معرفی و دانلود PDF کتاب خودشناسی کاربردی: درباره‌ى زندگى عاطفى، شغلى، روابط با دیگران، غم و اندوه | آلن دوباتن

محصولات مدرسه‌ی زندگی در قالب کتاب‌های چاپی، اینترنتی و کتاب صوتی در سرتاسر جهان ارائه می‌شود. فعالیت‌های مدرسه‌ی زندگی نیز تنوع گسترده‌ای دارد؛ فروشگاه محصولات، کلاس‌های خودیاری، رویدادهای انگیزشی، جلسات درمانی گروهی و جلسات فردی بخشی از فعالیت‌های مدرسه‌ی زندگی است. محتوای بسیاری از فعالیت‌های مدرسه‌ی زندگی در سری‌کتاب‌هایی با همین نام و زیر نظر آلن دوباتن منتشر می‌شوند. بخش بزرگی از این مجموعه به فارسی منتشر شده که کتاب‌های «جستارهای در باب عشق»، «سیر عشق»، «هنر همچون درمان»، «تسلی بخشی‌های فلسفه» و «اضطراب موقعیت» را شامل می‌شود.

کتاب خودشناسی کاربردی برای چه کسی مناسب است؟

1- روان‌شناسی

2- روابط

3- رابطه‌ی زناشویی

4- دیگران

6- آرمان شهر

7- فرهنگ

8- غم و همدلی

9- افسون دوباره

10- نتیجه‌گیری


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%AF%DB%8C/book/69175

کتاب خودشناسی کاربردی در سال 2019 منتشر شد و افسانه قره‌داغی آن را به فارسی ترجمه کرد. این اثر توسط انتشارات کتاب‌سرای نیک منتشر شده است.

درباره‌ی مجموعه‌ی کتاب‌های مدرسه‌ی زندگی

کتاب خودشناسی کاربردی برای تمام کسانی که قصد دارند درک بهتری از خود داشته باشند مناسب است. همچنین هر فردی که به‌دنبال بهبود رابطه‌اش با خود و دیگران است می‌تواند مخاطب این کتاب باشد.

با آلن دوباتن بیشتر آشنا شویم

محیط کار همواره در مجموعه کتاب‌های مدرسه‌ی زندگی -که کتاب خودشناسی کاربردی یکی از عناوین آن است- اهمیت فراوانی داشته است. روابط کاری بخش بزرگی از زندگی روزمره‌ی ما را شکل می‌دهند. آلن دوباتن شخصیت بیرون و درون محیط کار را جدا از هم نمی‌داند و معتقد است برای ساختن تصویر مناسبی از خود باید به جنبه‌های مختلف زندگی اجتماعی توجه کنیم.

آلن دوباتن علاوه بر نوشتن کتاب، برای سخنرانی به کشورهای مختلف دنیا سفر می‌کند. کتاب‌های بسیاری از دوباتن به فارسی منتشر شده است. کتاب‌های «آرامش»، «هنر سیر و سفر»، «پروست چگونه می‌تواند زندگی شما را دگرگون کند»، «معماری شادکامی»، «خوشی‌ها و مصایب کار»، «هنر همچون درمان» و «یک هفته در فرودگاه» از کتاب‌های آلن دوباتن به فارسی هستند.

در بخشی از کتاب خودشناسی کاربردی می‌خوانیم

آلن دوباتن (Alain de Botton) برای تمرین خودشناسی اثری آماده کرده است که مانند کتابی کمک آموزشی به ما کمک می‌کند توصیفی از خود ارائه دهیم. کتاب خودشناسی کاربردی (?Who Am I) با تمرین‌های غیرمعمول، سرگرم کننده و بازیگوشی‌های نگارشی طراحی شده است تا بتوانیم خود واقعی‌مان را از میان اطلاعات پراکنده‌ای که داریم استخراج کنیم. خودشناسی کاربردی با طرح‌های زیبا و مقاله‌های کوتاهی در مورد موضوعات مختلف مانند روابط، کار و زندگی اجتماعی به ما نشان می‌دهد که چگونه تجربیات پیچیده، زیبا و گاهی دردناک ما همگی در خدمت غنای شخصیتی که داریم بوده‌اند. خودشناسی به ما می‌آموزد که به کدام بخش از احساسات و خواست‌های متعدد و گاهی متناقض خود اعتماد کنیم.

