معرفی و دانلود کتاب هنک، سگ گاوچران 11: گمشده در جنگل تاریک و طلسم شده | جان آر. اریکسون

ماجرای اصلی کتاب گمشده در جنگل تاریک و طلسم شده (Lost in the dark unchanted forest)، نوشته‌ی جان آر. اریکسون (John R. Ericks) از آنجا آغاز می‌گردد که هنک تصمیم می‌گیرد آلفرد را پیدا کند. به‌عبارتی، حالا نوبت هنک گاوچران است که خودی نشان دهد و آلفرد را از شر کایوت‌ها، بابکت‌ها و دیگر هیولاهایی که در جنگل تاریک و طلسم‌شده کمین کرده‌اند، نجات دهد.

بهترین مجموعه کتابی که در چند سال اخیر به‌عنوان سرگرمی برای خانواده‌ها منتشر شده است. (نشریه‌ی یواس‌ای تودی)

 • یادداشت مترجم

  فصل 1: گربه‌ای غول‌پیکر و زرزرو مرا خردوخمیر می‌کند

  فصل 2: مارمولک گنده و کچل

  فصل 3: درس شنا برای پیت

  فصل 4: پیروزی دیگری در برابر گربه

  فصل 5: فرار از خانه

  فصل 6: جادوگری در جنگل

  فصل 7: سردرگمی

  فصل 8: جادو کردن پوره و فین‌فین

  فصل 9: تمساح‌ها ما را زنده‌زنده می‌خورند

  فصل 10: پوره و فین‌فین از عنوان قهرمانی خود دفاع می‌کنند

  فصل 11: یک پیروزی دیگر برای هنک

  فصل 12: باز هم یک قهرمان، دیگر چه بگویم؟


 • منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D9%87%D9%86%DA%A9-%D8%B3%DA%AF-%DA%AF%D8%A7%D9%88%DA%86%D8%B1%D8%A7%D9%86-11-%DA%AF%D9%85%D8%B4%D8%AF%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%AC%D9%86%DA%AF%D9%84-%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C%DA%A9-%D9%88-%D8%B7%D9%84%D8%B3%D9%85-%D8%B4%D8%AF%D9%87/book/74928

  مجموعه انیمیشنی در سیزده قسمت توسط HTC Productions و Huhu Studios با اقتباس از مجموعه‌ی هنک، سگ گاوچران در سال 2015 تولید شد.

 • بد نیست بدانید جان آر. اریکسون در میان معلمان مدرسه و دانش‌آموزان شهرت فراوانی دارد؛ در همین باره کتابخانه تگزاس اعلام کرده که مجموعه هنک، سگ گاوچران (Hank the Cowdog) محبوب‌ترین اثر در بخش کودک کتابخانه‌های سراسر ایالات متحده است.

  شبکه‌ی بی‌سی‌اس در سال 1985 یک انیمیشن کوتاه با اقتباس از مجموعه‌ی هنک، سگ گاوچران ساخت. مدت زمان این انیمیشن سی دقیقه می‌باشد و بر اساس مجلد اول این مجموعه ساخته شده است. این انیمیشن به‌عنوان بخشی از سریال CBS Storybreak در این شبکه منتشر شد.

 • آلفرد، فرزند صاحب مزرعه، به تازگی صاحب یک خواهر کوچولو شده است؛ اما راستش را بخواهید، چندان از این موضوع دل خوشی ندارد. آلفرد خوشش نمی‌‌آید که جز خودش، کسی محبوب دل پدر و مادرش باشد. هنک، سگ مسئولیت‌پذیر مزرعه، همه‌ی تلاشش را می‌کند، مگر آلفرد از مرکب شیطان پایین بیاید، اما توصیه‌ها و نصیحت‌های او کارگر نمی‌افتد! درنهایت، آلفرد به نشانه‌ی قهر به جنگل تاریک می‌گریزد…

