معرفی و دانلود PDF کتاب دختری با ذهن قدرتمند: داستانی درباره پرورش تاب آوری | نیلس فان هوف

این داستان جذاب مملو از نکات کاربردی مفید برای کمک به کودکان است تا ذهنی قدرتمند داشته باشند. (weareteachers.com)

 • کتاب دختری با ذهن قدرتمند را معصومه نفیسی ترجمه کرده و انتشارات مهرسا آن را در دسترس علاقه‌مندان به داستان‌های آموزنده‌ و تصویری کودک قرار داده است.

  درباره مجموعه‌ی باشگاه مغز کودک

  کتاب دختری با ذهن قدرتمند داستان کیت و موقعیت‌هایی‌ست که با آن روبه‌رو می‌شود. این کتاب یک راهنمای عالی برای کودکان دبستانی‌ست و همه‌ی چیزهایی را که یک کودک برای رشد ذهنیت مثبت نیاز دارد، در خود گنجانده است. (PositivePsychology.com)

 • معرفی کتاب دختری با ذهن قدرتمند: داستانی درباره پرورش تاب آوری

  کتاب دختری با ذهن قدرتمند به کودکان می‌آموزد چگونه در شرایط استرس‌زا سرسخت و انعطاف‌پذیر باشند. این کتاب را می‌توان به تنهایی یا در کلاس درس به‌همراه یک معلم و مربی خواند. من آن را به شدت توصیه می‌کنم. (دکتر جیمز پترسون، مدیرعامل استرس استاد بین‌المللی)

 • مجموعه‌ی باشگاه مغز کودک یکی از مجموعه کتاب‌های یادگیری و رشد کودکان است که با هدف و دغدغه‌ی رشد و تکامل فرآیندهای ذهنی برای کودکان فعالیت می‌کند. این مجموعه در تلاش است که با ارائه‌ی پکیج‌های آموزشی متعدد که شامل تمرین‌های کاربردی هستند، افراد را با فرهنگ مراقبت از مغز و اهمیت آن و همچنین ورزش‌های متنوع مغزی آشنا کند. باشگاه مغز در دو حوزه‌ی بزرگسال و کودک فعالیت کرده و کتاب‌های خود را هماهنگ با فرآیندهای یادگیری هر دو گروه تألیف و منتشر می‌کند. والدین و مربیانی که نسبت به یادگیری و رشد مغزی کودکان حساس‌اند و دوست دارند فرآیند یادگیری و رشد در آن‌ها به‌ طور کامل شکل بگیرد، می‌توانند این مجموعه‌ی آموزشی و علمی را تهیه کنند.

  نکوداشت‌های کتاب دختری با ذهن قدرتمند

  • در پایان این کتاب بخشی به نام «سخنی با والدین» وجود دارد که به آن‌ها برخی اصطلاحات تخصصی روان‌شناسی را می‌آموزد. شناخت این اصطلاحات و تعاریف کمک می‌کند والدین ویژگی تاب‌آوری را در کودکان خود پرورش دهند و در شکل‌گیری ذهنیت مثبت کودک حضور فعال و موثری داشته باشند.

   به این ترتیب ذهن او منظم‌تر می‌شود و پس از تیک خوردن هر کار، انگیزه‌اش برای انجام کارهای بعدی افزایش پیدا می‌کند. برای آگاهی از راه‌های دیگری که کیت برای موفقیتش امتحان می‌کند، باقی داستان را از زبان نیلس فان هوف بخوانید.

   کودکان 6 تا 12 ساله می‌توانند از خواندن این داستان آموزنده و الهام‌بخش لذت ببرند و راهکارهای برنامه‌ریزی را به کمک آن بیاموزند.

   با نیلس فان هوف بیشتر آشنا شویم

   نیلس فان هوف مجموعه‌کتاب‌های قدرت ذهن (My Strong Mind) را برای ایجاد نگرش مثبتی در کودکان به نگارش درآورده و به کودکان اعتمادبه‌نفس را به‌خوبی آموزش می‌دهد. «دختری با ذهن قدرتمند» اولین اثر داستانی اوست که بسیار مورد استقبال قرار گرفته و با الهام از تجربیات او و دخترانش نوشته شده است. او هم‌اکنون با خانواده‌اش در ملبورن استرالیا زندگی می‌کند.

   در بخشی از کتاب دختری با ذهن قدرتمند می خوانیم

   نیلس فان هوف در کتاب دختری با ذهن قدرتمند ماجرای دختربچه‌ای را تعریف می‌کند که گاهی ترس‌هایش او را از انجام دادن کارها منصرف می‌کنند. او بالاخره یک روز با کتابی به نام قدرت ذهن آشنا می‌شود که زندگی‌اش را تغییر می‌دهد. این کتاب به کودکان می‌آموزد در انجام خواسته‌هایشان از توانایی‌های خود نهایت استفاده را ببرند و اجازه ندهند واکنش منفی دیگران آن‌ها را از اهدافشان دور کند.

   درباره‌ی کتاب دختری با ذهن قدرتمند

   کیت دختری‌ست که به ورزش علاقه‌مند است و روحیه‌ای شاد دارد؛ البته متأسفانه او همیشه اینطور نیست و گاهی قضاوت یا رفتار دیگران باعث دلسردی و ناامیدی‌اش می‌شود. او واقعاً نمی‌خواهد موقعیت‌های دشوار پیش رو در عملکرد روزانه‌اش تأثیر بگذارد، بنابراین تصمیم می‌گیرد در این زمینه مطالعه کند و با خواندن کتابی درباره‌ی قدرت ذهن، آگاهی خود را در این زمینه بالا ببرد. در کتاب دختری با ذهن قدرتمند (My Strong Mind: A Story About Developing Mental Strength)، نوشته‌ی نیلس فان هوف (Niels Van hove) درباره‌ی جزییات تلاش او و تغییراتی که به خاطر آن در زندگی‌اش ایجاد می‌شود، خواهید خواند.

   کیت کم‌کم به اهمیت برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری صحیح پی می‌برد و تصمیم می‌گیرد هر روز با تمرین و تلاش، بهتر از قبل از پس کارهای روزانه و اهداف بلندمدتش بربیاید. یکی از راه‌هایی که به او کمک می‌کند در انجام مسئولیت‌های خود موفق شود، نوشتن فهرست کارهای انجام‌نشده و متعهد شدن برای انجام هر کار در زمان مربوط به آن است.

   کتاب دختری با ذهن قدرتمند پیام توانمندسازی و قدرت ذهنی را به‌ویژه به خردسالان انتقال می‌دهد. (A. J. اسپدینگ، ویراستار کتاب کودکان)

  کتاب دختری با ذهن قدرتمند مناسب چه کسانی است؟

  پدر سرش را برگرداند و او را دید۔ کیت گفت: «می‌شود به ذهنت بگویی به گوشی نگاه نکند و حواسش به من باشد؟»

  پدر گفت: «حق با توست. الان گوشی‌ام را کنار می‌گذارم. ‌خب، ‌حالا همه‌ی حواسم به توست… نمی‌توانی بخوابی؟»

  کیت سرش را تکان داد.

  پدر گفت: ‌«بیا باهم بازی کنیم. یک جور بازی که بدن را آرام می‌کند. اسمش قایق موج‌سوار است».

 • مشخصات کتاب الکترونیک

  قیمت نسخه الکترونیک


  منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%AF%D8%AE%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%B0%D9%87%D9%86-%D9%82%D8%AF%D8%B1%D8%AA%D9%85%D9%86%D8%AF/book/70146