معرفی و دانلود PDF کتاب آموزش گام به گام اکسل 2019 | سپیده ذاکری | موسسه فرهنگی هنری دیباگران تهران

اگر می‌خواهید در مشاغلی که با محاسبات گوناگون سروکار دارند فعالیت کنید یا بر این نرم‌افزار کاربردی آفیس مسلط شوید، خواندن این کتاب را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

در بخشی از کتاب آموزش گام به گام اکسل 2019 می‌خوانیم

نرم‌افزار Excel دارای تعداد زیادی الگوی از پیش آماده است. این الگوها فایل‌های آماده‌ای برای ورود اطلاعات هستند. این فایل‌ها از قبل طراحی شده‌اند و هر جا که نیاز به محاسباتی باشد، فرمول‌ها نیز در سلول‌های مورد نظر وارد می‌شوند. بنابراین استفاده از الگو می‌تواند باعث صرفه‌جویی در وقت شما شود. برای مشاهده‌ی الگوها، برنامه‌ی Excel را باز کنید. در صفحه‌ی آغازین برنامه، الگوهای مختلف مشاهده می‌شود.

سپیده ذاکری و مهدی کوهستانی در کتاب آموزش گام به گام اکسل 2019 به‌صورت کاملاً کاربردی و عینی کار با این برنامه‌ی پرطرفدار را به شما آموزش می‌دهند. در این کتاب ضمن معرفی امکانات و ابزارهای گوناگون برنامه‌ی اکسل، مثال‌ها و تمرین‌های متنوعی برای یادگیری بهتر شما ارائه شده است.

درباره‌ی کتاب آموزش گام به گام اکسل 2019

این کتاب به همراه تمرین‌های طبقه‌بندی‌شده و مثال‌های متعدد درباره‌ی قابلیت‌های برنامه‌ی اکسل و نحوه‌ی انجام محاسبات گوناگون در آن اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار می‌دهد.

معرفی کتاب آموزش گام به گام اکسل 2019

مقدمه‌ی ناشر

مقدمه‌ی مؤلف

استفاده از الگوهای آماده‌ی (Template)

ذخیره‌ی سند با فرمت‌های دیگر

مرتب‌سازی داده‌ها (Sort)

فیلتر  (Filter)

فریز

مدیریت کاربرگ‌ها

مخفی کردن اطلاعات unhide/Hide

تراز متن

تنظیمات Border

کپی و انتقال اطلاعات

ابزار Format Painter

پرکردن خودکار و ایجاد لیست سفارشی

محاسبات در اکسل

آدرس‌دهی نسبی و مطلق

تابع جمع (SUM)

تابع میانگین (Average)

تابع Min

تابع Max

تابع شمارش (Count)

شمارش شرطی (Countif)

تمرینات تابع IF

تابع Rank

تابع Sumif

تابع Sumifs

تابع Roundup و تابع Rounddown 

تابع Concatenate

تابع Hlookup

تابع Vlookup

توابع متداخل

نگاهی به ساختار تابع Mod

مدیریت خطاها

تنظیم سرصفحه و پاصفحه Header & Footer

رسم نمودار

نمودار نقشه‌ای

اعتبارسنجی داده‌هاِ  (Data Validation)

امنیت

قالب‌بندی مشروط  (Conditional Formatting)

ایجاد Comment

ویرایش Comment

نمایش/ مخفی کردنِ Comment

نحوه پرینت گرفتن Commentها

تغییر رنگ زمینه Comment

پیدا کردن سلول حاوی Comment

تنظیمات چاپ

آشنایی با راهنمای برنامه‌ی Tell me what do you want to do

مشخصات کتاب الکترونیک

در فصل‌های گوناگون کتاب آموزش گام به گام اکسل 2019، پیرامون انواع تابع‌ها، مرتب‌سازی و اعتبارسنجی داده‌ها، مدیریت کاربرگ‌ها و… خواهید خواند و در مجموع یادگیری این مباحث شما را در کسب موقعیت‌های شغلی‌ بهتر یاری می‌دهد.

(این کتاب دارای حجم بیش از 20 مگابایت است، لطفاً قبل از خرید، نسخه‌ی نمونه را دریافت و از صحت نمایش کتاب در موبایل یا تبلت اطمینان حاصل کنید.)

کتاب آموزش گام به گام اکسل 2019 مناسب چه کسانی است؟

میان مجموعه برنامه‌های آفیس، اکسل کاربردهای متنوعی دارد و در زمینه‌هایی چون حسابداری، انبارداری، کارگزینی و ثبت و محاسبات به کاربران خود امکانات ویژه‌ای ارائه می‌دهد.

کتاب آموزش گام به گام اکسل 2019 براساس تجربیات سپیده ذاکری و مهدی کوهستانی در برگزاری کلاس‌های متعدد آموزشی با مخاطبان گوناگون به نگارش درآمده و برای آموزش هرچه موثرتر مخاطبان، انواع روش‌های کار با این برنامه‌ی پرقدرت به‌طور کامل و به همراه تصاویری از محیط اکسل برای شما توضیح داده‌ شده است.

قیمت نسخه الکترونیک


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D9%87-%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A7%DA%A9%D8%B3%D9%84-2019/book/73310

کتاب آموزش گام به گام اکسل 2019 را موسسه فرهنگی هنری دیباگران تهران منتشر کرده و عموم علاقه‌مندان می‌توانند از این راهنمای آموزشی استفاده کنند.

نرم‌افزار اکسل یکی از برنامه‌های کاربردی و پرطرفدار شرکت مایکروسافت است که کاربران زیادی از آن استفاده می‌کنند. این برنامه می‌تواند انواع مختلفی از داده‌ها را ذخیره کند و هر نوع محاسباتی را روی داده‌ها انجام دهد.

فهرست مطالب کتاب