های «نجات از هزارتو» و «چگونه کارها را انجام دهیم» به فارسی نیز ترجمه شده است.

در بخشی از کتاب نجات از هزارتو: شناخت الگوها، درمان گذشته، بازسازی خود می‌خوانیم

در نتیجه‌ی مطالعه‌ی این کتاب، مخاطب با موضوعات بنیادین روان‌شناسی کل‌نگر، همچون موضوع خودآگاهی، تروما، کودک درون و ایگو آشنا می‌شود و می‌آموزد تا چگونه از رفتارهای مخرب رهایی یابد و زندگی خود را مجدد بازیابد. کتاب نجات از هزارتو یک ابزار قوی و کامل برای توانمندسازی ذهنی است که برای همیشه نحوه‌ی برخورد ما نسبت به سلامت روان و خودمراقبتی را دگرگون خواهد کرد. این کتاب همچنین در فصل‌های پایانی پیشنهادات ویژه‌ای برای مطالعات بیشتر در آینده ارائه می‌دهد تا مخاطبان خود را در پیمودن مسیر خودشناسی، به تمام معنا یاری رساند.

پیشگفتار

معرفی: مقدمه‌ای بر روان‌شناسی کل‌نگرانه

1. شما بهترین درمانگر خودتان هستید

2. خودآگاه شدن

3. نظریه جدید تروما

4. بدن ترومازده

5. تمرینات ذهنی بدنی برای درمان‌ شدن

6. قدرت باور

7. ملاقات با کودک درون

8. داستان‌های ایگو

9. پیوندهای ترومایی

10. مرزبندی

11. باز والدگری

12. بلوغ عاطفی

سخن آخر: جعبه پیتزا

منابع پیشنهادی جهت مطالعه بیشتر

مراجع

مشخصات کتاب الکترونیک

این کتاب آموزنده را به‌دوست‌داران علم روان‌شناسی و مشتاقان خودسازی پیشنهاد می‌کنیم.

با نیکول لپرا بیشتر آشنا شویم

تا به حال شده با وجود دست یافتن به رویاهایتان، همچنان در خود به دنبال گمشده‌ای ناشناخته بگردید؟ یا با داشتن اطرافیانی ارزشمند، همچنان احساس تنهایی کنید؟ این موضوعی‌ست که زندگی نویسنده‌ی کتاب نجات از هزارتو، یعنی نیکول لپرا، را به کل دگرگون کرد. او از سال‌های پرچالش زندگی‌اش برای بازیابی مجدد احساس شادی در خود می‌گوید و به ما کمک می‌کند تا بار دیگر وجود خود را از میان هزارتوهای درهم‌تنیده‌ی ذهن بازیابیم. گفتنی است که این کتاب از جمله آثار پرفروش نیویورک تایمز به شمار می‌آید.

درباره‌‌ی کتاب نجات از هزارتو

کتاب نجات از هزارتو اولین‌بار در سال 2021 منتشر شد و نسخه‌ی فارسی آن با تلاش انتشارات متخصصان و ترجمه‌ی خوب شهرام شیری، به دست علاقه‌مندان دنیای کتاب و کتاب‌خوانی رسید.

افتخارات کتاب نجات از هزارتو

  • کتاب پرفروش نیویورک تایمز
  • کتاب پرفروش بین‌المللی

نکوداشت‌های کتاب نجات از هزارتو

  • این کتاب یک رویکرد انقلابی برای درمان است که از قدرت «خود» برای ایجاد تغییر پایدار استفاده می کند. (سایت آمازون)
  • یکی دیگر از نقاط قوت کتاب استفاده‌ی نویسنده از کهن‌الگوها برای توضیح انواع مختلف تجربیات آسیب‌زا است؛ آسیب‌هایی که ما در دوران کودکی آسیب تجربه می‌کنیم و الگوهای رفتاری ما را در بزرگ‌سالی شکل می‌دهند. (نیویورک ژورنال)

کتاب نجات از هزارتو برای چه کسانی مناسب است؟