معرفی و دانلود کتاب پنج قدم فاصله | ریچل لیپینکت | انتشارات آئی‌سا

این کتاب برای همه‌ی جوانان و نوجوانانی که به رمان‌های عاشقانه و تأثیرگذار علاقه‌مندند، لذت‌بخش است.

در بخشی از کتاب پنج قدم فاصله می‌خوانیم

استلا گرنت یک دانش‌آموز دبیرستانی است که به بیماری «فیبروز سیستیک» مبتلاست. او مدت‌هاست که در بیمارستان زندگی می‌کند و در لیست انتظار پیوند ریه قرار دارد. اقامت طولانی‌مدت در بیمارستان برای او بسیار کسل‌کننده شده، اما همواره تلاش می‌کند تا با انجام کارهای جدید، هیجان را به زندگی‌اش برگرداند. او با کارکنان بیمارستان و دیگر بیماران روابط صمیمانه‌ای دارد و همین ویژگی نظر ویل نیومن را به او جلب می‌کند. ویل یک هنرمند است که به یک بیماری مشابه بیماری استلا مبتلاست و در همان بیمارستان بستری است. سرنوشت آن دو با یک دوستی معمولی به یکدیگر پیوند می‌خورد و در نهایت به ایجاد عشقی عمیق میانشان می‌انجامد. اما، آن‌ها با اتفاق دشواری روبه‌ور می‌شوند که عاشقانه‌هایشان را تحت تاثیر قرار می‌دهد. از آنجایی‌که ریه‌ی ویل به یک عفونت مسری مبتلاست، آن‌ها باید برای جلوگیری از آلوده شدن استلا، همیشه به اندازه‌ی پنج قدم از هم فاصله داشته باشند!

اقتباس‌های سینمایی و فرهنگی از کتاب پنج قدم فاصله

معرفی کتاب پنج قدم فاصله

خواب‌آلود چشم‌هایم را می‌مالم و روی ویدئوی دیگری کلیک می‌کنم. صبحانه‌ی نیمه‌خورده‌ام در سینی روی میز کناری‌ام، است. تمام دیشب را بیدار مانده‌ام و ویدئوهایش را یکی پس از دیگری تماشا کرده‌ام. با این که محتوای ویدئوهایش همه فیبروزکیستیک بود، اما مثل یک ماراتون اِستلا گرنت، دست‌بردار نبودم. نوار کنار صفحه را بررسی می‌کنم و روی ویدئوی بعدی کلیک می‌کنم. این یکی متعلق به سال قبل است. نور فضا به طور مسخره‌ای کم است و فقط نور فلش دوربین گوشی‌اش خودنمایی می‌کند. بیش‌تر به مراسم جمع‌آوری اعانه شبیه است که در یک فضای کم نور برگزار شده باشد. بنر بزرگی بالای سر او آویزان شده است. نوشته‌ی روی بنر را می‌خوانم:

دوربین روی مردی که روی صندل راحتی چوبی با گیتار آکوستیک نشسته، زوم است. دختری با موهای فرفری قهوه‌ای کنار مرد نشسته و می‌خواند. در ویدئوهای قبلی هم آن‌ها را دیده‌ام و می‌شناسم. پدر و خواهرش اَبی‌، هستند. تصویر دوربین به سمت اِستلا برمی‌گردد و دندان‌هایش به همان سفیدی و مرتبی است که انتظارش را داشتم. آرایش کرده… حیرت‌زده از این که چه قدر تمیز و مرتب است، به سرفه می‌افتم. البته حیرتم از آرایش کردنش نیست، از این است که در این ویدئو آرام‌تر و خوشحال‌تر است. شبیه خود واقعی‌اش، نیست. وقتی می‌خندد، حتی لوله‌ی بینی کانولا هم بیش‌تر به او می‌آید. صدایش درون بلندگو می‌پیچد: “بابا و اَبی! “

مشخصات کتاب الکترونیک

فیلم پنج قدم فاصله به کارگردانی جاستین بالدونی در سال 2019 با اقتباس از ماجرای این کتاب ساخته شد. کول اسپروس و هالی ریچاردسون از بازیگران اصلی این فیلم هستند.

جوایز و افتخارات کتاب پنج قدم فاصله

  • برنده‌ی جایزه‌ی بهترین کتاب داستانی نوجوانان گودریدز در سال 2019
  • پرفروش‌ترین کتاب نیویورک تایمز
  • برنده جایزه Hea Noorteraamat در سال 2019
  • نامزد جایزه Jongeren Nominee for Vertaald در سال 2020

نکوداشت‌های کتاب پنج قدم فاصله

  • کتابی که کاراکترهای پیچیده‌ای دارد و غیرقابل‌پیش‌بینی بودن داستان، قلب خوانندگان آن را به درد می‌آورد. . (Booklist)
  • نویسندگان در این رمان زیبا شخصیت‌های نوجوانی را به تصویر می‌کشند که بلوغ عاطفی بی‌نظیری دارند و آن را بدون از دست دادن ویژگی‌های نوجوانی خود به نمایش می‌گذارند. (School Library Journal)
  • یک کتاب عالی برای طرفداران کتاب «بخت پریشان ما» اثر جان گرین (Barnes & Noble)

کتاب پنج قدم فاصله مناسب چه کسانی است؟

” زمین را نجات دهید… از زمین حمایت کنید. “

قیمت نسخه الکترونیک


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D9%BE%D9%86%D8%AC-%D9%82%D8%AF%D9%85-%D9%81%D8%A7%D8%B5%D9%84%D9%87/book/68837

کتاب پنج قدم فاصله اثر تحسین‌برانگیز ریچل لیپینکت، میکی داتری و توبیاس ایاکونیس، یک رمان عاشقانه‌ی زیباست که داستان علاقه‌ی میان دختر و پسری به نام استلا و ویل را روایت می‌کند. ماجرایی که سرشار از عشق و دوست داشتن، بیم و امید و زشتی و زیباییست. آشنایی استلا با ویل، که هر دو آن‌ها به یک بیماری خاص مبتلا هستند، آغاز تغییرات بزرگی در زندگی آن‌هاست. این اثر بهترین کتاب داستانی نوجوانان به انتخاب سایت گودریدز است و از کتاب‌های پرفروش نیویورک تایمز به‌شمار می‌رود.

درباره‌ی کتاب پنج قدم فاصله

ریچل لیپینکت (Rchael Lippincoot)، میکی داتری (Mikki Daughtry) و توبیاس ایاکونیس (Tobias Iaconis) در کتاب پنج قدم فاصله (Five feet apart) یک داستان عاشقانه‌ی غم‌انگیز را روایت می‌کنند. تعلیق زیاد و غیرقابل‌پیش‌بینی بودن وقایع داستان، به جذابیت آن افزوده و در لحظه شما را با اتفاقات شگفت‌آوری روبه‌رو می‌کند. این کتاب توسط «فاطمه شیرکول» به زبان فارسی ترجمه شده است.