معرفی و دانلود PDF کتاب تقویت هوش CGP – سطح 3 | مریم جامه بزرگ | انتشارات پویش اندیشه خوارزمی

علائم

یادگیری

شکل‌ها

شمارش‌

اشاره

انواع خط و رنگ و هاشور

ترتیب و جایگاه

دوران

بازتاب (قرینه)

موقعیت شکل‌ها

شکل پنهان

دوران شکل‌های سه‌بعدی

شکل‌های دوبعدی و سه‌بعدی

تا کردن کاغذ

شکل پنهان

اتصال شکل‌ها

هوش‌نوردی

طبقه 1

طبقه 2

طبقه 3

طبقه 4

طبقه 5

طبقه 6

طبقه 7

پاسخ‌نامه

یادگیری

هوش‌نوردی

مشخصات کتاب الکترونیک

قیمت نسخه الکترونیک


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%AA%D9%82%D9%88%DB%8C%D8%AA-%D9%87%D9%88%D8%B4-CGP-%D8%B3%D8%B7%D8%AD-3/book/70761

مجموعه کتاب‌های تقویت هوش CGP، منبعی باکیفیت و مهم برای افزایش هوش‌های تصویری، تجسمی و هوش ریاضی است. طبق بررسی‌ها هرساله بسیاری از تست‌های هوش در آزمون‌های تیزهوشان ایران با بهره‌گیری از این منبع طراحی می‌شوند. اما هدف از ترجمه‌ی این مجموعه تنها موفقیت در چنین آزمون‌هایی نیست، بلکه با استفاده از این کتاب‌ها می‌توانید مهارت‌های مهمی مثل حل مسئله، مهارت‌های کلامی و تحلیلی کودکتان را گسترش دهید تا در فعالیت‌های متنوع آینده و ارتباط با دیگران از آنها کمک بگیرند. چرا که هیچ‌چیز به اندازه‌ی تمرین و ممارست در تقویت هوش موثر نیست.

کتاب تقویت هوش CGP – سطح 3 مناسب چه کسانی است؟

معرفی کتاب تقویت هوش CGP – سطح 3

همان‌طور که شاید بدانید هوش انسان به شاخه‌های مختلفی مثل هوش منطقی و ریاضی، هوش کلامی و جنبه‌های متنوع دیگری چون هوش تصویری، طبیعت‌گرا، وجودی، بدنی، تصویری، میان‌فردی و خودآگاهی تقسیم می‌شود. معمولاً در هر فرد یک یا چند بخش قوت بیشتری دارد، اما بخش‌های دیگر نیز می‌توانند با تمرینات ذهنی پرورش پیدا کنند. این کتاب 400 تست موضوع‌بندی را دربرمی‌گیرد و اخیراً از سوی نشر پویش اندیشه‌ی خوارزمی که فعالیت مستمری در زمینه‌ی نشر کتاب‌های هوش دارد، منتشر شده است.

درباره‌ی مجموعه‌کتاب های تقویت هوش CGP

برای ارتقای مهارت‌های ذهنی کودکان، علاوه‌بر تقویت اعتمادبه‌نفس آن‌ها، باید روحیه‌ی تلاشگری و توانایی حل مسئله را در وجودشان بیدار کرد. کتاب‌ تقویت هوش CGP – سطح 3 با هدف ایجاد این آمادگی ذهنی تنظیم و طراحی شده تا بستری مناسب برای شکوفایی استعدادهای نهفته‌ی کودکان در زمینه‌های مختلف فکری باشد.

درباره‌ی کتاب تقویت هوش CGP – سطح 3

این کتاب مناسب دانش‌آموزان سوم و چهارم دبستان است، چه آن‌هایی که خود را برای آزمون تیزهوشان آماده می‌کنند، چه کودکانی که والدینشان به ارتقای مهارت‌های ذهنی آن‌ها اهمیت می‌دهند.

فهرست مطالب کتاب

وقتی صحبت از تیزهوش بودن می‌شود، معمولاً این تصویر وجود دارد که فردی به‌طور خدادادی و از بدو تولد توانایی‌های ذهنی خارق‌العاده‌ای داشته باشد. اما باید پذیرفت همه‌ی کودکان نابغه به‌دنیا نمی‌آیند و بخش زیادی از مهارت‌های فکری انسان می‌تواند با تمرین و تمرکز کافی‌ رشد پیدا کند. کتاب تقویت هوش CGP – سطح 3، ترجمه‌ی مریم جامه بزرگ، با هدف آموزش مباحث تقویت‌کننده‌ی هوش و ارزیابی توانایی‌های ذهنی کودک شما در سطح استانداردهای جهانی طراحی شده است. این کتاب شامل دو بخش آموزش (یادگیری) و ارزیابی (هوش‌نوردی) است که بخش اول 13 مبحث مختلف را دربرمی‌گیرد. بخش دوم نیز شامل 7 آزمون ارزیابی از سطح آسان تا دشوار ا‌ست. سرعت و دقت در پاسخگویی به این سوالات اهمیت زیادی دارد. هر آزمون دارای 25 دقیقه زمان است که حل آن با کمک والدین، و در محیطی آرام و به دور از فشار، تاثیر پایداری بر ابعاد مختلف هوش کودک به‌جا خواهد گذاشت.