معرفی و دانلود کتاب چربی‌ها و تا خوردگی‌های پوستی: آناتومی برای هنرمندان | میشل لوریسلا | انتشارات دیموند بلورین

در بیشتر نواحی بدن، این اندازه بر این اساس در نوسان است که یک فرد تا چه اندازه اضافه وزن داشته باشد. برخی از شکل‌های چربی تا هنگام بلوغ ظاهر نمی‌شوند، آنها بیشتر اوقات در مدل‌های زنانه ظاهر می‌شوند.

معرفی کتاب چربی‌ها و تا خوردگی‌های پوستی: آناتومی برای هنرمندان

طراحی به‌عنوان پایه‌ی اصلی هنرهای دیگر به حساب می‌آید؛ دامنه‌ی طراحی به هنرهای مختلف، از نقاشی و گرافیک گرفته تا نمایش و طراحی صنعتی می‌رسد و هنرمندان با استفاده از این مهارت می‌توانند بخش بزرگی از مسیر خلق اثر را طی کنند. در این بین طراحی آناتومی انسان یکی از پرکاربردترین و محبوب‌ترین اقسام طراحی است که همواره در آموزش‌های این هنر بر روی آن تأکید می‌شود. طراحان، هم از نظر زیبایی‌شناسی و هم برای افایش مهارت خود، اهتمام خاصی بر کشیدن آناتومی انسان دارند؛ موضوعی که در آموزش‌های هنری نیز بسیار رواج دارد. البته این نوع از طراحی همواره با اصولی همراه است که رعایت آن می‌تواند بسیار مشکل و طاقت‌فرسا باشد.

کتاب چربی‌ها و تا خوردگی‌های پوستی: آناتومی برای هنرمندان نوشته‌ی میشل لوریسلا یک اثر آموزشی برای طراحی بخش‌هایی از بدن انسان است که تا کنون کمتر به آن‌ها توجه شده است؛ این کتاب با روش‌های ابتکاری نحوه‌ی کشیدن چربی‌های بدن و چین‌خوردگی‌های پوست در نواحی مختلف را به سادگی آموزش می‌دهد.

درباره‌ی کتاب چربی‌ها و تا خوردگی‌های پوستی: آناتومی برای هنرمندان

کتاب چربی‌ها و تا خوردگی‌های پوستی: آناتومی برای هنرمندان با ترجمه‌ی علی‌اکبر آقاجانی از سوی انتشارات دیموند بلورین منتشر شده است. چاپ اول این کتاب در سال 2019 بوده است.

کتاب چربی‌ها و تا خوردگی‌های پوستی: آناتومی برای هنرمندان برای چه کسانی مناسب است؟

چربی‌ای که در این کتاب درباره‌ی آن بحث خواهد شد، عمدتاً سطحی است، آن در زیر پوست و امتداد آن قرار می‌گیرد. با گرفتن پوست در دست خود، می‌توان به آسانی ضخامت آن را برآورد کرد: آنچه شما در میان انگشتان خود حس می‌کنید، ضخامت مضاعف پوست و نیز ضخامت مضاعف چربی آن است.

این کتاب برای علاقه‌مندان به طراحی و نقاشی، به خصوص طرفداران طراحی آناتومی بدن انسان یک انتخاب مناسب است.

با میشل لوریسلا بیشتر آشنا شویم

در کتاب چربی‌ها و تا خوردگی‌های پوستی: آناتومی برای هنرمندان نوشته‌ی میشل لوریسلا، ابتدا با نمونه‌هایی از طراحی چربی و پوست در نواحی مختلف بدن آشنا می‌شوید؛ در فصل بعد می‌توانید بر اساس آموزش‌های کتاب، طراحی پوست و چربی را در بخش سر و گردن تمرین کنید و در فصل بعد همین تمرین‌ها را در ناحیه‌ی بالاتنه انجام دهید. پس از آن این کتاب طراحی چین‌خوردگی‌ها را در بخش اندام‌های فوقانی آموزش می‌دهد و در پایان نیز همین آموزش‌ها با تأکید بر اندام‌های تحتانی ارائه می‌شوند.

این کتاب به‌گونه‌ای تدوین شده که می‌توانید تصور و تجسم قابل‌ملاحظه‌ای بر روی حرکت‌ها و تغییر حالت‌های پوست و چربی نیز داشته باشید؛ همچنین این کتاب به شما کمک می‌کند تا خلاقیت و تخیل خود را در زمینه‌ی طراحی چربی‌ها و پوست انسان پرورش دهید تا محصول نهایی کارتان زیباتر و چشم‌نوازتر باشد. از آن‌جا که حجم و ناحیه‌ی قرار گرفتن چربی‌ها در بدن‌های مختلف متفاوت است، شما اصول اولیه‌ی کار و ایجاد تغییر در بافت‌ها را نیز از طریق این کتاب فرا خواهید گرفت.

برخی از اشکال چربی به عنوان خصوصیات ثانویه‌ی جنسی محسوب می‌شوند، می‌توان آنها را در بخش‌های خاصی از بدن نیز با وضوح کامل در افرادی مشاهده نمود که چاق هم نیستند؛ تفاوت‌های فردی بسیاری در این مورد وجود دارد. سراسر بدن در سطوح پایین، به وسیله‌ی چربی احاطه شده است و ذخایر و لایه‌های موضعی ممکن است به نسبت‌های کاملاً متفاوتی در بدن گسترش یابند.


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%DA%86%D8%B1%D8%A8%DB%8C-%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D8%AA%D8%A7-%D8%AE%D9%88%D8%B1%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D9%88%D8%B3%D8%AA%DB%8C-%D8%A2%D9%86%D8%A7%D8%AA%D9%88%D9%85%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%87%D9%86%D8%B1%D9%85%D9%86%D8%AF%D8%A7%D9%86/book/72771

کتاب چربی‌ها و تا خوردگی‌های پوستی: آناتومی برای هنرمندان (Morpho: Fat and Skin Folds: Anatomy for Artists) نوشته‌ی میشل لوریسلا (Michele Lauricella) یک کتاب آموزشی برای طراحی مواردی از آناتومی بدن انسان است که در آموزش‌های مرسوم کمتر به آن پرداخته می‌شود. در شیوه‌های آموزشی آناتومی اغلب بر طراحی اسکلت و ماهیچه‌ها تمرکز می‌شود؛ در صورتی‌ که بخش مهمی از آناتومی، پوست و چین‌خوردگی‌های چربی است؛ این کتاب با روش‌های خلاق و ابتکاری کشیدن این بخش‌ها را به‌سادگی آموزش می‌دهد.

میشل لوریسلا (متولد 1972) طراح، نقاش و مدرس هنری اهل فرانسه است. او فارغ‌التحصیل مؤسسه‌ی عالی ملی هنرهای زیبای پاریس در رشته‌ی نقاشی است و حدود بیست سال اخیر به تدریس هنر و طراحی مشغول بوده است. لوریسلا در کنار تدریس هنر به تدوین و نگارش کتاب‌های آموزشی در زمینه‌ی طراحی نیز پرداخته و مجموعه کتاب‌های آناتومی برای هنرمندان را تألیف کرده است. او هم‌اکنون در کالج‌ها و مؤسسات معتبر پاریس از جمله مدرسه‌ی لیزا، استودیو فابریکا و کارگاه‌های بیکز آرت مشغول به تدریس است.

در بخشی از کتاب چربی‌ها و تا خوردگی‌های پوستی: آناتومی برای هنرمندان می‌خوانیم