معرفی و دانلود PDF کتاب الکتروتکنیک 2 | محمدحسن افشار | موسسه فرهنگی هنری دیباگران تهران

کتاب الکتروتکنیک 2 نوشته محمدحسن افشار از جمله منابع بسیار غنی در زمینه علوم مهندسی برق، الکتریسیته، میدان‌های مغناطیسی و … است. با استفاده از این کتاب می‌توانید همه آنچه را برای یادگیری عملی و تخصصی علم الکتروتکنیک نیاز دارید، دریافت کرده و بیاموزید.

مقدمه ناشر

مقدمه مولف

بخش 1: اصول کار کارگاهی و اجرای برق ساختمان

فصل اول: آشنایی با وسایل و ابزار کارگاه فلزکاری

فصل دوم: آشنایی با ابزار و وسایل سیم‌کشی

فصل سوم: قطعات و لوازم مورد استفاده در سیم‌کشی ساختمان

فصل چهارم: حفاظت الکتریکی

فصل پنجم: اصول نقشه‌کشی برق ساختمان

فصل ششم: اصول اجرای سیم‌کشی برق ساختمان

بخش 2: محاسبات روشنایی فنی

فصل هفتم: روشنایی فنی

ضمایم

منابع و مآخذ

مشخصات کتاب الکترونیک

یکی از مباحث پیچیده و بسیار تخصصی در رشته‌های فنی ومهندسی، مبحث الکتروتکنیک و مدارهای الکتریکی است. کتاب الکتروتکنیک 2 نوشته محمدحسن افشار ازجمله منابع کمک آموزشی بسیار غنی برای آموزش و یادگیری این مباحث است. که همه هنرجویان هنرستان، دانش‌آموزان این رشته و یا فعالان حوزه الکتروتکنیک می‌توانند از آن استفاده کنند.

درباره‌ی کتاب الکتروتکنیک 2

مباحث فنی و مهندسی نیازمند یادگیری تخصصی، تمرین و تکرار و در اختیار داشتن راهنمای عملی هستند که افراد فعال در آن بتوانند مهارت خود را به شکل درست و قابل قبول به کار گیرند. به‌همین‌دلیل منابع تخصصی کمک آموزشی انتخاب بسیار خوبی برای همه کسانی هستند که می‌خواهند در این حوزه به یک فرد حرفه‌ای تبدیل شوند.

معرفی کتاب الکتروتکنیک 2

خواندن این کتاب به همه هنرجویان هنرستان و دانش‌آموزان شاخه کار و دانش و همچنین کارآموزان آزاد علاقه‌مند به این رشته توصیه می‌شود.

در بخشی از کتاب الکتروتکنیک 2 می‌خوانیم

این کتاب که دومین جلد از کتاب الکتروتکنیک است، در هفت فصل نوشته شده است. در این جلد از کتاب، با انواع وسایل و ابزار کارگاهی، اجرای سیم‌کشی برق ساختمان و همچنین محاسبات روشنایی فنی آشنا خواهید شد. در پایان هر فصل، پرسش‌های چهارگزینه‌ای نیز وجوددارند که فرآیند یادگیری را برای دانش‌آموزان و افراد علاقه‌مند آسان می‌کنند.

کتاب الکتروتکنیک 2 برای چه کسانی مناسب است؟

قیمت نسخه الکترونیک


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%A7%D9%84%DA%A9%D8%AA%D8%B1%D9%88%D8%AA%DA%A9%D9%86%DB%8C%DA%A9-2/book/68705

به طور معمول مرسوم است که در ساختمان‌های مسکونی هر واحد به طور جداگانه دارای یک آنتن تلویزیون برای واحد مسکونی خود می‌باشد. اما امروزه برای مجموعه‌های بزرگ ساختمانی از یک آنتن مخصوص تخت عنوان آنتن مرکزی استفاده می‌شود تا امواج تلویزیونی از طریق این آنتن توسط کابل‌های کواکسیال به پریزهای تلویزیون داخل ساختمان و از پریزها به وسیله کابل رابط امواج به تلویزیون برسد.

فهرست مطالب کتاب