معرفی و دانلود PDF کتاب به دادم برس آقای توکان! | ورینا منهارت | انتشارات پرتقال

قیمت نسخه الکترونیک


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%A8%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D8%B3-%D8%A2%D9%82%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D9%88%DA%A9%D8%A7%D9%86/book/58941

آقای توکان، به دادمان برسید! ما به کمک شما نیاز داریم! با شنیدن این صدا، طولی نمی‌کشد که آقای توکان در محل حاضر می‌شود. چرا که او مهربان‌ترین موجود جنگل است. در داستان به دادم برس آقای توکان! (Herr Tukan! Herr Tukan!) شما با متفاوت‌ترین پرند‌ه‌ی عمر خود آشنا خواهید شد! ورینا منهارت (Verena Manhart) نویسنده‌ی داستان‌های کودک، در ماجرای این کتاب جذاب از دوستی و هم‌زیستی یک پرنده‌ی مهربان با سایر حیوانات جنگل خواهد گفت.

داستان به دادم برس آقای توکان! روایتی ساده و شیرین از دوستی‌هاست. ورینا منهارت، نویسنده‌ی این قصه‌ی جذاب، با روایت بامزه و تصاویر رنگی و جذاب کتاب، مخاطب کودک‌سال را با مفاهیمی ارزنده و مفید همچون رفاقت، هم‌زیستی و کمک به یک‌دیگر آشنا می‌کند.

برای آقای توکان فرقی ندارد چه کسی نیاز به کمک داشته باشد، چه زمانی که زرافه‌ی جنگل با خطوط به هم‌ریخته‌ی بدنش سردرگم شده باشد، و چه زمانی که آلبرت میمونه موقع بازیگوشی دست‌وپایش به هم گره بخورد، آقای توکان برای کمک‌رسانی حاضر و آماده است. آقای توکان حتی وقتی کسی در جنگل گم بشود نیز در صف اول کمک قرار می‌گیرد. همه‌ی دوستان جنگل عاشق آقای توکان هستند و همه‌چیز خوب پیش می‌رود تا آن که یک ‌روز تغییر بزرگی رخ می‌دهد! وقتی آن‌روز حیوانات جنگل مثل همیشه آقای توکان را صدا می‌زنند، به ‌یک‌ باره متوجه می‌شوند که خبری از آقای توکان خبری نیست. آقای توکان گم شده است؛ برای همین همگی باید دست‌ به دست هم بدهند تا دوست قدیمی‌شان را پیدا کنند. کمی بعد، هیچ‌کس آنچه را که می‌بیند باور نمی‌کند. آقای توکان خسته و بی‌حال به گوشه‌ای افتاده و حسابی مریض شده. پیش شاید حالا وقت آن باشد تا باقی حیوانات جنگل به داد دوست قدیمی خود برسند.

آقای توکان یک پرنده‌ی رنگی‌رنگی‌ست با منقاری بزرگ، اما تقریباً همه‌ی حیوانات جنگل او را بابت ویژگی‌های دیگرش می‌شناسند! آقای توکان در آسمان می‌چرخد و هرکجا که کسی نیاز به کمک داشته باشد فوری بال‌های خود را برای فرود آمدن آماده می‌کند! حالا دیگر همه آقای توکان را با مهربانی و کمک‌های جانانه‌اش می‌شناسند و یک‌صدا می‌گویند: «به دادم برس آقای توکان!»

کتاب به دادم برس آقای توکان! روایتی شیرین و آموزنده از دوستی میان حیوانات جنگل است. ورینا منهارت، نویسنده‌ی محبوب کودکان، از تلاش‌های پرنده‌ی مهربانی به نام آقای توکان، برای کمک رساندن به دیگر دوستان خود در جنگل می‌گوید؛ از ماجرای پیچ خوردن دست و پای میمون بازیگوش و تا گم شدن جگوار پیر. اما این‌ روزها اتفاق تازه‌ای افتاده و آقای توکان به کمک دوستان خود نیاز دارد، حالا باید دید دوستان جنگل به داد آقای توکان خواهند رسید؟

درباره‌‌ی کتاب به دادم برس آقای توکان!

این کتاب را به کودکان 3 تا 7 سال و عاشق داستان‌های ماجرایی و مصور پیشنهاد می‌کنیم. همچنین اگر شما هم از علاقه‌مندان ویژه‌ی قصه‌های جنگلی هستید. خواندن این کتاب را از دست ندهید.

در بخشی از کتاب به دادم برس آقای توکان! می‌خوانیم

آقای توکان بدون معطلی سر می‌رسد و به گورخر کمک می‌کند تا خط‌های بدنش را مرتب کند، بعد به گورخر می‌گوید: «بدنت چه طرح قشنگی دارد گورخر کوچولو!»

مشخصات کتاب الکترونیک

وقتی خط‌های بدن گورخر کوچولو، هنگام دویدن دنبال پروانه‌های رنگی، می‌چرخند و قاطی می‌شوند، صدا می‌زند: «آقای توکان! آقای توکان!»

این کتاب اولین‌بار در سال 2017 منتشر شد و نسخه‌ی فارسی آن با تلاش نشر پرتقال و ترجمه‌ی خوب سمیه آقاجانی به دست کودکان ایران‌زمین رسید.

کتاب به دادم برس آقای توکان!برای چه کسانی مناسب است؟

معرفی کتاب به دادم برس آقای توکان!