  معرفی کتاب هنک، سگ گاوچران 11: گمشده در جنگل تاریک و طلسم شده

  آغاز انتشار این مجموعه‌ی به‌هم‌پیوسته به سال 1983 باز می‌گردد. زمانی که جان آر. اریکسون، نویسنده‌ی آمریکایی، نخستین جلدِ این داستان جذاب را به چاپ رساند، احتمالاً هرگز نمی‌توانست چنین موفقیتی را برای خود پیش‌بینی کند. با این حال چندان طول نکشید که کاراکتر هنک راه خود را به دل بسیاری از مخاطبین کودک و نوجوان در سراسر جهان باز کرد. به همین خاطر اریکسون نیز شخصیت‌هایی به مجموعه‌اش اضافه کرد و نوشتن درباره‌ی ماجراهای هنک، سگ گاوچران را تا سال 2000 ادامه داد. گفتنی است که این مجموعه از 74 کتاب مجزا تشکیل شده است.

  جان آر. اریکسون در کتاب گمشده در جنگل تاریک و طلسم شده (هنک، سگ گاوچران) داستان آلفرد کوچولو را پی می‌گیرد که به جنگل تاریک و ترسناک گریخته است. آیا هنک، سگ مزرعه، می‌تواند قبل از آن که خیلی دیر شود آلفرد، پسر صاحبش را نجات دهد؟ جان آر. اریکسون به شما پاسخ می‌گوید. گفتنی‌ست این کتاب یازدهمین مجلد از مجموعه کتابی پرفروش با نام هنک، سگ گاوچران است.

  درباره‌ی کتاب گمشده در جنگل تاریک و طلسم شده (هنک، سگ گاوچران)

  جان آر. اریکسون نویسنده، گاوچران سابق و مدیر مزرعه است. او بیش از همه با مجموعه کتاب هنک، سگ گاوچران شناخته می‌شود؛ مجموعه‌ای که بیش از هفتاد مجلد را در بر می‌گیرد و داستان آن حول محور یک سگ به نام هنک است.

  جان آر. اریکسون در حال حاضر به همراه همسرش، سه فرزندش و البته سگ‌شان، سوفی در پری‌تاون تگزاس زندگی می‌کند.

  جوایز و افتخارات جان آر. اریکسون

  • برنده‌ی جایزه‌ی Audie
  • برنده‌ی جایزه‌ی Wrangler
  • برنده‌ی جایزه‌ی Oppenheimer
  • برنده‌ی جایزه‌ی Lamplighter در سال 2003
  • نامزد نهایی جایزه‌ی Lamplighter در سال 2004
  • ترجمه‌ی آثار به زبان‌های اسپانیایی، دانمارکی، فارسی و چینی

  فهرست مطالب کتاب

  تاکنون بیش از هشت میلیون نسخه از مجموعه داستان‌های هنک، سگ گاوچران در سراسر جهان به فروش رفته؛ این اثر همچنین به چندین زبان از جمله اسپانیایی، فارسی، دانمارکی و چینی ترجمه شده است.

  آنچه در ادامه مطالعه می‌کنید، نام برخی از مجلدهای این مجموعه است که به زبان فارسی ترجمه شده‌اند: «ماجراهای دست اول»، «نفرین بلال عجیب و قیمتی»،«پرونده‌ی میمون حقه‌باز»، «قتل در چراگاه»، «پرونده‌ی گربه‌ی گم‌شده»، «نوبت سگی» و «عشق رنگ و رو رفته».

  اقتباس‌های فرهنگی از مجموعه کتاب‌های هنک، سگ گاوچران

  • این کتاب‌ها جوایز و افتخارات فراوانی را نیز نصیب نویسنده‌ی خود کرده‌اند؛ برای مثال نشریه‌ی Publishers Weekly شخصیت هنک را پدیده‌‌ای برای تمامی مردم دانسته و هفته‌نامه‌ی USA Today نیز آن را بهترین سرگرمی برای تمامی خانواده‌ها در نظر گرفته است. همچنین در سال 1993 این مجموعه برنده‌ی جایزه‌ی بهترین سری کتاب و کتاب صوتی کودک شد.

