معرفی و دانلود کتاب کی؟: راهکارهای علمی برای زمان‌بندی عالی | دنیل اچ. پینک

این کتاب برای همه کسانی که به دنبال برنامه ریزی دقیق‌تری برای زندگی هستند مناسب است. این میکرو کتاب راهنمای عملی مدیریت زمان است و روش‌های برنامه‌ریزی را چه در سطح عملی (زندگی روزمره) و چه در سطح استراتژیک‌ (فلسفه زمان در زندگی) پوشش داده است.

با دنیل پینک بیشتر آشنا شویم

پینک تحقیقات و داده‌های پیشرفته‌ی علمی درمورد زمان‌بندی را خلاصه، ساده‌سازی و آن‌ها را در روایاتی جذاب و خواندنی ترکیب می‌کند تا به خوانندگان تصویر دقیق و قانع‌کننده‌ای بدهد درباره‌ی اینکه «چگونه می‌توان زمان غنی‌ و مفیدتری را در زندگی سپری کرد».

این کتاب در هفت فصل و با استفاده از گنجینه‌ای از تحقیقات روان‌شناسی، زیست‌شناسی و اقتصاد بهترین راه زندگی، کار و موفقیت را به ما نشان می‌دهد.

معرفی کتاب کی؟: راهکارهای علمی برای زمان‌بندی عالی

خوابیدن در محل کار

دنیل پینک در خلاصه کتاب کی؟ (When: The Scientific Secrets of Perfect Timing) در مورد اهمیت زمان‌بندی صحبت می‌کند.

کتاب سه بخش اصلی دارد که نویسنده در بخش اول الگوهای روزمره را مورد بررسی قرار می‌دهد: چگونه زندگی روزانه خود را مرتب کنیم؟ چه زمانی قهوه بنوشیم؟ فواید چرت‌های کوچک چیست؟ و….

چرت‌زدن به شکل مناسب، می‌تواند واکنش درستی برای افت بعدازظهر و همچنین یک استراحت ارزشمند باشد. تحقیقات نشان می‌دهند که چرت‌زدن سه مزیت دارد:

و در بخش آخر هم در باب اهمیت زمان‌بندی صحبت شده و اینکه چگونه می‌توانیم خودمان را با زمان هماهنگ‌تر کنیم، همچنین در این بخش توصیه‌های عملی مفید و جذابی در باره زمان بندی به خوانندگان ارائه شده است.

جوایز و افتخارات خلاصه کتاب کی؟

 • پرفروش‌ترین کتاب واشنگتن پست
 • بهترین کتاب آمازون در سال 2018
 • بهترین کتاب iBooks در سال 2018
 • پرفروش‌ترین کتاب یو. ‌اس. ‌ای تودی
 • پرفروش‌ترین کتاب وال‌استریت ژورنال
 • چهار ماه در فهرست پرفروش‌ترین‌های نیویورک‌تایمز!

نکوداشت‌های خلاصه کتاب کی؟

 • کتاب «کی؟» سرشار از نکات و توصیه‌های عملی شگفت‌انگیز است. (وال استریت ژورنال)
 • به‌کارگیری مداوم تمرین‌هایی که در این کتاب آمده است می‌تواند تأثیرات شگرفی بر زندگی فرد و جامعه داشته باشد. (واشنگتن پست)
 • مجموعه‌ای از اطلاعات و نکته‌های قانع‌کننده … پینک نویسنده‌ای عالی است که در بیان چکیده‌ی نکات مهم از تحقیقات علمی مهارت دارد. (فیلادلفیا اینکوایرر)
 • دنیل پینک از معدود نویسندگان غیرداستانی زنده‌ای است که قادر است آثار بسیاری از محققان را از طریق داستان‌های ملموس، به گوش مردم برساند. (هارپرز بازار)
 • پینک با این کتاب درک بسیاری از مردم را درباره زمان‌بندی تغییر می‌دهد، کتابی که مطالعات علمی کمتر شناخته‌شده را به روشی قابل دسترس ارائه می‌دهد. (هفته‌نامه ناشران)

خلاصه کتاب کی برای چه کسانی مناسب است؟

1. موجب بهبود عملکرد ذهنی می‌شود.

2. سلامت جسمی و ذهنی را تقویت می‌کند.

3. ظرفیت مغز را برای یادگیری افزایش می‌دهد.

فهرست مطالب کتاب

دنیل اچ. پینک (Daniel H. Pink) در سال 1964 در آمریکا به دنیا آمد. او بعد از فارغ‌التحصیلی در رشته‌ی حقوق فعالیت‌های خود را در زمینه‌ی اقتصاد و اقتصاد سیاسی ادامه داد. اما او را امروزه برای نوشتن کتاب‌های حوزه رفتار و خلاقیت می‌شناسند.

