معرفی و دانلود PDF کتاب حسابداری به زبان انگلیسی و زبان تخصصی حسابداری | سعید نمازیان | موسسه فرهنگی هنری دیباگران تهران

کتاب حسابداری به زبان انگلیسی و زبان تخصصی حسابداری به افرادی که در حوزه‌ی حسابداری فعالیت می‌کنند و یا دانشجوی این رشته هستند پیشنهاد می‌شود.

با سعید نمازیان بیشتر آشنا شویم

معرفی کتاب حسابداری به زبان انگلیسی و زبان تخصصی حسابداری

چرا حسابداری محبوبیت زیادی دارد و به ‌چه‌ دلیل این حرفه یکی از برترین فرصت‌های شغلی در کسب‌وکارها محسوب می‌شود؟ دلیل این‌که افراد، حسابداری را به‌عنوان حرفه‌شان انتخاب می‌کنند چیست؟ حسابداری ابزاری است که به افراد کمک می‌کند از رخدادهای مالی سازمانشان باخبر باشند. برای درک یک سازمان نیاز دارید که در جریان اعداد و ارقام آن قرار بگیرید و این همان مهارت حسابداری است. این حرفه نقش مهمی در سیستم اقتصادی و اجتماعی ما ایفا می‌کند و کارکرد آن برای شرکت‌هایی که به‌دنبال سوددهی هستند و همچنین برای مؤسسات غیرانتفاعی حیاتی است.

When an amount is entered on the left side of an account, it is a debit, and the account is said

to be debited. When an amount is entered on the right side, it is a credit, and the account is

said to credit. The abbreviations for debit and credit are Dr. and Cr. Respectively.

The most important subject recognizes nature of accounts and category of accounts. By

convention assets, and expenses increases are recorded as debits, whereas liability, capital

, and income increases are recorded as credits. On the other hand assets and expenses

decreases are recorded as credits, whereas liability, capital and income decreases are recorded

as debits. The following tables summarize the rule.

فهرست مطالب کتاب

کتاب حسابداری به زبان انگلیسی و زبان تخصصی حسابداری به نویسندگی سعید نمازیان و محسن مرادی به شما این امکان را می‌دهد تا مهارت عملیات حسابداری بین‌المللی را به‌ دست بیاورید. شما حتی بدون داشتن دانشی وسیع در زبان انگلیسی، با مطالعه‌ی این کتاب می‌توانید مهارت‌های مرتبط با این حوزه را به‌دست آورید و از آن استفاده کنید.

درباره‌ی کتاب حسابداری به زبان انگلیسی و زبان تخصصی حسابداری

قیمت نسخه الکترونیک


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%AD%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D9%86%DA%AF%D9%84%DB%8C%D8%B3%DB%8C-%D9%88-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%DB%8C-%D8%AD%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C/book/75196

سعید نمازیان در سال 1365 متولد شده است و در رشته‌‌ی حسابداری، امور مالی و مالیاتی تدریس می‌کند. او نویسنده‌ی کتاب‌های بسیاری در زمینه‌ی حسابداری است که از میان آن‌ها می‌توان به کتاب‌های «حسابداری مؤسسات خدماتی»، «قوانین مالیاتی پرکاربرد»، «خودآموز حسابداری بازار کار» و «مدیریت مالی برای مدیران غیرمالی» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب حسابداری به زبان انگلیسی و زبان تخصصی حسابداری می‌خوانیم

CHAPTER 1: Accounting in Action

CHAPTER 2: The Recording

GLOSSARY

Self-Test Questions

Exercises

CHAPTER 3: Adjusting

GLOSSARY

Self-Test Questions

Exercises

Chapter 4: Completing cycle of accounting

Glossary

Self-Test Questions

Exercises

Chapter 5: Accounting for merchandising operations

Glossary

Self-Test Questions

Exercises

Chapter 6: Inventories

Glossary

Self-Test Questions

Exercises

Chapter 7: Plant Assets, Natural Resources, and Intangible Assets

Glossary

Self-Test Questions

Exercises

واژه‌نامه

مشخصات کتاب الکترونیک

حسابداری در سطح پرکاربردترِ خود باید از مفاهیمی استفاده کند که در سطح بین‌الملل پذیرفته‌شده باشند. حسابداری بین‌الملل یک سیستم مالی جهانی، شامل استانداردها و مفاهیمی است که همه‌ی کشورها آن را پذیرفته‌اند. کتاب حسابداری به زبان انگلیسی و زبان تخصصی حسابداری به تألیف سعید نمازیان و محسن مرادی این مفاهیم را در هفت فصل با عنوان‌های: «حسابداری در اجرا»، «ثبت حسابداری»، «اصلاحات (تعدیلات)»، «تکمیل چرخه‌ی حسابداری»، «حسابداری عملیات بازرگانی»، «موجودی کالا» و «دارایی‌های ثابت، منابع طبیعی و دارایی‌های نامشهود» ارائه داده‌اند.

نویسندگان این کتاب در هر فصل توضیحاتی را درباره‌ی مفاهیم مطرح‌شده در اختیار شما می‌گذارند، سپس خلاصه‌ای از مباحث ارائه می‌دهند و با بخش‌های خودآزمایی و تمرینات مرتبط، از جا افتادن مطالب اطمینان حاصل می‌کنند. تمام بخش‌های کتاب به دو زبان فارسی و انگلیسی نگارش شده‌اند تا هم‌زمان با معرفی مفاهیم تخصصی، این مفاهیم به زبان بین‌المللی نیز در اختیار خواننده قرار بگیرند.

کتاب حاضر از سوی مؤسسه‌ی فرهنگی هنری دیباگران تهران منتشر شده و تقدیم شما می‌شود.

کتاب حسابداری به زبان انگلیسی و زبان تخصصی حسابداری برای چه کسانی مناسب است؟