معرفی و دانلود PDF کتاب آفرو سامورایی – جلد دوم | تاکاشی اوکازاکی | نشر ترنگ

معرفی کتاب آفرو سامورایی – جلد دوم

کتاب آفرو سامورایی در دو جلد منتشر شده و داستان آن به موضوع جنگجویی‌های تاریخی سامورایی‌ها به عنوان اعضای طبقه‌ی غیراشرافی ژاپن اختصاص دارد. سرزمینی را تصور کنید که در آن به‌دست‌آوردن قدرت مطلق منوط به جنگ با قدرتمندترین فرد آن دیار است. در این سرزمین تنها چنین فردی‌ست که اجازه‌ی بستن سربند شماره‌ی یک را دارد و با این نشان می‌تواند بر مردم فرمانروا شود. بااین‌حال اجازه‌ی بستن سربند شماره‌ی دو نیز وجود دارد، اما تنها برای فردی که توان مبارزه با دارنده‌ی سربند شماره‌ی یک را داشته باشد. این در شرایطی است که هیچ‌کس عملاً حق چنین مبارزه‌ای را ندارد. با این‌حال دلاورانی در این سرزمین هستند که خود را برای جنگ با قدرت آماده می‌کنند تا سربند شماره‌ی یک را تصاحب کنند.

اقتباس‌های فرهنگی از مجموعه‌‌کتاب آفرو سامورایی

آفرو بار دیگر به تلاش برای انتقام‌جویی از قاتل پدرش ادامه می‌دهد. در کتاب آفرو سامورایی – جلد دوم، نوشته‌ی تاکاشی اوکازاکی همچنان شاهد درآمیختن فناوری آینده با سنت‌های جنگجویانه‌ی ژاپنی خواهید بود. بی‌تردید کسی که بتواند این جهان را اداره کند صاحب سربند افسانه‌ای خواهد شد.

درباره‌ی کتاب آفرو سامورایی – جلد دوم

تاکاشی اوکازاکی این کتاب را در ژانر مانگای ژاپنی نوشته که خواندن آن برای طرفداران این سبک کتاب‌ها حس‌و‌حال متفاوتی خواهد داشت. مانگا به رمان‌های گرافیکی همراه با تصاویر کمیک گفته می‌شود که همواره در ژاپن پرطرفدار بوده‌اند و در ادبیات این کشور سابقه‌ای طولانی‌ دارند. تصاویر کتاب به خواننده کمک می‌کند صدای غالب داستان را بهتر بشنوید: از سطرهای این کتاب صدای شمشیر کشیدن و صدای دویدن برای جنگ به گوش می‌رسد.

درباره‌ی مجموعه‌داستان نوجوان آفرو سامورایی

انیمه‌ی آفرو سامورایی، به کارگردانی فومینوری کیزاکی به سال 2009 با الهام از این اثر ساخته شده است. این مجموعه‌ی تلویزیونی در پنج قسمت تدوین شده و استودیوی ژاپنی گونزو تهیه‌ی آن را بر عهده داشته است. این اثر از جمله آثار خوش‌ساخت و پرطرفداری‌ست که منتقدان آن را ترکیبی از جنگ‌های سامورایی با فرهنگ غربی هیپ‌هاپ دانسته‌اند. گفتنی‌ست بعدها یک بازی ویدیویی هم به نام آفرو سامورایی ساخته شد.

نکوداشت‌های مجموعه‌کتاب آفرو سامورایی

  • تاکاشی شخصیتی شکست‌خورده را در آفرو سامورایی خلق کرده است. (Comic Attack)
  • طرفداران این ژانر خشونتی بی‌حد‌وحصر و غیرقابل‌تحمل را تجربه خواهند کرد. (Publishers Weekly)
  • روایت نبرد با شمشیر و ضرب‌وشتم خشونت‌آمیز، به همراه داستانی پیرنگ در پیرنگ. (Publishers Weekly)

کتاب آفرو سامورایی – جلد دوم مناسب چه کسانی است؟

این کتاب به نوجوانانی که به داستان‌های تصویری با موضوعات اکشن و هیجان‌انگیز علاقه دارند توصیه می‌شود.

با تاکاشی اوکازاکی آشنا شویم

قیمت نسخه الکترونیک


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%A2%D9%81%D8%B1%D9%88-%D8%B3%D8%A7%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AC%D9%84%D8%AF-%D8%AF%D9%88%D9%85/book/70571در جلد اول آفرو سامورایی پدر آفرو به دست یکی از قانون‌شکنان کشته می‌شود. آفرو قسم می‌خورد انتقام خون پدرش را از دشمنان بگیرد و به عنوان جنگجوی شماره‌ی دو قدرت را به دست بیاورد. اما باید دید در کتاب آفرو سامورایی – جلد دوم (Afro Samurai Vol 2) کینه‌جویی او به دست دشمن خنثی می‌شود یا آفرو فرصت عدالت را با به دست آوردن سربند شماره‌ی 1 محقق خواهد کرد.

تاکاشی اوکازاکی (Takashi Okazaki) نویسنده و هنرمند ژاپنی‌ست. او به خاطر خلق آفرو سامورایی بیش از پیش شناخته شد و تاکنون طراحی انیمه‌ها و بازی‌های بسیاری را بر عهده داشته است.