محققان می‌گویند که وعده ناهار بهترین زمان برای بازیابی انرژی و بهبود سلامت کاری افراد است. برای کسانی که کارشان تیمی است «مانند آتش‌نشانان»، خوردن ناهار دور هم، باعث بهبود عملکرد تیمی می‌شود. اما هنگام ناهار خوردن باید از تلفن حرف زدن یا چرخ زدن در شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید، چون خستگی را دو چندان می‌کند. همچنین اگر برای ناهار به خانه نمی‌آیید، نباید ناهار خود را سر کار بخورید، از محل کار بیرون بزنید و دور از ساختمان کاری ناهار بخورید تا از افت بعدازظهر جلوگیری کنید.

میکروکتاب چیست؟

درباره کتاب

درباره نویسنده

مقدمه. تصمیم کاپیتان ترنر

فصل اول. بخش اول: روز

الگوی پنهان زندگی روزمره

نوسانات احساسی و نوسانات بازار سهام

هشیاری، خودداری و راز روزانه عملکرد عالی

چکاوک‌ها، جغدها و گروه سوم پرنده‌ها

چگونه زمان روزانه خود را تعیین کنیم؟ – یک روش سه مرحله‌ای

چه زمانی ورزش کنیم؟

فصل دوم. بعدازظهرها و قاشق قهوه

از مدرسه تا دادگاه: قدرت استراحت تجدید قوا کننده

مهم‌ترین وعده روزانه

ترفندهای زمان

فهرستی از زمان‌های استراحت خود تهیه کنید

به بچه‌ها وقت استراحت بدهید

فصل سوم. بخش دوم: شروع‌ها، پایان‌ها و میان این دو

شروع‌ها

اصل اول: درست شروع کنید

اصل دوم: دوباره شروع کنید

اصل سوم: دسته‌جمعی شروع کنید

ترفندهای زمان

زمان ازدواج

فصل چهارم. نقطه میانی

روشن کردن شمع و میانبر زدن

رخوت

فصل پنجم. پایان‌ها

ترفندهای زمان

آخرین خطوط را بخوانید

رها کردن شغل

چهار حوزه که می‌توانید پایان‌های بهتری رقم بزنید

فصل ششم. بخش سوم: هماهنگی و تفکر

هماهنگی سریع و آهسته

ترفندهای زمان

از گروه خود این پرسش‌ها را بپرسید

فصل هفتم. تفکر در زمان‌ها

پیشنهاد میکروکتاب بعدی

پایان


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%DA%A9%DB%8C/book/60898

همیشه و هر جا، صحبت از مزایای صبحانه است. اما کمتر به وعده مهم ناهار پرداخته شده است. دانشمندان کشف کرده‌اند که وعده ناهار از چیزی که فکرش را می‌کردیم، بسیار مهم‌تر است. در سال 2016 تحقیقی انجام شد که در آن 800 نفر از 11 سازمان مختلف مورد بررسی قرار گرفتند که بیشتر در حوزه‌های تکنولوژی، آموزش و رسانه کار می‌کردند. برخی افراد این سازمان‌ها برای خوردن ناهار بیرون می‌رفتند و برخی دیگر همان پشت میز ناهار خود را می‌خوردند. در این تحقیقات مشخص شد کسانی که دور از میز کاری خود ناهار می‌خورند، خیلی بهتر با استرس‌های محل کار کنار می‌آیند و خستگی کمتر و انرژی بیشتری از خود نشان می‌دهند.

از او پنج کتاب منتشر شده که به 34 زبان ترجمه شده‌اند و تا کنون دو میلیون نسخه از آن‌ها در جهان به فروش رفته است. تاکنون از میان آثار او کتاب «ذهن کامل نو»، «انگیزه»، «فروشندگی»، و «کی؟» به فارسی ترجمه شده‌اند.

در بخشی از کتاب کی می‌خوانیم

زندگی ما جریانی بی‌پایان از تصمیماتی است که با کلیدواژه‌ی «کی؟» گره خورده است. کی می‌توانیم یک کسب‌و کار را شروع کنیم؟ چه زمان کلاسی را که می‌خواهیم ثبت‌نام کنیم؟ چه هنگام درباره‌ی رابطه‌مان تصمیم بگیریم؟ خلاصه کتاب کی؟ نوشته‌ی دنیل اچ. پینک به ما می‌آموزد که زمان‌بندی برخلاف تصور عامه‌ی مردم یک هنر نیست بلکه یک علم دقیق و قابل یادگیری است. اثر حاضر جوایز متعددی را از آن نویسنده‌ی خود کرده است.

درباره‌ی خلاصه کتاب کی؟

در بخش دوم نویسنده به سراغ الگوهای کلی‌تر می‌رود: چگونه عادت‌های خوب را شروع کنیم؟ چرا همیشه تحت‌تأثیر زمان شروع و پایان قرار می‌گیریم؟ چگونه با بحران‌های میان‌سالی روبرو شویم و…