معرفی و دانلود کتاب نسخه‌ای برای عشق ورزیدن: راهکارهایی هفت روزه برای صمیمیت، همدلی و شادی بیشتر | جان گاتمن

جان گاتمن، روانشناس و نویسنده‌ی اهل جمهوری دومینیکن، در سال 1942 متولد شده است. او مدرک دکترای خود را در رشته‌ی روانشناسی از دانشگاه ویسکانسین اخذ کرده و در سال‌های 1971 و 1972 در سمت پژوهشگر دوره‌ی پسادکتری، با دانشگاه کلرادو همکاری داشته. این نویسنده هم‌اکنون، استاد بازنشسته‌ی دانشگاه واشنگتن است و در کنار همسر خود، جولی گاتمن اداره‌ی موسسه‌ی «جولی شوارتز گاتمن» را که خود بیان‌گذار آن است، به عهده دارد.

پرسش از یکدیگر، قدردانی کلامی، قرارهای عاشقانه، تداوم در برقراری ارتباط فیزیکی و… نمونه‌هایی از راهکارهای ساده‌ی این کتاب هستند تا عشق را مهمان خانه‌ی شما کنند. مهم نیست در چه مرحله‌ای از زندگی زناشویی خود هستید، تنها هفت روز، با دقت به توصیه‌های جان گاتمن و جولی گاتمن عمل کنید تا معجزه‌ی بزرگ رفتارهای کوچک را ببینید.

جان گاتمن (John Mordechai Gottman) و جولی گاتمن (Julie Schwartz Gottman)، از برترین زوج‌درمانگران در سطح بین‌المللی، همراه شما هستند تا در کتاب نسخه‌ای برای عشق ورزیدن (The love prescription) از اهمیت رابطه‌ی جنسی و رموز داشتن یک زندگی موفق برایتان بگویند.

گاه برخی از زندگی‌ها طوری به بن‌بست می‌رسند که گویا هیچ راهی برای نجات و بازسازی آن‌ها وجود ندارد. اگر در راهکارهای ارائه‌شده در کتاب نسخه‌ای برای عشق ورزیدن تعمق کنیم، می‌بینیم اتفاقاً روش‌های بسیار ساده‌ای وجود دارند که اگر با آگاهی از تأثیرشان، آن‌ها را در زندگی به کار بگیریم‌، نه‌تنها از پس مشکلات به‌ ظاهر حل‌نشدنی برمی‌آییم، بلکه ثبات، آرامش و نشاط را نیز در زندگی زناشویی خود جاری می‌کنیم.

جولی شوارتز گاتمن، نویسنده و دکتر روانشناسی است که تاکنون جوایزی را نیز در این حوزه از آن خود کرده. او به همراه جان گاتمن آثاری از جمله: «هشت قرار عاشقانه»، «راهنمای مردان برای شناخت زنان» و… را به نگارش درآورده.

در بخشی از کتاب نسخه‌ای برای عشق ورزیدن می‌خوانیم

افراد در طول سال‌ها تغییر می‌کنند، به‌ویژه (مانند دیوید و گوئن) زمانی‌که یکی از آن‌ها بیشتر کار می‌کند و دیگری در حال بزرگ‌کردن بچه‌ها است. دیوید و گوئن فقط با انواع پرسش‌هایی که از یکدیگر می‌پرسیدند، پیشرفت زیادی کردند. ما با ده دقیقه در روز شروع کردیم، که حداکثر زمانی بود که می‌توانستند برای این کار بگذارند، اما همین هم برای آن‌که آن‌ها دوباره یکدیگر را بشناسند، کافی بود. آن‌ها از نو به سراغ مبانی رفتند. آن‌ها دوباره و از نو یکدیگر را ملاقات کردند. هر رابطه، عبارت است از فرایند ملاقات دوباره و دوبارۀ یکدیگر در تمام سال‌های زندگی. شما در طول زندگی تغییرات بسیاری می‌کنید و این موضوع درمورد شریک زندگی‌تان نیز صادق است. سلول‌های بدن شما می‌میرند و بازسازی می‌شوند. ساختارهای مغز شما به شدت تغییر می‌کند. و همان‌طور که روزهای زندگی را پشت سر می‌گذارید، تجربیات جدید شما را ترغیب می‌کند تا آنچه را که می‌خواهید و آنچه را که باور دارید، همان‌گونه که دربارۀ خود می‌اندیشید، تغییر دهید. بنابراین دو نفر که در این زندگی پر هرج و مرج و پیچیده در کنار هم زندگی می‌کنند، بسیار احتمال دارد که از تغییرات ایجاد شده در خودشان و دیگری، غافل بمانند.

اگر توصیه‌های زیرکانه‌ی نویسندگان را در این کتاب روشنگر دنبال کنید، می‌توانید در روابط زناشویی خود موفق باشید. (دکتر هلن فیشر، پژوهشگر ارشد در مؤسسه‌ی کینزی)

کتاب نسخه‌ای برای عشق ورزیدن مناسب چه کسانی است؟

اگر در زندگی زناشویی تجربه‌ی چندانی ندارید یا به‌عنوان زوج‌های باتجربه، همچنان با مسائل و مشکلات جدی مواجه هستید، با جان گاتمن و جولی گاتمن در کتاب نسخه‌ای برای عشق ورزیدن همراه باشید تا تنها طی هفت روز، فرمول یک زندگی موفق را بیاموزید یا رابطه‌ی خود را مجدداً احیا کنید. روابط جنسی، تقویت صمیمیت، سرگرمی، تفریح و… از موضوعات مطرح‌شده در این اثر پرفروش نیویورک تایمز هستند.

