معرفی و دانلود کتاب گزینه دوم: رویارویی با مشقت، ایجاد تاب آوری و یافتن شادی | شریل سندبرگ

من این کتاب الهام‌بخش را به همه‌ی مردم دنیا توصیه می‌کنم. هیچکس نمی‌تواند از ناراحتی، فقدان یا ناامیدی زندگی فرار کند، بنابراین بهترین گزینه این است که گزینه‌ی ب خودمان را بیابیم. (ملاله یوسف زی)

 • صادق و خوش‌بینانه… سندبرگ بخش زیادی از خودش و آنچه آموخته را در اختیار ما می‌گذارد. (اکونومیست)

 • آدام گرانت که در آگوست 1981 و در آمریکا متولد شد، نویسنده و استاد دانشگاه است. او در رشته‌ی روان‌شناسی سازمانی تحصیل کرده است. گرنت سرانجام توانست با انتشار مقالات معتبر علمی در چند مجله اعتباردار دانشگاهی در دانشکده وارتون به‌عنوان دانشیار مشغول به کار شود. آدام گرنت جوان‌ترین استاد تاریخ این دانشکده بود که به‌واسطه‌ی تلاش‌ها، نظرات و فعالیت‌های علمی‌اش توانست در سال 2015 در فهرست «تأثیرگذارترین متفکران مدیریت جهانی» قرار بگیرد. کتاب‌های «دوباره فکر کن» و «بده و بگیر» از آثار معروف و پرفروش او محسوب می‌شوند.

  درباره‌ی کتاب

  درباره‌ی نویسندگان

  مقدمه

  1. تنفس دوباره

  2. بیرون انداختن فیل از اتاق

  3. قانون نقره‌ای دوستی

  4. خوددلسوزی و اعتمادبه‌نفس؛ گلاویز شدن با خویشتن

  5. خیزش به جلو؛ پس از زمین خوردن، به کسی تبدیل می‌شوم که دستم را می‌گیرد

  6. پس گرفتن شادی

  7. پرورش کودکان تاب‌آور

  8. قدرت یافتن در کنار هم

  9. شکست و یادگیری در محل کار

  10. عشق و خنده‌ی دوباره

 • مشخصات کتاب الکترونیک

  این کتاب که حاصل تجربیات دو نویسنده‌ی آن یعنی شریل سندبرگ و آدام گرانت است، به ما نشان می‌دهد که چطور افراد زیادی با رنج‌های بیشتر نسبت به شریل سندبرگ و همه‌ی ما توانسته‌اند با تاب‌آوری و قدرت پذیرش، دوره‌های پرمشقت زندگی‌شان را پشت سر بگذارد و برای کسب شادی و رضایت درونی قدم بردارند. محتوای این کتاب نشان می‌دهد که ما می‌توانیم انعطاف‌پذیری، پذیرش و تاب‌آوری را همچون یک عضله، تقویت کنیم. همچنین بیاموزیم که چطور می‌شود با معنادهی به رنج‌های درونی بتوانیم به خوبی از عهده پشت سر گذاشتن آن‌ها بربیاییم. نویسندگان کتاب گزینه دوم علاوه بر این‌ که ما را متوجه خود می‌کنند، این را هم به ما می‌آموزند که چطور می‌توان در بزنگاه‌ها و تجربه‌های تلخ در کنار دیگران باشیم و همدلی خودمان را از آن‌ها دریغ نکنیم.

  وقتی ازدواج می‌کنیم، قول می‌دهیم همدیگر را دوست بداریم «تا مرگ ما را از هم جدا کند». عشق را مثل تصویری متحرک و پویا می‌بینیم (حضورمان کنار یک دوست، مراقبت از یک کودک، اینکه کنار کسی از خواب بیدار شویم به معنای عشق هستند)، تصاویری که همگی بستگی به زنده بودن آن فرد دارند. یکی از مهم‌ترین درس‌هایی که آموخته‌ام این است که ممکن است پس از مرگ کسی همچنان عمیقاً عاشقش باشیم. ممکن است نتوانیم بغلش کنیم یا با او حرف بزنیم و حتی ممکن است با کس دیگری قرار بگذاریم و عاشقش شویم، ‌اما هنوز هم به همان اندازه فرد درگذشته را دوست بداریم. رابرت وودروف اندرسون، نمایشنامه‌نویس، این موضوع را به بهترین شکل توصیف کرده است: «مرگ زندگی را خاتمه می‌دهد، اما رابطه را نه».