آلن دوباتن نقش خودشناسی در یک زندگی عاقلانه را بسیار پررنگ می‌داند و معتقد است باید نسبت به اولین انگیزه‌هایمان تردید کنیم. خودشناسی کاربردی کمک می‌کند کمتر از تغییرات ناگهانی خلق و خویمان تعجب کنیم و بتوانیم مدیریت احساسات خود را به‌دست بگیریم.

اگر بتوانیم تصویر مشخصی از خود ایجاد کنیم فرصتی برای بهتر کردن این تصویر نیز پیدا خواهیم کرد. ساخت تصویر مشخص از خود با راهنمایی کتاب خودشناسی کاربردی به ما کمک می‌کند انسان بهتری باشیم، به محیط کار علاقه‌ی بیشتری نشان دهیم و آرامش بیشتری داشته باشیم. همه‌ی آموزه‌های آلن دوباتن در مجموعه کتاب‌های مدرسه‌ی زندگی درخدمت ارتقا روابط ما با خودمان و دیگران است. آلن دوباتن کتاب خودشناسی کاربردی را به‌نوعی طراحی کرده است که با پاسخ به سؤالات متفاوتی که در طول کتاب مطرح شده‌اند بتوانیم بار دیگر به خود رجوع کنیم و جزئیات کوچک و به‌ظاهر کم‌اهمیتی که عمیقاً ناراحت‌مان می‌کند را درک کنیم.

مادرتان را در دوران نوجوانی خودش چگونه توصیف می‌کنید؟

آن گوشه‌ای از دنیا که شما در آن فرو افتادید چگونه بود؟ چه حال و هوایی داشت؟

فهرست مطالب کتاب

متأسفانه ابزار و روش‌های خودشناسی در مدارس یا دانشگاه‌ها آموزش داده نمی‌شوند. بسیاری از ما در طول زندگی شیوه‌ی درست برخورد با خود را آموزش نمی‌بینیم. به همین دلیل آلن دوباتن تلاش می‌کند در کتاب خودشناسی کاربردی فرصتی برای آشنایی با ابزار و روش‌های خودشناسی آماده کند.

آلن دوباتن در سال 1969 در زوریخ سوئیس به‌دنیا آمد و در لندن زندگی می‌کند. او نویسنده‌ی کتاب‌هایی است که به‌عنوان فلسفه‌ی زندگی روزمره شناخته می‌شوند. کتاب‌های آلن دوباتن که در بیش از سی کشور پرفروش بوده‌اند معمولا به موضوعاتی همچون عشق، سفر، معماری و ادبیات اختصاص دارند. تحصیل در رشته‌ی تاریخ دانشگاه کمبریج و ارشد فلسفه از دانشگاه کینگ لندن نگاه دوباتن به مسائل مختلف را تحت تاثیر قرار داده است.آلن دوباتن دکترای رشته‌ی فلسفه‌ی قاره‌ای را در دانشگاه هارواد آغاز، اما نیمه‌کاره رها کرد تا کتاب‌های خود در زمینه‌ی فلسفه‌ی همگانی را بنویسد.

ما معمولاً متوجه نیستیم که تا چه اندازه ممکن است برای دیگران سخت یا آزاردهنده باشیم. دوستی به ما میزان دشواری‌مان برای دیگران را می‌آموزد و اینگونه ما از هر رابطه‌ای نکته‌ای مهم در مورد خودمان یاد می‌گیریم. روابط ما با دیگران وابسته به هنجارهای فرهنگی است. فرهنگ خاصی که در آن زندگی می‌کنیم بر تصویری که از خود داریم نیز تأثیر می‌گذارد.

