معرفی و دانلود PDF کتاب لئون نارنجی | جین کلارک | انتشارات پرتقال

این‌جا آفتاب‌پرست‌ها توی جنگلی پر شاخ و برگند.

همه به رنگ سبز درآمده‌اند! درست هم‌رنگ جنگل!

به‌زحمت می‌توان پیدایشان کرد، مگر نه؟

معرفی کتاب لئون نارنجی

قیمت نسخه الکترونیک


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D9%84%D8%A6%D9%88%D9%86-%D9%86%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%AC%DB%8C/book/55812آفتاب‌پرست‌ها رنگ پوستشان را شبیه محیط اطراف می‌کنند تا از خطرها در امان باشند، اما چه اتفاقی می‌افتد اگر یک آفتا‌ب‌پرست مثل لامپ بدرخشد؟ کتاب لئون نارنجی (Neon Leon) نوشته‌ی جین کلارک درباره‌ی یکی از این موجودات زیباست: لئونِ همیشه درخشان که برخلاف بقیه حسابی توی چشم است! درواقع او آنقدر برق می‌زند که آفتاب‌پرست‌ها نمی‌توانند با خیال راحت از دست شکارچی‌ها پنهان شوند یا حتی راحت بخوابند! تفاوت لئون با دیگران باعث شده او همیشه تنها باشد و به همین دلیل دنبال جایی می‌گردد که مزاحم کسی نشود؛ اما آیا این مکان رویایی را پیدا می‌کند؟

این داستان آموزنده به کودکان یاد می‌دهد تفاوت داشتن با دیگران به معنی بد بودن نیست و گاهی یافتن جایی که به آن تعلق دارند نیازمند زمان است. پیدا کردن جایگاهی که در دنیا داریم برای بعضی افراد بیشتر طول می‌کشد؛ واقعیتی که بسیاری از کودکان آن را تجربه می‌کنند. اگر فرزند یا دانش‌آموزی از کلاس شما جزء این گروه است، مطالعه کتاب لئون نارنجی تجربه‌ای آرامش‌بخش برای اوست، اما این تنها درسِ قصه نیست. کودکان از ماجرای لئون یاد می‌گیرند با افراد متفاوت چطور رفتار کند و ضمن شنیدن داستانی پندآموز، با تماشای تصاویر خلاقانه و زیبا لحظاتی به‌یادماندنی خواهد داشت.

خب البته به جز لئون.

لئون هنوز نارنجی است.

مشخصات کتاب الکترونیک

این کتاب مصور لذت‌بخش با ترجمه‌ی مهرنوش پارسانژاد در اختیار شما قرار گرفته و انتشارات پرتقال آن را به چاپ رسانده است.

نکوداشت‌های کتاب لئون نارنجی

  • داستانی شاد همراه با تصاویر جذاب که از مطالعه آن لذت می‌برید. (New Statesman)
  • این اثر درخشان و دلگرم‌کننده به رشد فکری و عاطفی کودکان کمک می‌کند. (بررسی‌های کراکوس)
  • دنبال کردن ماجرای لئون برای یافتن جایگاهش در دنیا تجربه‌ای لذت‌بخش است. (وال‌استریت‌ژورنال)

کتاب لئون نارنجی مناسب چه کسانی است؟

جین کلارک (Jane Clarke) نویسنده‌ی پرفروش و برنده‌ی جایزه‌ی کودک است. این نویسنده‌ی محبوب کودک لیسانس هنر، افتخارات باستان‌شناسی و تاریخ را در دانشگاه بیرمنگام به دست آورد و در سال 1981 دکترای باستان شناسی را در دانشگاه کالج لندن به پایان رساند. او که بعد از شاغل شدن در کتابخانه نوشتن را آغاز کرده، به تصویرگری نیز علاقه دارد و معمولا شخصا تصویرپردازی داستان‌هایش را انجام می‌دهد. کلارک تا امروز بیش از هفتاد عنوان کتاب کودک تالیف کرده که گیلبرت قهرمان (Gilbert the Great)، گیلبرت در اعماق (Gilbert in Deep) و لئون نارنجی (Neon Leon) از میان آن‌ها به زبان فارسی ترجمه شده‌اند.

در بخشی از کتاب لئون نارنجی می‌خوانیم

داستانی آموزنده درباره‌ی صبر و مهربانی! جین کلارک، نویسنده‌ی پرفروش در کتاب لئون نارنجی داستان آفتاب‌پرستی را به تصویر کشیده که پوستی درخشان دارد و از اینکه نمی‌تواند مانند دیگران تغییر ظاهر بدهد غمگین است. اما این تفاوت درس ارزشمندی را درباره‌ی زندگی به او هدیه می‌دهد.

درباره‌ی کتاب لئون نارنجی

این داستان را به کودکان 3 تا 8 سال پیشنهاد می‌کنیم. همه‌ی کودکانی که از خواندن قصه و داستان‌ لذت می‌برند و دوستدار کتاب هستند، این کتاب جذاب را دوست خواهند داشت.

با جین کلارک بیشتر آشنا شویم