   یک پادکست پنج قسمتی با نویسندگی و کارگردانی جف نیکولز و تهیه‌کنندگی QCode، با اقتباس از مجموعه‌ی نامبرده در سال 2020 تولید و منتشر شد. از صداپیشگان این پادکست می‌توان به متیو مک‌کانهی، هنرپیشه و نویسنده‌ی مشهور آمریکایی اشاره کرد.


  • جوایز و افتخارات مجموعه کتاب‌های هنک، سگ گاوچران

  • فروش بیش از هشت میلیون نسخه
  • پرطرفدارترین مجموعه در کتابخانه‌ها، طبق آمار کتابخانه‌ی تگزاس
  • ترجمه به چندین زبان، از جمله اسپانیایی، دانمارکی، فارسی و چینی
  • برنده‌ی جایزه‌ی بهترین سری کتاب و کتاب صوتی کودک در سال 1993
  • کسب عنوان کتاب برتر باشگاه کتاب ماه برای کتاب عشق رنگ‌ورو رفته (مجلد پنجم)
  • از پرفروش‌ترین و طولانی‌ترین مجموعه‌ کتاب‌های کودک (انتشار از سال 1983 تا کنون)

  نکوداشت‌های مجموعه کتاب‌های هنک، سگ گاوچران

  • مجموعه کتاب‌های هنک، سگ گاوچران نوشته‌ی جان آر. اریکسون به داستان سگی می‌پردازند که خود را مسئول امنیت مزرعه می‌داند! داستان‌ها و کلمه‌هایی که اریکسون در هر اثر انتخاب کرده، برای خواننده‌های جوان خنده‌دار و جالب است. مجلدهای مجموعه کتاب‌های هنک، سگ گاوچران برای بلند خواندن مناسبند. (Carrie Kingsley, Common Sense Media)

  کتاب گمشده در جنگل تاریک و طلسم شده (هنک، سگ گاوچران) مناسب چه کسانی است؟

  کتاب گمشده در جنگل تاریک و طلسم شده (هنک، سگ گاوچران) نوشته‌ی جان آر. اریکسون مناسب کودکان 8 تا 11 سال است؛ بااین‌وجود، می‌تواند برای خواننده‌ی بزرگسال نیز سرگرم‌کننده و جالب توجه واقع شود.

  با جان آر. اریکسون بیشتر آشنا شویم

  مجموعه کتاب‌ هنک، سگ گاوچران پدیده‌‌ای برای همه‌ی مردم است. (نشریه‌ی پابلیشرز ویکلی)

 • گفتنی‌ است کتاب گمشده در جنگل تاریک و طلسم شده (هنک، سگ گاوچران) نخستین بار در سال 1988 منتشر شد. این اثر را فرزاد فربد به زبان فارسی ترجمه کرده و انتشارات چرخ (واحد کودک و نوجوان نشر چشمه) روانه‌ی بازار نشر کرده است.

  درباره‌ی مجموعه کتاب‌های هنک، سگ گاوچران

  جان آر. اریکسون در زمره‌ی نویسندگان پرفروش قرار می‌گیرد. آثار او به بسیاری از زبان‌ها ترجمه شده‌اند و جوایز و افتخاراتی را از آن نویسنده‌ی خود کرده‌اند. بسیاری از این کتاب‌ها به زبان فارسی نیز موجودند که از میان آن‌ها می‌توان به عناوین روبه‌رو اشاره کرد: «پرونده‌ی اسب قاتل یک چشم»، «پرونده‌ی لاشخور مصدوم در شب کریسمس»، «با دم سگ بازی نکن»، «دیدار با جغد جادوگر» و «پرونده‌ی روباه ویلن‌زن».