ایجاد مدرسه‌ی زندگی در لندن توسط آلن دوباتن باعث شده نوع جدیدی از آموزش در سرتاسر جهان رواج پیدا کند. موضوعاتی که به‌طور سنتی در مدارس و دانشگاه‌ها تدریس نمی‌شوند در مدرسه‌ی زندگی مورد توجه قرار می‌گیرند. آلن دوباتن نویسندگی را از سن کم شروع کرد. اولین کتاب دوباتن که به فارسی نیز ترجمه شده، جستارهایی در باب عشق است. او این کتاب را در 23‌سالگی نوشت و توجه بسیاری را به خود جلب کرد. رویکرد فلسفی آلن دوباتن به مسائل روزمره باعث شده است خواننده‌هایی از طیف‌های متنوع به متن‌های او علاقه نشان دهند.

ما از دروازه‌ای بسیار شخصی و خاص وارد تاریخ می‌شویم: طبقه‌ای، اقتصادی، لحظه‌ای در تاریخ آداب و مد، جایگاهی خاص در نوسان دائمی هر ملت بین امید و ناامیدی.

کتاب خودشناسی کاربردی نشان می‌دهد که عشق می‌تواند به‌سادگی درگیر محرک‌های فریبنده‌ای نیز باشد. تلاش زیاد ما برای راضی کردن دیگری و ترس از ترک شدن باعث می‌شود وابستگی و عشق را اشتباه بگیریم. اولین تجربه‌ی ما از عشق ورزیدن یا مورد عشق قرار گرفتن در کودکی رخ می‌دهد. تجربه‌ی عشق در بزرگسالی تجربه‌ی عشق در کودکی را منعکس می‌کند. آلن دو باتن ما را به دو گروه عاشق اجتنابی و عاشق اضطرابی تقسیم می‌کند. خودشناسی کاربردی کمک می‌کند تا الگوی روابط اجتنابی و اضطرابی خود را درک کنیم.

«ما» خیلی قبل تر از آنکه واقعاً متوجه وجود خود شویم یا حتی قبل از اینکه نطفه‌مان بسته شود آغاز شده‌ایم. ویژگی‌های شخصیتی ما عمیقاً به ابعادی از زندگی والدینمان وابسته است که احتمالاً از صحبت کردن مستقیم در موردشان طفره می‌روند.

مدرسه‌ی زندگی (The School of Life) سازمانی جهانی در خدمت افزایش کیفیت زندگی روزمره‌ی مردم است. سازمان مدرسه‌ی زندگی برای افزایش رضایت افراد از زندگی و بهبود شرایط روانی آن‌ها مجموعه‌ای متنوع از کتاب‌ها و وسایل کاربردی ارائه می‌دهد. مدرسه‌ی زندگی منبعی برای خودشناسی، جست‌وجو در روابط، کار، آرامش و لذت است.

معرفی کتاب خودشناسی کاربردی: درباره‌ى زندگى عاطفى، شغلى، روابط با دیگران، غم و اندوه

اگر از ما خواسته شود خودمان را توصیف کنیم ناگهان متوجه می‌شویم هیچ توضیح مشخصی در اختیار نداریم. آلن دوباتن در کتاب خودشناسی کاربردی که یکی از مجموعه‌کتاب‌های مدرسه‌ی زندگی است نشان می‌دهد ما نمی‌توانیم به‌راحتی خودمان را برای دیگران خلاصه کنیم. به همین دلیل نیاز به پیشنهادات و تذکرات دقیق‌تری داریم که به ما در ساختن تصویر مشخص‌تری از خود کمک کند.

درباره‌ی کتاب خودشناسی کاربردی