معرفی و دانلود کتاب یادگیری به سبک انیشتین | پیتر هالینز | انتشارات یوشیتا

ارزیابی روش تمرین گاهی بسیار دشوار است، زیرا به طور کلی اینگونه به نظر می‌رسد که تمرین کردن یعنی فقط تکرار چندین باره یک عمل تا زمانی که موفق شویم. اگرچه این درست است، اما بیش از حد مبهم است و منجر به موفقیت چشمگیر نمی‌شود، زیرا هیچ هدف یا سیستمی پشت آن وجود ندارد.

کتاب یادگیری به سبک انیشتین برای تمام دانش‌آموزان و دانشجویان و همچنین افرادی مناسب است که به دنبال یادگیری مهارت در یک حوزۀ خاص هستند. با استفاده از این کتاب کارایی، سرعت و دقت در یادگیری را به طور هم‌زمان می‌آموزید.

با پیتر هالینز بیشتر آشنا شویم

مقدمه مترجم

مقدمه نویسنده

فصل اول: تحلیل نظریه‌ها

فصل دوم: مبانی یادگیری بهتر

فصل سوم: خود را بشناس و درک کن

فصل چهارم: مفیدتر و سریع‌تر مطالعه کنید

فصل پنجم: مهارت یادداشت‌برداری

فصل ششم: بهترین روش‌های تمرین

فصل هفتم: تکنیک‌های حافظه فیل

فصل هشتم: یادگیری ثانویه

فصل نهم: چگونه شب امتحان، خود را برای امتحان آماده کنیم

فصل دهم: یادگیری علمی

فصل یازدهم: اهداف هوشمندانه

فصل دوازدهم: مقوله سه‌گانه

فصل سیزدهم: معمای استدلالی آلبرت انیشتین

نتیجه‌گیری

خلاصه رئوس مطالب


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%DB%8C%D8%A7%D8%AF%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D8%A8%DA%A9-%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B4%D8%AA%DB%8C%D9%86/book/69393

کتاب یادگیری به سبک انیشتین (Learn Like Einstein) اثر پیتر هالینز (Peter Hollins) حاصل سال‌ها مطالعه و پژوهش این نویسنده در حوزۀ یادگیری است که در قالب این کتاب جمع‌آوری و منتشر شده است. این کتاب به مخاطب کمک می‌کند در مورد سبک‌های مختلف یادگیری مطالبی را بیاموزد که برای حرکت در مسیر یادگیری در هر حرفه‌ای کمک‌کننده و شتاب‌دهنده خواهد بود.

نویسندۀ کتاب یادگیری به سبک انیشتین می‌گوید حتی اگر از یاد گرفتن تنفر داشته باشید، باز هم این کتاب به دردتان می‌خورد. این اثر به هیچ وجه شبیه کتاب‌های درسی نیست و راهکارهای عملی و مفیدی را به شما می‌آموزد. پیتر هالینز در این کتاب جذاب مجموعه‌ای از شیوه‌های یادگیری را به شما آموزش می‌دهد که موجب بالا رفتن سطح تمرکز و یادگیری شما خواهد شد. در واقع، این کتاب به شما کمک می‌کند تا بتوانید مانند آلبرت انیشتین، دانشمند معروف، تا جای ممکن از قابلیت‌های مغزتان بهره ببرید و با استفاده از تمرکز لیزری، مسیر یادگیری را بهتر و سریع‌تر طی نمایید.

قبل از آنکه به نکات اصلی یک تمرین کارآمد بپردازیم، می‌خواهم به برخی از نکات اولیه تمرین کردن اشاره کنم، نکاتی که حتی ممکن است از پیش با آن‌ها آشنا باشید. در این فصل، می‌خواهم از مثال موفق شدن در نواختن ویولن استفاده کنم.

فهرست مطالب کتاب

با این حال، دقیقاً همانند یادگیری، یادداشت‌برداری و خواندن (بیشتر مطالبی که تاکنون در این کتاب بحث کردیم)، روش‌های دیگری هم وجود دارند که به نظرمان مفید و کارآمد هستند؛ به عبارت دیگر، ما غالباً روش مناسبی را برای تمرین انتخاب نمی‌کنیم و اگر چنین باشیم، قطعاً دلیل موجهی برای انتخاب آن نداریم.