درباره‌ی کتاب نسخه‌ای برای عشق ورزیدن

انسان‌ها، موجوداتی اجتماعی هستند و بدون یکدیگر نمی‌توانند به زندگی ادامه دهند. و اولین گام برای برقراری ارتباط با فرد دیگر این است که بدانید او کیست و چه شناختی از شما دارد. اولین و بهترین راه برای آن‌که بدانیم یک نفر، کیست (و مخصوصاً برای شناخت درونیات او) این است که سؤال بپرسیم. ما این کار را، هنگامی که اولین قرار ملاقات را با یکدیگر می‌گذاریم، به‌طور طبیعی و بدون زحمت انجام می‌دهیم. بعد از آن، سرِ ما شلوغ می‌شود، و درگیر انجام امور روزمره، به صورت تیمی، می‌شویم. کارکردن تیمی بسیار عالی است. اما باید به‌خاطر داشته باشیم که ما هنوز دو نفر هستیم که در طول زمان، رشد، تغییر و تکامل می‌یابیم.

فهرست مطالب کتاب

انیشتین عشق! (روانشناسی امروز)

 • پیشگفتار مترجم

  نسخه‌ای برای عشق‌ورزیدن

  مقدمه: جزئیات، حائز اهمیت‌اند

  روز اول: تماس برقرار کنید

  روز دوم: یک پرسش بزرگ بپرسید

  روز سوم: تشکر کنید!

  روز چهارم: یک تعریف واقعی کنید

  روز پنجم: آنچه را که نیاز دارید، بخواهید

  روز ششم: یکدیگر را لمس کنید

  روز هفتم: تعیین یک شب قرار

  نتیجه‌گیری

  نسخۀ خود را نوسازی کنید! 


 • منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D9%86%D8%B3%D8%AE%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B9%D8%B4%D9%82-%D9%88%D8%B1%D8%B2%DB%8C%D8%AF%D9%86/book/74506

  هیچ ازدواج یا رابطه‌ی عاطفی‌ای نیست که خواندن این کتاب برایش سودمند نباشد. (مجله‌ی کتاب نیویورک)

 • معرفی کتاب نسخه‌ای برای عشق ورزیدن: راهکارهایی هفت روزه برای صمیمیت، همدلی و شادی بیشتر

  فرزاد مرتضایی برگردان این اثر گویا را به عهده داشته و نشر صوتی ترانه پدرام، آن را با صدای نوید پدرام به طرفداران آثار روانشناختی ارائه کرده است.

  نکوداشت‌های کتاب نسخه‌ای برای عشق ورزیدن

  • کتاب‌های «صفر تا صد آموزش جنسی کودکان» و «هفت اصل موفقیت در ازدواج و زناشویی» برخی از آثار جان گاتمن هستند.

   علی‌رغم اهمیت روابط و مسائل جنسی در ازدواج و رابطه‌ی زناشویی، این موضوع کماکان از تابوهای اجتماعی محسوب می‌شود. در هیچ مراسم خواستگاری از موفقیت در ارتباط جنسی سخنی به میان نمی‌آید و بعید است این مسئله، موضوع اولین مکالمه‌ی دختران و پسران جوان، پیش از ازدواج باشد. بااین‌اوصاف، راهی نمی‌ماند جز اینکه تازه‌عروس‌ها و تازه‌دامادها، پیش یا پس از ازدواج در جلسات مشاوره شرکت کنند و از این طریق، نکته‌های ضروری را بیاموزند. البته در بسیاری از مواقع، زوج‌ها ترجیح می‌دهند در این مورد کاملاً سکوت کنند. در نتیجه، زندگی زناشویی خود را با ده‌ها موضوع مبهم و مشکلات حل‌نشده آغاز می‌کنند. بدیهی‌ست چنین رابطه‌ای که از اساس، با ناآگاهی شکل گرفته باشد چندان دوامی نخواهد داشت.

   اگر به‌تازگی ازدواج کرده یا وارد یک رابطه‌ی عاطفی شده‌اید، یا اینکه مدت‌هاست در کنار همسر خود هستید اما همچنان با مشکلات زناشویی دست‌و‌پنجه نرم می‌کنید، کتاب نسخه‌ای برای عشق ورزیدن راهنمای شما برای موفقیت در زندگی زناشویی و روابط عاطفی‌تان خواهد بود.

   با جان گاتمن و جولی گاتمن بیشتر آشنا شویم

   جان گاتمن و جولی گاتمن محققان و مربیان برجسته‌ی حوزه‌ی ازدواج هستند. (مجله‌ی تایم)

  • برای رسیدن به صمیمت، همدلی و درک متقابل در روابط عاطفی یا بازیابی آن‌ها، تنها به هفت روز نیاز دارید. نسخه‌ای که نویسندگان کتاب پیش‌رو در اختیارتان قرار می‌دهند، راه‌حل‌هایی را معرفی کرده که در هفت روز زندگی شما و شریک عاطفی‌تان را دگرگون خواهند کرد. در این راه، از چکیده‌ی تجربیات چندین‌ساله‌ی جان گاتمن و جولی گاتمن در حوزه‌ی مشاوره‌ی ازدواج و زوج‌درمانی برخوردار خواهید شد. البته نویسندگان از طرح مسائل علمی و ارائه‌ی نتایج آخرین پژوهش‌های روانشناختی نیز غافل نبوده‌اند.

   کتابی بسیار امیدوار‌کننده، صریح، واقعاً صادقانه و بسیار کاربردی است. (برنه براون)