معرفی و دانلود PDF کتاب دنیای ما: دوست من | آسترید دبورد | انتشارات پرتقال

دنیای آرشیبالد چه چیز کم دارد؟ یک دوست مهربان با ویژگی‌هایی خاص! آسترید دبورد (Astrid Desbordes) نویسنده‌ی کتاب‌های کودکان، در این قصه از مجموعه کتاب‌های دنیای ما تحت عنوان دوست من (Mon Ami)، یک دوست تازه برای آرشیبالد کوچولو به همراه خود آورده. گفتنی‌ست تصویرگری پولین مارتن (Pauline Martin) به جذابیت این کتاب مصور افزوده است.

قیمت نسخه الکترونیک


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%AF%D9%86%DB%8C%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%A7-%D8%AF%D9%88%D8%B3%D8%AA-%D9%85%D9%86/book/58860

فردای آن روز، سَم آنجا نبود و آرشیبالد با خود گفت:

«بالاخره برگشتم به حالت قبل، فرفره‌بازی، موش و گربه، گرگم به هوا.»

آسترید دبورد، نویسنده‌ی فرانسوی، تحصیلات خود را در رشته‌ی فلسفه به پایان رسانده و قبل از این‌که به نگارش کتب کودکان روی بیاورد، کتاب‌هایی درباره‌ی فلسفه و مذهب برای مخاطبان بزرگسال به رشته‌ی تحریر در آورده است. او در آثاری که برای کودکان خلق کرده، بیشتر سعی داشته به موضوعاتی مانند زندگی، حیوانات، اشیاء با هدف‌ آموزش مطالب علمی و اخلاقی بپردازد. «خواهر کوچک من»، «کار مورد علاقه‌ی من» و «عشق من» نام برخی دیگر از کتاب‌هایی هستند که به قلم او به رشته‌ی تحریر درآمده‌اند.

کتاب دوست من یک داستان آموزنده برای کودکان 3 تا 7 سال است.

با آسترید دبورد و پولین مارتن بیشتر آشنا شویم

داستان با روایت ماجرای ورود یک دانش‌آموز جدید به مدرسه‌ی آرشیبالد آغاز می‌شود. نام دانش‌آموز تازه‌وارد سم است و به‌‌هیچ‌وجه یک بچه‌ی معمولی نیست و با همه فرق دارد. او هیچ‌کاری را مثل بقیه‌ی بچه‌ها انجام نمی‌دهد. تفاوت سم با سایر دانش‌آموزان باعث می‌شود آرشیبالد به طرفش جذب شود، زیرا دلش می‌خواهد از رمزوراز دنیای سم سر در آورد. با او همراه شوید تا معلوم شود دوستی سم و آرشیبالد به کجا می‌رسد و چرا او این‎قدر با سایر بچه‌ها متفاوت است؟

ولی حقیقت نداشت.

سَم فقط یک نقطه‌ی کوچک سبزرنگ، روی نیمکت نبود.

حالا که دیگر اینجا نیست انگار جای خالی‌اش مثل یک چاله‌ی بزرگ است.

مشخصات کتاب الکترونیک

کتاب دنیای ما: دوست من نوشته‌ی آسترید دبورد، یک کتاب دیگر از مجموعه‌‌ای جذاب و سرگرم‌کننده برای کودکان خردسال است که تصویرگری آن را پولین مارتن بر عهده داشته. آرشیبالد کوچولو در این قسمت قصد دارد نحوه‌ی آشنایی‌ با دوست تازه‌اش را بازگو نماید. دوست او یک ویژگی منحصربه‌فرد دارد، اما چه چیز او را این‌قدر برای آرشیبالد عزیز کرده است؟

درباره‌ی کتاب دنیای ما: دوست من

کتاب دنیای ما: دوست من با ترجمه‌ی مطهره حیدری و به اهتمام نشر پرتقال به چاپ رسیده و نسخه‌ی الکترونیک آن از طریق کتابراه در اختیار علاقه‌مندان به داستان‌های خردسالان و کودکان قرار گرفته است.

درباره‌ی مجموعه کتاب‌ دنیای ما

پولین مارتن، نویسنده و تصویرگر فرانسوی، متولد سال 1975 در پاریس است و در زمینه‌ی طراحی گرافیک و تصویرگری کتاب‌های کودکان فعالیت می‌کند. از آثار نوشته‌شده توسط پولین مارتن می‌توان به کتاب‌های «آنچه که درباره‌ی مادرم می‌دانم (Ce Que Je Sais De Ma Maman)» و«برادر بزرگ من (Mon Grand Frere)» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب دنیای ما: دوست من می‌خوانیم

دنیای ما یک مجموعه داستان مصور نوشته‌ی آسترید دبورد است که قهرمان آن پسر کوچولویی به نام آرشیبالد می‌باشد. آرشیبالد تجربیات زندگی روزمره‌اش را با دیگران در میان می‌گذارد و در هر قسمت، داستانی آموزنده برای بچه‌ها تعریف می‌کند. او بسیار کنجکاو است و مدام تلاش می‌کند دنیای پیرامونش را بهتر بشناسد. آرشیبالد در هر قسمت از این داستان‌ها جواب سؤالات خود را پیدا می‌کند و به این طریق به بچه‌ها نیز یاد می‌دهد پاسخ پرسش‌هایشان را بیابند. «وقت خواب من»، «علامت سؤال‌های من» و «عشق من» نام برخی از داستان‌های این مجموعه هستند.

کتاب دنیای ما: دوست من مناسب چه کسانی است؟

معرفی کتاب دنیای ما: دوست من