معرفی و دانلود PDF کتاب داستان یک دوست خیالی | اوئن کالفر | انتشارات پرتقال

شما هم از آن دست بچه‌هایی هستید که دوست خیالی دارند؟ پس این داستان را از دست ندهید، چرا که «فِرِد» یکی از همان دوست‌های خیالی‌ست! اوئن کالفر (Eoin Colfer) در کتاب خود یعنی داستان یک دوست خیالی (Imaginary Fred)، همه‌ی ماجرا را برای ما تعریف خواهد کرد.

معرفی کتاب داستان یک دوست خیالی

اوئن کالفر (متولد 1965) یکی از نویسندگان پرفروش نیویورک‌ تایمز است. همگی او را بابت مجموعه داستان‌هایش برای کودکان می‌شناسند، اما کافلر دو رمان جنایی برای بزرگ‌سالان نیز نوشته است؛ او همچنین بابت یکی از این رمان‌ها در فهرست جایزه کتاب لس آنجلس تایمز قرار گرفته. کالفردر وکسفورد در سواحل جنوب شرقی ایرلند به دنبال آمد و در کنار والدین و چهار برادر خود بزرگ شد. او مدرک خود را از دانشگاه دوبلین گرفت و بلافاصله شغل معلمی را شروع کرد. در سال‌های بعد او برای آموزش به کشورهای مختلف دنیا از جمله ایتالیا و عربستان سفر کرد و از همان‌جا به داستان‌نویسی مشغول شد. کالفر بعدها تدریس را رها کرد و به یک نویسنده‌ی حرفه‌ای تبدیل شد. آثار او از همان ابتدا مورد توجه مخاطبان و منتقدین قرار گرفت و توانست به افتخارات مختلفی از جمله نامزدی جایزه‌ی بزرگ کتاب کودکان ایرلند دست پیدا کند. از کتاب‌های ترجمه‌شده‌ی این نویسنده می‌توان به «کارآگاه هاف مون»، «افسانه‌ی دندان ناخدا کرو» و «بدترین پسر دنیا» اشاره کرد.

تنها بودن اصلاً کیف نمی‌دهد. پنچ دقیقه‌ی اولش خوب است اما بعدش دیگر تعریفی ندارد. و اگر تنها باشی، تنهایی! نمی‌شود آرزوی داشتن دوست کنی و یکهو دوستی از راه برسد. معمولاً که این‌جوری است. می‌توانی آنقدر آرزو کنی تا زیر‌ پایت علف سبز شود، اما هیچ دوست خیالی‌ای از راه نمی‌رسد.

مشخصات کتاب الکترونیک

داستانی عجیب، خنده‌دار و کاملاً غیرقابل‌مقاومت. (وب‌سایت آمازون)

 • سردرد آدم را کلافه می‌کند؛ درد نیش زنبور از آن هم بدتر است. اما بدتر از درد نیش زنبور در روزی بارانی، چیزی است به‌نام… تنهایی.

  قیمت نسخه الکترونیک


 • منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%AF%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%DB%8C%DA%A9-%D8%AF%D9%88%D8%B3%D8%AA-%D8%AE%DB%8C%D8%A7%D9%84%DB%8C/book/63659

  کالفر اکنون با همسر و فرزندانش در ایرلند زندگی می‌کند.

  در بخشی از کتاب داستان یک دوست خیالی می‌خوانیم

  فِرِد واقعی نیست. او برخلاف باقی بچه‌ها، می‌تواند پرواز کند و در هوا معلق بماند. او هیچ آرزویی ندارد جز این که توسط یک کودک خواسته شود. آن وقت است که او نیز می‌تواند روی زمین بیاید و به دوست آن کودک تبدیل شود! فرد آرزو دارد به بچه‌ها کمک کند تا اعتماد‌به‌نفس بیشتری پیدا کنند، زیرا اعتماد‌به‌نفس یکی از شرط‌های لازم برای به‌دست آوردن دوست در دنیای واقعی‌ست. فرد با بچه‌ها بازی می‌کند و اوقات خوشی را می‌گذراند، تا زمانی که بچه‌ها آمادگی لازم برای ورود به دنیای بزرگ‌تر و پیدا کردن دوست واقعی را پیدا کنند؛ آن وقت است که مأموریت فرد تمام می‌شود و باید دوباره به ابرها برگردد تا شاید توسط کودک دیگری خواسته شود. حالا نوبت به «سم» رسیده! این بچه‌ی کوچک حسابی تنهاست. او رفیقی ندارد و هنوز نمی‌داند چطور باید میان ‌هم‌سن‌هایش برای خود دوستی دست‌وپا کند، همین است که یک روز، بی آن که بداند چه اتفاق‌ات جالبی در انتظارش است، آرزو می‌کند دوستی داشته باشد. حالا زمان آن رسیده است که فرد، دست‌به‌کار شود!

  داستان یک دوست خیالی، ماجرایی شیرین و آموزنده به زبان کودکان است. بسیاری از بچه‌ها در سنین کودکی دوست‌ یا دوست‌های خیالی دارند، قهرمان داستان ما یعنی سم نیز یکی از آن بچه‌هاست. کتاب به ما می‌آموزد داشتن دوست خیالی در دوران‌های ابتدایی زندگی موضوع عجیبی نیست، بلکه می‌تواند پلی باشد برای افزایش مهارت ارتباط اجتماعی و پیدا کردن دوست‌های واقعی، اگر شما نیز برای پیدا کردن دوست جدید مشکل دارید، نگران نباشید، زیرا فرد به کمکتان خواهد آمد! این کتاب اولین‌بار در سال 2015 منتشر شد و نسخه‌ی فارسی آن با تلاش نشر پرتقال و ترجمه‌ی خوب شیدا میرزایی، به دست علاقه‌مندان رسید.

  نکوداشت‌های کتاب داستان یک دوست خیالی

  • فِرِد یک دوست خیالی‌ست! او به کمک بچه‌ها می‌آید تا حسابی خوش بگذرانند و خود را برای داشتن دوست‌های جدید در دنیای واقعی آماده کنند. اوئن کالفر، نویسنده‌ی کتاب داستان یک دوست خیالی، از روزی‌های تنهایی سم می‌گوید، او هیچ دوستی ندارد و نمی‌داند چطور میان هم‌سن‌وسال‌های خود سر صحبت را باز کند. برای همین است یک دوست ویژه به‌سراغ او می‌آید تا با او لحظات شیرینی بسازد…

   درباره‌‌ی کتاب داستان یک دوست خیالی

   این کتاب به کودکان 3 تا 7 سال که عاشق داستان‌های ماجرایی و مصور هستند پیشنهاد می‌شود. اگر شما هم نیاز به پیدا کردن دوست‌های جدید دارید، خواندن این کتاب پیشنهاد ما به شماست.

   با اوئن کالفر بیشتر آشنا شویم

   در این همکاری هوشمندانه بین نویسنده و تصویر‌گر، یک دوست خیالی باتجربه به ما معرفی می‌شود. نقاشی‌های کتاب کاملاً با نوع روایت نویسنده همراه و هماهنگ است. (پابلیشرز ویکلی)

  • بدون شک برای خوانندگان کودک، به‌ویژه آن‌هایی که به آثار دیگر هنرمند علاقه دارند، راضی‌کننده خواهد بود. سرگرم‌کننده است. (اسکول لایبرری ژورنال)

  کتاب داستان یک دوست خیالی برای چه کسانی مناسب است؟