معرفی کتاب یادگیری به سبک انیشتین

کتاب یادگیری به سبک انیشتین نوشتۀ پیتر هالینز اثری جذاب و خواندنی برای آموختن مهارت‌های مرتبط با یادگیری است. این کتاب به مخاطب می‌آموزد چطور با استفاده از راهکارهای عملی مهارت‌های مختلفی نظیر تندخوانی و حفظ مطالب در حافظه را بیاموزد، حرکت در مسیر یادگیری را سرعت ببخشد و در نهایت به موفقیت برسد.

دربارۀ کتاب یادگیری به سبک انیشتین

پیتر هالینز نویسنده و محقق آمریکایی ساکن سیاتل است. او تحصیلات روانشناسی دارد و نویسندۀ عناوین پرفروشی است. هالینز یکی از نویسندگان پیشگام در حوزۀ یادگیری و خودآموزی است. از آثار برجستۀ او می‌توان به این موارد اشاره کرد: یادگیری به سبک انیشتین، علم تمرکز قوی، کاری را که شروع کرده‌ای تمام کن و…. برخی پیتر هالینز را استاد آموزش شیوه‌های تقویت حافظه می‌دانند؛ طوری که در کمترین زمان حداکثر یادگیری ایجاد شود.

در بخشی از کتاب یادگیری به سبک انیشتین می‌خوانیم

تمرین کردن! اگر بخواهیم در خصوص نوازندگی پیانو صحبت کنیم باید گفت حتی اگر دارای استعداد موتزارت گونه باشید، بازهم تنها راه موفقیت و متخصص شدن در امر نواختن پیانو این است که ساعات زیادی را صرف نشستن روی صندلی پیانو کنید و نواختن را تمرین کنید.

کتاب یادگیری به سبک انیشتین در 13 فصل نگارش شده است و راهکارهای عملی فراوانی برای افزایش دقت و کارایی یادگیری به مخاطب ارائه می‌دهد. به عنوان نمونه، نکاتی را در خصوص یادداشت‌برداری ذکر می‌کند که اگر آن‌ها را رعایت کنید، به یادگیرندۀ بهتری تبدیل خواهید شد. همچنین در خصوص شیوه‌های مختلف یادگیری و پردازش اطلاعات مطالب مفیدی را ارائه می‌کند. در واقع، آموختن نحوۀ یادگیری یکی از ارزشمندترین مهارت‌هایی است که می‌توانید با کمک این کتاب کسب کنید و به وسیلۀ آن دیگر مهارت‌های خود را بهبود دهید یا مهارت‌های جدید دیگری بیاموزید.

این اثر خواندنی پنجمین کتاب از مجموعه‌ای با عنوان «آموختن یادگیری» اثر پیتر هالینز است. برخی از دیگر کتاب‌های این مجموعه نیز به همت انتشارات مختلف به زبان فارسی ترجمه شده‌اند.

کتاب یادگیری به سبک انیشتین برای چه کسانی مناسب است؟

شما در حال یادگیری یک موضوع هستید. به نظرتان سریع‌ترین راه برای متخصص شدن در آن موضوع چیست؟

شاید برایتان جالب باشد که بدانید پیتر هالینز روزی تنبل‌ترین شاگرد کلاس بوده و حالا یکی از برجسته‌ترین افراد در حوزۀ کاری خودش است. به گفتۀ هالینز، او در زمان مدرسه نمی‌دانست چطور درس‌ها را مطالعه کند و یاد بگیرد و به همین خاطر همیشه دانش‌آموز ضعیفی بود؛ اما در کلاس هشتم اتفاقی می‌افتد که به او انگیزۀ یادگیری با حداکثر سرعت را می‌دهد، و حالا او در این کتاب راهکارهایی را ارائه کرده‌ است که خودش پیش‌تر به کار بسته بود.