معرفی و دانلود کتاب هشت درس برای ازدواجی با‌نشاط | ویلیام گلاسر | انتشارات آوای نور

ویلیام گلاسر در سال 2013 دار فانی را وداع گفت، اما کارلین گلاسر همچنان در قید حیات است و فعالیت حرفه‌ای خود را دنبال می‌کند. کتاب «راهنمای تئوری انتخاب برای شادکامی» یکی از بهترین آثار اوست.

در بخشی از کتاب هشت درس برای ازدواجی با‌نشاط می‌خوانیم

اغلب زوج‌ها، زندگی مشترک خود را با امیدها و آرزوهای فراوان آغاز می‌کنند، اما زمانی نمی‌گذرد که شادی‌ها رنگ می‌بازد و جای خود را به احساس شکست و سرخوردگی می‌دهد. افراد معمولاً در چنین شرایطی، پایان رابطه را بهترین راهکار می‌دانند؛ حقیقت این‌جاست که تنها با اصلاح شماری از عادت‌ها می‌توان سرزندگی اولیه را به رابطه بازگرداند؛ زیرا اگرچه مشکلات زناشویی همیشه پیچیده و بغرنج جلوه می‌کنند، اما باید پذیرفت که راهکارهایی ساده برای حل‌وفصل آن‌ها وجود دارد.

ما باید درک کنیم که دنیای کیفی نه دنیای اخلاقی است و نه دنیای سیاسی و ورزشی بلکه دنیای احساس خوب است که از لذت‌بخش‌ترین احساسات خود ما به‌وجود آمده است، اما به دلیل اینکه به‌واسطه لذت خلق می‌شود، می‌تواند برای ازدواج ما بسیار مخرب باشد. تصاویر نسبتا کوچک از چیزها در دنیای کیفی شما به‌ویژه اگر شما به‌درستی متوجه نشوی که آن‌ها چه هستند، می‌تواند در ازدواجتان بزرگ شود. برای مثال، شوهر شما سیگاری نیست، اما دوست دارد یک یا دو سیگار هر شب دود کند، کشیدن این دو سیگار در حال حاضر تصاویر بسیار مهمی در دنیای کیفی او هستند.

فهرست مطالب کتاب

ویلیام گلاسر، روان‌پزشک سرشناس، به‌ همراه همسرش، کارلین گلاسر در کتاب هشت درس برای ازدواجی با‌نشاط به زوج‌ها کمک می‌کند تا عادت‌های رایج و مخرب در بستر روابط زناشویی را کنار بگذارند و با تقویت روحیه‌ی حمایتی و ستایش‌گر، پایه‌های عشق خود را محکم سازند. نویسندگان با ذکر داستان‌ها و مثال‌های متعدد، درک مفاهیم را برای خوانندگان آسان کرده‌اند تا همه‌ بتوانند پایه‌های ازدواجی استوار و شادمانه را بنا کنند. این اثر در فهرستی به نام «کتاب‌هایی که زندگی‌تان را دگرگون می‌سازند» قرار دارد.

درباره‌ی کتاب هشت درس برای ازدواجی بانشاط

ویلیام گلاسر، روان‌پزشک کارآزموده‌ی آمریکایی است که در سال 1925 متولد شد. او به‌ همراه همسرش، کارلین گلاسر، مؤسسه‌ی گلاسر را تأسیس کرده و در دوران فعالیت حرفه‌ای خود، «نظریه‌ی انتخاب» را توسعه داده‌ است. این زوج، کارگاه‌های زیادی را با موضوع رابطه‌ی عاطفی برگزار نموده‌اند و کتاب‌های پرفروشی در این عرصه روانه‌ی بازار کرده‌اند. کتاب‌های «تئوری انتخاب و مدیریت زندگی» و «به هم رسیدن و با هم ماندن»، شماری از بهترین کتاب‌های ویلیام گلاسرند.

ویلیام گلاسر (William Glasser) و کارلین گلاسر (Carleen Glasser) در کتاب هشت درس برای ازدواجی بانشاط (Eight Lessons For a Happier Marriage)، رازهای برقراری ارتباطی موفق و تأثیرگذار را آشکار می‌کنند. آن‌ها باور دارند که هر کنش و واکنشی، نتیجه‌ی انتخاب‌های شخصی است و با آگاهی از این مسئله می‌توان پیامدهای هر رفتاری را کنترل کرد. کتاب پیش‌ رو، پژوهش‌های پیشین در زمینه‌ی روابط میان زوج‌ها را با زبانی ساده بازگو کرده و ضمن معرفی عادت‌های مخرب در ازدواج، راهکارهایی برای ترک آن‌ها ارائه می‌دهد.

معرفی کتاب هشت درس برای ازدواجی با‌نشاط

مخاطبان کتاب هشت درس برای ازدواجی بانشاط زوج‌هایی هستند که قصد دارند کیفیت زندگی مشترک خود را ارتقا دهند و ازدواجی سرشار از عشق و امید را تجربه کنند.

