معرفی و دانلود کتاب چرا خوبان رنج می‌برند؟: امید و راهنما برای آنانی که رنج می‌کشند | جی. پی. واسوانی

کتاب چرا خوبان رنج می‌برند (?Why do good people suffer) نوشتۀ جی. پی. واسوانی (J.P. Vaswani)، از اساتید معنوی هندی، به بررسی این موضوع می‌پردازد که چرا انسان‌های درستکار و سخت‌کوشی که آزارشان به هیچ‌کس نمی‌رسد، باز هم در زندگی رنج می‌کشند؛ طبق آموزه‌های معنوی به نظر می‌رسد آن‌هایی که حق انسانی دیگر را ضایع نمی‌کنند و کارهای نیکو انجام می‌دهند، نباید متحمل رنج و عذاب فراوان بشوند، اما در واقعیت زندگی این اتفاق می‌افتد. به راستی علت این قضیه چیست؟ جی. پی. واسوانی در این کتاب با تکیه بر مفاهیم و باورهایی نظیر تناسخ و کارما سعی در ارائۀ پاسخی درخور به این پرسش دارد.

بر اساس نخستین اصل طبیعی اندیشه‌های شما واقعیت می‌یابند و بر مبنای اصل دوم، آن چه را بکارید، برداشت می‌کنید. این اصول سازندۀ قانون کارما هستند. بنا بر این همیشه مثبت بیندیشید، همواره کارهای خوب انجام دهید، خدمت کنید، عشق بورزید و ببخشید! هر قدر که می‌توانید به دیگران شادی ببخشید و یقین بدانید که خودتان هم آن را دریافت می‌کنید. بر مبنای قانون کارما ما نباید کارهایی را مانند دروغ‌گویی، دزدی، عیب‌جویی، افراط در بدگویی از دیگران، رسیدن به خواسته‌ای از راه نادرست، مانع پیشرفت حاصل از سعی دیگران شدن، پایمال کردن دسترنج آن‌ها و فریب دادن دیگران انجام دهیم. زیرا با انجام چنین کارهایی و فریفتن دیگران، در واقع خودمان را فریب داده‌ایم.

ماجرایی را در بارۀ یک مهندس معمار به یاد آوردم که پدر همسرش بسیار ثروتمند بود. مرد پولدار قطعه‌ای زمین روی یک تپه خریداری کرد و از دامادش خواست ویلایی کوچک و زیبا در آن زمین بسازد. مهندس جوان که به واقع انسان بدکرداری بود، این موقعیت را نقطۀ اقبال زندگی خود دانست. وسوسۀ کسب پول راحت، موجب شد تا در ساختن آن بنا از مصالح غیر ‌استاندارد و از سیمان و فولادی با کیفیت پایین استفاده کند. پس از آماده‌سازی ویلا، پدرزنش به او گفت که آن ساختمان هدیه‌ای از طرف او به دخترش است. مرد جوان با چهره‌ای رنگ‌پریده با خود می‌اندیشید: «نمی‌دانستم که با این کار خودم را فریب می‌دهم!» فقط با درک این قانون و به کار بستن آن در زندگی روزانۀ‌مان می‌توانیم سرچشمۀ خیر و نیکی برای همگان باشیم.

فهرست مطالب کتاب

آشنایی با نویسنده

1. چرا خوبان رنج می‌برند؟

2. کردار شما بی‌پاسخ نمی‌ماند

3. دنیای عجیب

4. محنت یا برکت

5. رنج درونی

6. هر روز، روزی خجسته

7. ارزش خدمت

8. چیرگی بر مشکلات

9. یک دوست همیشگی

10. چیرگی بر امیال

11. شکرگزاری برای موهبت‌ها

12. چهار گام آرامش

13. انسان کامل

14. پذیرش درد و رنج

15. سه روش رویارویی با رنج

مشخصات کتاب الکترونیک

– کتابی چالش‌برانگیز که پنجره‌ای جدید از قوانین کارما و تناسخ را به روی شما می‌گشاید. (آمازون)

کتاب چرا خوبان رنج می‌برند برای چه کسانی مناسب است؟

اغلب ما هنگام مواجهه با بیماری، مشکلات و سختی‌های زندگی این سوال را از خود می‌پرسیم که چرا باید این اتفاق برای من پیش بیاید؟ این کتاب به شما کمک می‌کند پاسخ این سوال را پیدا کنید. این اثر مجموعه‌ای از مقالات برگزیدۀ جی. پی. واسوانی است که به برخی از پرسش‌های جدی‌ای که همیشه در پی یافتن پاسخ آن بوده‌اید،‌ پاسخ می‌دهد.