  شریل با صداقتی مثال‌زدنی از تجربیات غم‌انگیزش می‌نویسد. او و آدام تجربیات شخصی‌‌شان را به راهنمایی قدرتمند و عملی تبدیل می‌کنند تا هر کسی بتواند در زندگی شخصی و اجتماعی‌اش تحمّل بیشتری از خود نشان دهد. (بیل و ملیندا گیتس)

  کتاب گزینه دوم مناسب چه کسانی است؟

  همه‌ی ما می‌توانیم در تجربه‌ی سوگواری و احساس تنهایی شبیه شریل سندبرگ (یکی از نویسندگان کتاب) باشیم. او بعد از فوت ناگهانی همسرش، احساس کرد که خودش و فرزندانش دیگر قادر نیستند خوشحالی را تجربه کنند و خوشبختی از آن‌ها روی برگردانده است. او در مورد خودش این‌طور می‌نویسد: «من خالی بودم». احساس خالی بودن تجربه‌ی همه‌ی ما در طول زندگی و بعد از اتفاقات تلخی است که خارج از قدرت تاب‌آوری ماست. احساس پوچی به‌گونه‌ای بر لحظه‌های ما چمبره می‌زند که خیال می‌کنیم قرار نیست هیچ‌وقت روی خوب زندگی را ببینیم؛ اما شریل سندبرگ (Sheryl Sandberg) و آدام گرانت (Adam Grant) در کتاب گزینه دوم (Option B) راه برون‌رفت از این احساسات تلخ را به ما می‌آموزند.

  برای بسیاری از ما پیش آمده که در لحظاتی از زندگی خود را تهی از هر احساسی دیده‌ایم؛ اما چطور می‌شود بر این احساس دل‌سردی و ناامیدی غلبه کرد؟ شریل سندبرگ و آدام گرانت نویسندگان کتاب گزینه دوم قرار است به فراخور تجربیات خود به ما نشان بدهند که چطور می‌شود راه امیدواری و کسب شادی اصیل را پیدا کنیم. این کتاب در صدر لیست پرفروش‌های نیویورک تایمز بوده است.

  درباره‌ی کتاب گزینه دوم

  قیمت نسخه الکترونیک


  منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%DA%AF%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%AF%D9%88%D9%85/book/72318

  کتاب گزینه دوم که اثر شریل سندبرگ و آدام گرانت است، توانست در کوتاه‌ترین زمان ممکن توجه مخاطبان زیادی را به خود جلب کند؛ چراکه ما در تجربه احساسات مختلف با یکدیگر مشترک هستیم. این کتاب در ایران نیز با ترجمه‌ی علیرضا خاکساران و همت انتشارات آموخته، وارد بازار نشر ایران شد.

  جوایز و افتخارات کتاب گزینه دوم

  نکوداشت‌های کتاب گزینه دوم

  فهرست مطالب کتاب

  همه‌ی ما در طول زندگی با تجربه‌های تلخ و شرینی دست‌وپنجه نرم می‌کنیم که باید نسبت به آن‌ها آمادگی ذهنی بیشتری داشته باشیم. کتاب گزینه دوم به‌عنوان راهنمای عملی علاوه بر روایت چگونگی تاب‌آوری دیگران در مواجهه با مشکلات ناگوار زندگی، به همه‌ی ما خواهد آموخت که چطور مهارت معنایابی و مقاومت در برابر ناملایمات را تمرین کنیم. از این رو، مطالعه کتاب گزینه دوم را باید بدون در نظر گرفتن هیچ محدودیتی به همه‌ی افراد توصیه کرد.

  با نویسندگان کتاب گزینه دوم بیشتر آشنا شویم