معرفی و دانلود PDF کتاب آملیا ارهارت: دختری با بال‌های آهنین | لیبی رومرو | انتشارات پرتقال

لیبی رومرو در این کتاب از مجموعه کتاب‌های داستان‌های زندگی که مرجان حمیدی ترجمه کرده و توسط انتشارات پرتقال منتشر شده است.

درباره‌ی مجموعه‌‌کتاب‌های داستان‌های زندگی

کتاب آملیا ارهارت: دختری با بال‌های آهنین برای کودکان و نوجوانان بیشتر از 10 سال مناسب و آموزنده است. علاقه‌مندان به ژانر زندگی‌نامه نیز از دیگر مخاطبان کتاب حاضر به شمار می‌آیند.

با لیبی رومرو بیشتر آشنا شویم

لیبی رومرو در کتاب آملیا ارهارت: دختری با بال‌های آهنین ما را با داستان الهام‌بخش اولین زنی که به‌ تنهایی بر فراز اقیانوس اطلس پرواز کرد همراه می‌کند. آملیا ارهارت یکی از مشهورترین هوانوردان جهان در تاریخ پرواز و الگویی برای زنان علاقه‌مند به خلبانی است که در این کتاب با داستان زندگی او آشنا می‌شویم.

درباره‌ی کتاب آملیا ارهارت: دختری با بال‌های آهنین

با اینکه کشیش دیوید ارهارت پدر ادوین، میان اعضای کلیسا از احترام ویژه‌ای برخوردار بود، او و همسرش مری به سختی روزگار می‌گذراندند. با وجود این شرایط سخت، خیلی زود مشخص شد ادوین جوان آتیه‌داری است و در کانزاس در رشته‌ی حقوق تحصیل کرد. آن جا با ایمی آشنا شد و آن‌ها خیلی زود عاشق هم شدند و تصمیم گرفتند ازدواج کنند. اما پدر ایمی با این وصلت موافق نبود. او میخواست ایمی با کسی در شأن اجتماعی خودش ازدواج کند و به ادوین گفت باید خودش را ثابت کند و درآمد ثابتی داشته باشد. ادوین هم همین کار را کرد. چندین سال بی وقفه کار کرد و بالاخره پدر ایمی اجازه داد ازدواج کنند.


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%A2%D9%85%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%AF%D8%AE%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%A8%D8%A7%D9%84-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%87%D9%86%DB%8C%D9%86/book/71928

داستان زندگی آملیا ارهارت می‌تواند الهام‌بخش کودکان بسیاری باشد. لیبی رومرو (Libby Romero) با استفاده از عکس‌های با کیفیت از آملیا و تصویر‌سازی‌های جذاب، اتفاق‌های زندگی آملیا آرهارت را به خوبی روایت می‌کند. اطلاعات جانبی و نقل‌قول‌های موجود در کتاب باعث می‌شود کتاب آملیا ارهارت: دختری با بال‌های آهنین (DK Life Stories Amelia Earhart) خیلی بیشتر از یک زندگی‌نامه باشد و مخاطب خود را سرگرم کند.

معرفی کتاب آملیا ارهارت: دختری با بال‌های آهنین

لیبی رومرو خبرنگار و معلمی است که در مجموعه‌‌کتاب‌های داستان‌های زندگی، زندگی‌نامه‌ی زنان تاثیرگذاری چون «هلن کلر»، «جین گودال» و آملیا ارهارت را نوشته است. از لیبی رومرو چند کتاب به فارسی ترجمه شده است؛ از جمله کتاب‌های «جین گودال: در قلروی شامپانزه‌ها، هلن کلر، دختری که عاشق نور بود و آلبرت انیشتین».

در بخشی از کتاب آملیا ارهارت می‌خوانیم

کتاب املیا ارهارت: دختری با بال‌های آهنین داستان زنی جسور است که قوانین سنتی را زیر پا گذاشته و به‌عنوان ملکه‌ی هوا شناخته می‌شود. آملیا ارهات (Amelia Earhart) در کودکی یک نمایش هوانوردی می‌بیند و بسیار تحت‌تأثیر این نمایش قرار می‌گیرد. آرزوی پرواز از همان کودکی در ذهن او نقش می‌بندد و علاقه‌مند می‌شود تا از ارتفاع، زمین و دریا را ببیند.

داستان ماجراجویی‌ها و کنجکاوی‌های آملیا کمک می‌کند تا کودکان یاد بگیرند فراتر از نقش‌های سنتی‌ای که جامعه به آن‌ها تحمیل کرده رفتار کنند. دنبال کردن آرزوها و تلاش برای چیزی که دوست داریم از نکات آموزنده‌ی کتاب آملیا ارهارت: دختری با بال‌های آهنین است.

آملیا گواهینامه‌ی خلبانی خود را در سال 1923 دریافت کرد. در سال 1928 او اولین سرنشین زنی بود که با هواپیما از اقیانوس اطلس عبور کرد و موفق شد در سال 1932 خودش به‌تنهایی عرض اقیانوس اطلس را پرواز کند. اولین هواپیمایی که آملیا خرید به رنگ زرد روشن و دوباله بود. آملیا ارهارت اسم این هواپیما را قناری گذاشت. شوخ‌طبیعی و کودکانگی آملیا در کنار سخت‌کوشی و پشت‌کار او را به شخصیتی چندبعدی و هیجان‌انگیز تبدیل می‌کند.

مجموعه‌کتاب‌های داستان‌های زندگی که انتشارات دی‌کِی (Dorling Kindersley) برای کودکان و نوجوانان منتشر کرده است از روایت زندگی‌نامه‌ای فراتر رفته و مجموعه‌ای از زندگی جالب‌ترین و الهام‌بخش‌ترین افراد تاریخ را کنار هم قرار می‌دهد. زندگی نلسون ماندلا، گاندی، فلورنس نایتینگل، اَن فرانک، مارتین لوتر کینگ و کاترین جانسون بخشی از مجموعه‌ی کتاب‌های داستان‌های زندگی است.

کتاب آملیا ارهارت: دختری با بال‌های آهنین برای چه کسی مناسب است؟