معرفی و دانلود کتاب هوش مثبت: چگونه می‌توانید به توانایی حقیقی خود دست یابید | شیرزاد چمین

کلید پاسخ، همان گونه که پیش‌تر اشاره کردم، یک کلمه است: خرابکاری. تا وقتی با دشمنان درونی خود که آن‌ها را خرابکار می‌خوانیم، رو به رو نشوید و ضعیفشان نکنید، آن‌ها با همۀ قوا می‌کوشند پیشرفت‌های شما را پایمال سازند. نادیده گرفتن خرابکار‌های خود، مانند این است که باغچه‌ای زیبا درست کنیم، اما کاری به کار حلزون‌های گرسنه نداشته باشیم. در اینجاست که هوش مثبت می‌تواند مفید واقع شود.

– کتاب هوش مثبت می‌تواند زندگی شما را تغییر دهد و کسب و کارتان را متحول کند. این کتاب واقعاً روند بازی را به نفع شما تغییر می‌دهد. (جیمز دی. وایت، مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره جامبا جوس)

به زندگی خودتان فکر کنید. پس از این که به آن چیزهایی دست یافتید که مطمئن بودید شما را شادتر می‌کنند، چه مدت در آن وضعیتِ پرنشاط‌تر باقی ماندید؟ به تعداد کتاب‌هایی بیندیشید که خوانده و دوره‌های آموزشی که به امید کارایی یا شادی بیش‌تر در آن‌ها شرکت کرده‌اید. چند درصد آن پیشرفت‌ها ماندگار شدند؟ به احتمال زیاد، تجربۀ خودتان مؤید آن است که پیشرفت‌های نخستین معمولاً به کلی یا تا اندازۀ زیادی ناپدید می‌شوند. پرسش، این است: چرا؟

– شیرزاد مجموعه‌‌ای از تمرینات ساده، عملی و پیشگامانه را ارائه می‌دهد که می‌تواند به شما کمک کند عضلات «عملکردی» خودتان را توسعه دهید، امتیاز هوش مثبت خود را افزایش دهید و به منابع ذهنیِ از قبل استفاده نشدۀ خود دست پیدا کنید. تمرین کردن هیچ‌وقت لذت‌بخش و سرگرم‌کننده نبوده است! بنابراین، اگر آماده بهتر شدن هستید، این کتاب را همین امروز تهیه کنید. (مارشال گلداسمیت، نویسندۀ کتاب پرفروش نیویورک تایمز)

کتاب هوش مثبت برای چه کسانی مناسب است؟

شیرزاد چمین نویسندۀ ایرانی-آمریکایی کتاب پرفروش هوش مثبت کارشناسی روانشناسی، کارشناسی ارشد مهندسی برق و دکتری علوم اعصاب دارد و همچنین فارغ‌التحصیل رشتۀ مدیریت کسب و کار از دانشگاه استنفورد است. او مدیرعامل و رئیس پیشین هیئت مدیرهٔ بزرگترین سازمان آموزش مربی در جهان بوده و مدیران و مربیان بسیاری از شرکت‌های برتر را تعلیم داده است. چمین در مدرسۀ کسب و کار استنفورد و دانشگاه ییل نیز سابقه تدریس دارد. او به عنوان یک مشاور برجسته با بسیاری از مدیرعاملان و صاحبان کسب و کار همکاری داشته است و در حال حاضر ساکن سان فرانسیسکو آمریکا است.

در بخشی از کتاب هوش مثبت می‌خوانیم

نویسندۀ این اثر جذاب و تأثیرگذار باور دارد شما در کمتر از 21 روز می‌توانید میزان هوش مثبت خود را افزایش دهید. سطح عملکرد مدیران، تیم‌ها و فروشنده‌ها با هوش مثبت بالاتر، به طور متوسط 30 تا 35 درصد بهبود می‌یابد. همچنین این افراد گزارش داده‌اند که با بهره‌گیری از هوش مثبت، استرس کمتری را تحمل می‌کنند و زندگی شادتری دارند. شیرزاد چمین با روایت داستان افراد مختلفی که از این شیوه برای رسیدن به موفقیت استفاده کرده‌اند، به شما نشان می‌دهد چطور می‌توانید قدرت‌های گسترده و دست‌نخوردۀ ذهن‌تان را آزاد کنید و به پتانسیل حقیقی خود دست یابید.

جوایز و افتخارات کتاب هوش مثبت

  • جزو پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز
  • در فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های وال استریت ژورنال

نکوداشت‌های کتاب هوش مثبت

کتاب هوش مثبت نوشتۀ شیرزاد چمین اثری جذاب است که با استفاده از ابزاری به نام هوش مثبت‌نگر برای شکست دادن دشمن‌های ذهنی و درونی و رسیدن به موفقیت راه‌حل‌هایی کاربردی ارائه می‌دهد. این اثر جزو فهرست پرفروش‌های نیویورک تایمز و وال استریت ژورنال بوده است.