معرفی کتاب چرا خوبان رنج می‌برند؟: امید و راهنما برای آنانی که رنج می‌کشند

کتاب چرا خوبان رنج می‌برند؟ نوشتۀ جی. پی. واسوانی به بررسی علل رنج کشیدن انسان‌های خوب و درستکار در زندگی می‌پردازد. نویسندۀ این کتاب تأثیرگذار با تکیه بر قوانین تناسخ و کارما سعی دارد موضوع را با زبانی ساده تبیین کند.

دربارۀ کتاب چرا خوبان رنج می‌برند؟

دادا جی. پی. واسوانی یکی از عارفان معنوی و از اساتید برجستۀ هندو در مرکز سادو واسوانی در هندوستان بود. این عارف معروف که حدود 100 سال عمر کرد، در سال 1918 در حیدرآباد هندوستان به دنیا آمد. او از پیروان سادو تی. ال. واسوانی (عموی خود و) از عارفان بلندپایۀ هندوییسم بود و زندگی خود را در پایۀ تعالیم و آموزه‌های او بنا کرده بود. واسوانی در تالار سخنرانی دی.اچ در سازمان ملل متحد جایگاه ویژه‌ای دارد. بیش از 30 عنوان کتاب از دادا واسوانی منتشر شده که اغلب آن‌ها به زبان انگلیسی و چند زبان دیگر از جمله فارسی ترجمه شده است. از معروف‌ترین آثار او می‌توان به «در پناه او»، «با خالق هستی»، «زندگی پس از مرگ»، «باران بخشایش»، «خدا با توست»، «از آن سوها» و «تا سرای او» اشاره کرد.

جملات برگزیدۀ کتاب چرا خوبان رنج می‌برند

اگر به مکتب هندوییسم و مفاهیمی نظیر تناسخ، کارما و عدل الهی علاقه‌مند هستید، خواندن کتاب چرا خوبان رنج می‌برند را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

با جی. پی. واسوانی بیشتر آشنا شویم

واسوانی در این اثر جذاب بینش‌های جدیدی درخصوص تناسخ و کارما به مخاطب ارائه می‌دهد. لحن و زبان نویسنده به قدری روان است که هر خواننده‌ای می‌تواند به راحتی کتاب را بفهمد و با آن ارتباط برقرار کند. در این اثر خواندنی دستورالعمل‌هایی کاربردی برای رسیدن به یک زندگی عالی، شاد و سرشار از حضور خداوند ارائه شده است. به‌عنوانِ مثال، نویسنده شکرگزاری را به عنوان یکی از راه‌های کاستن از شدت درد و رنج معرفی می‌کند و می‌گوید با شمردن نعمت‌هایی که در زندگی از آن بهره‌مند هستیم، از بزرگی رنج‌هایمان کم می‌کنیم. همچنین در این کتاب بر مراقبه و خلوت با خود برای رسیدن به درک والا تأکید زیادی شده است.

در نکوداشت‌ کتاب چرا خوبان رنج می‌برند؟

– کردار بدتان با شما می‌ماند و کار خوبتان به شما بازمی‌گردد.

– بزرگ‌ترین حقیقت تاریخ، خداست و موفقیت راستین از آن کسانی‌ست که با او کار می‌کنند.

– هیچ انسانی نمی‌تواند در طول زندگی به موفقیت دست یابد، مگر این که در دفتر زندگی‌ خویش بنویسد: خدایا، کنارم باش!

– هر روز برای ما هدیه‌ای‌ست که دستان مبارک خداوند به ما ارزانی می‌کند، پس هر روز باید برای ما روزی مبارک و فرخنده باشد.

در بخشی از کتاب چرا خوبان رنج می‌برند می‌خوانیم

قیمت نسخه الکترونیک


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%DA%86%D8%B1%D8%A7-%D8%AE%D9%88%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D9%86%D8%AC-%D9%85%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%AF/book/67662