با نویسندگان کتاب هشت درس برای ازدواجی بانشاط بیشتر آشنا شویم

تشکر

درباره نویسنده

پیشگفتار

مقدمه

درس 1: کنترل بیرونی می‌تواند ازدواج را نابود کند

درس 2: ما تمامی رفتارهایمان را خودمان انتخاب می‌کنیم

درس 3: هرگز این هفت عادت نابودکننده را بکار نبرید

درس 4: آشنا شدن با دنیای کیفی یکدیگر

درس 5: درک همه رفتار

درس 6: کمی خلاقیت می‌تواند ازدواجتان را نجات بدهد

درس 7: به اختیار و انتخاب خود، آنچه برای بهبود ازدواجتان انجام می‌دهید را با فرزندانتان در میان بگذارید.

درس 8: برای بهبود صمیمیت جنسی خود راه‌های جدید را امتحان کنید

سخن آخر


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D9%87%D8%B4%D8%AA-%D8%AF%D8%B1%D8%B3-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D9%88%D8%A7%D8%AC%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D9%86%D8%B4%D8%A7%D8%B7/book/73614

کتاب هشت درس برای ازدواجی بانشاط، با حقیقتی بنیادین آغاز می‌شود که درک آن در پیشبرد روابط نقش مهمی ایفا می‌کند. نویسندگان باور دارند که هیچ‌کس قادر نیست همسر خود را تغییر دهد. درنتیجه‌، اگر اختلاف و نارضایتی در رابطه وجود دارد، بهترین راهکار این است که با تقویت روحیه‌ی سازگاری، نشاط را به زندگی مشترک بازگرداند. باقی نکات و توصیه‌های کتاب بر پایه‌ی همین واقعیت بنا شده‌اند.

انتقاد، شکایت، سرزنش، تهدید، نق زدن، تنبیه و رشوه دادن، هفت نمونه از عادات زیان‌باری‌اند که در روابط زناشویی اختلاف ایجاد می‌کند. کتاب پیش‌ رو به زوج‌ها توصیه می‌کند که این رفتارها را با عادت‌های مثبتی نظیر حمایت و تعریف و تمجید جایگزین کنند و تجربه‌ی دلنشینی از زندگی مشترک پدید آورند. همچنین توضیح می‌دهد که افراد می‌توانند با کمک این اصلاحات، به دنیایی دست پیدا کنند که از احساسات لذت‌بخش و خاطرات دوست‌داشتنی لبریز شده است، اما دستیابی به چنین دنیایی به آگاهی و توانایی گفت‌وگو در بستر ازدواج نیاز دارد.

ویلیام گلاسر و کارلین گلاسر در نگارش این اثر، هم از ازدواج‌های موفق و هم از نمونه‌های شکست‌خورده کمک گرفته‌اند تا توصیه‌هایی مبتنی بر واقعیت ارائه دهند. درنهایت، نتیجه‌ی تلاش آن‌ها کتابی است که زوج‌ها را به‌نحوی تعلیم می‌دهد که بتوانند بر مشکلات غلبه کنند و عشق خود را پرورش دهند. این کتاب اولین‌بار در سال 2007 وارد بازار شد و انتشارات آوای نور آن را با ترجمه‌ی دکتر علی‌محمد نظری و زهرا اخوی منتشر کرده است.

نکوداشت‌های کتاب هشت درس برای ازدواجی بانشاط

  • ضروری، ساده و همه‌فهم. (پابلیشرز ویکلی)
  • کتاب هشت درس برای ازدواجی بانشاط به بهبود روابطمان در زندگی کمک خواهد کرد. (لایبرری ژورنال)

کتاب هشت درس برای ازدواجی بانشاط برای چه کسانی مناسب است؟

برای زمانی که ازدواج شما رو به سرازیری و شاید سقوط می‌رود ما برای فهمیدن آنچه که در ذهن شما اتفاق می‌افتد، باید دومین مفهوم نظریه انتخاب یعنی- دنیای کیفی را توضیح دهیم. اگر بخاطر داشته باشید در شروع کتاب گفتیم در صورتیکه کمی عشق در ازدواج شما باقی مانده باشد، آنچه ما به شما آموزش می‌دهیم می‌تواند ازدواج شما را نجات دهد. وقتی ما این را گفتیم، امیدوار بودیم که هنوز تصویر کوچکی از دنیای کیفی یکدیگر داشته باشید، تصویری که اگر شما به یکدیگر اهمیت نمی‌دادید، نمی‌توانست وجود داشته باشد.

انسان‌ها جزء بسیار مهمی از دنیای کیفی ما هستند، و ما آن‌ها را به‌صورت تصاویر ارضای- دنیاز تجسم می‌کنیم. اجازه دهید توضیح بدهم. در مغز ما، که تمام دانش ما در آن ذخیره شده است، شبیه‌سازی کوچکی از دنیایی که بیشتر دوست داریم در آن زندگی کنیم، را خلق می‌کنیم. این دنیا، دنیای کیفی نام دارد. ما ایجاد این دنیای منحصر به فرد را کمی بعد از تولد آغاز می‌کنیم، و به خلق و حرکت دادن تصاویر در داخل و خارج از این دنیای کیفی در کل دوران زندگی خود ادامه می‌دهیم. این دنیا، که از لذت‌بخش‌ترین تجربیات ما خلق شده است، ترکیبی از مردمی است که بیش از همه با آن‌ها لذت می‌بریم، تصاویری از چیزهایی است که بیش از چیزهای دیگر خواهان داشتن آنها هستیم، و نظام‌های عقیدتی‌ای که بر زندگی ما حاکم هستند.