دربارۀ کتاب هوش مثبت

هوش مثبت، شما را به خط مقدم نبرد بی‌امان و پرخروش موجود در ذهنتان می‌برد. در یک سوی این میدان نبرد، خرابکار‌های نامریی هستند که هر گونه کوششتان را در جهت افزایش شادی یا کارایی تخریب می‌کنند و در سوی دیگر، فرزانۀ شماست که به خرد، بصیرت و نیروهای ذهنیِ معمولاً دست‌نخوردۀ شما دسترسی دارد.

فهرست مطالب کتاب

– هوش مثبت جزو سه تا از تأثیرگذارترین کتاب‌هایی است که تاکنون در حوزۀ کسب و کار خوانده‌ام. اگر قرار بود به هزاران کارمندی که عضو سازمان من هستند فقط یک کتاب پیشنهاد بدهم تا عملکرد خود را بهبود دهند، این اثر قطعاً همان کتاب خواهد بود. (لیزا استیونز، رئیس ناحیه‌ای بانک ولز فارگو)

چمین معتقد است ذهن بسیاری از تلاش‌های ما در جهت موفقیت و شادمانی بیشتر را خراب می‌کند. اگر این خرابکاران ذهنی را بشناسیم، بهتر می‌توانیم در مسیر موفقیت گام برداریم. براساس مطالب این اثر، هوش مثبت به شما کمک می‌کند درصد زمانی را که ذهنتان در خدمت شماست، اندازه بگیرید و آن را در مقابل درصد خرابکاری‌های ذهن قرار دهید. این ابزار به شما می‌گوید واقعاً چنه میزان از پتانسیل خود را در عمل محقق می‌کنید.

یاری از مدیران، از همین پدیده در ارتباط با تلاش‌هایشان به منظور پیشرفت در عمل‌کرد فردی یا گروهی از طریق راهنمایی – بازخورد دقیق عمل‌کرد، سنجش، حل مسأله و مداخله، کارگاه‌های افزایش مهارت و دوره‌های تقویت گروه – شکایت دارند. اثبات شده است که آدم‌ها حتی وقتی به نظر می‌رسد خواهان تغییر هستند، در برابر تغییر مقاومت نشان می‌دهند.

شیرزاد چمین (Shirzad Chamine) در کتاب هوش مثبت (Positive Intelligence) با تکیه بر آموخته‌های خود در علم عصب‌شناسی و روانشناسی به تبیین ابزار جدیدی به نام هوش مثبت می‌پردازد که بر عمل کردن و نتیجه گرفتن متمرکز است. او در این کتاب به شما نشان می‌دهد چطور می‌توان با استفاده از این ابزار به پتانسیل واقعی خود در حوزۀ شخصی و حرفه‌ای دست یافت و مسیر موفقیت را طی نمود.

معرفی کتاب هوش مثبت: چگونه می‌توانید به توانایی حقیقی خود دست یابید

مطالعۀ این اثر را به تمام علاقه‌مندان به کتاب‌های موفقیت و خودیاری پیشنهاد می‌کنیم. اگر شما هم دوست دارید پتانسیل‌های نهفته خود را محقق و مسیر موفقیت را با سرعت بیشتری طی کنید، کتاب هوش مثبت را بخوانید.

با شیرزاد چمین بیشتر آشنا شویم

پیش‌گفتار

در بارۀ این کتاب

فصل یکم: هوش مثبت و بهرۀ هوش مثبت چیست؟  

بخش یکم: هوش مثبت و بهرۀ هوش مثبت

بخش دوم: سه راهبرد برای پرورش بهرۀ هوش مثبت

فصل دوم: راهبرد یکم: تضعیف خرابکارها

بخش سوم: بررسی ده خرابکار در خود

بخش چهارم: قاضی، سردستۀ خرابکارها

فصل سوم: راهبرد دوم: تقویت فرزانه

بخش پنجم: نگرش فرزانه

بخش ششم: پنج نیروی فرزانه

فصل چهارم: راهبرد سوم: پرورش «ماهیچه‌های» مغز هوش مثبت

بخش هفتم: روش‌های پرورش مغز هوش مثبت

فصل پنجم: اندازه‌گیری پیشرفت

بخش هشتم: امتیاز هوش مثبت و جریان گردبادی

فصل ششم: کاربردها

بخش نهم: کاربردهای کار و زندگی

بخش دهم: موردشناسی: راهبری خود و گروه

بخش یازدهم: موردشناسی: عمق بخشیدن به روابط از طریق اختلاف

بخش دوازدهم: موردشناسی: فروش، برانگیختن، متقاعدسازی

بخش سیزدهم: نتیجه: وجود باشکوه شما

پیوست: مبانی مغز

سپاس‌نامه

پی‌نوشت


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D9%87%D9%88%D8%B4-%D9%85%D8%AB%D8%A8%D8%AA/book/67825