معرفی و دانلود PDF کتاب معجزه‌ی رنگ‌ها | نیکلاس سولیس | انتشارات مهرسا

کتاب معجزه‌ی رنگ‌ها نوشته‌ی نیکلاس سولیس، روایتی سرگرم‌کننده از شکل‌گیری یک رابطه‌ی دوستی میان دو کودک است. دختربچه‌ای که بعضی وقت‌ها، زباله‌ای را از خیابان جمع می‌کند و به خانه می‌برد، توجه پسربچه‌‌ی داستان را جلب می‌کند. پرسش پسرک درباره‌ی رفتار او، آغازگر دوستی میان آن‌هاست. این داستان، مفاهیمی نظیر مهربانی و همدلی را در خود جای داده و در تلاش است با ساده‌ترین زبان ممکن، مفاهیم یادشده را به کودکان آموزش دهد.

درباره‌ی کتاب معجزه‌ی رنگ‌ها

این کتاب برای کودکان 5 سال به بالا مناسب است.

در بخشی از کتاب معجزه‌ی رنگ‌ها می‌خوانیم

معرفی و دانلود کتاب معجزه‌ی رنگ‌ها

داستان‌گویی، روشی کارآمد برای ساده‌سازی مفاهیم پیچیده در قالبی لذت‌بخش و قابل‌فهم است که به‌شدت می‌تواند در شکل‌گیری درک کودکان مؤثر واقع شود. کودکان از طریق همانندسازی با شخصیت‌های داستان‌، به‌مرور دنیای پیرامون خود را درک کرده و آموزه‌های مهمی را یاد می‌گیرند. از آنجاکه توجه به افکار و احساسات دیگران، لازمه‌ی شکل‌گیری و تدوام هر ارتباطی است، کتاب پیش رو تلاش می‌کند این اصل مهم را کودکان بیاموزد. مطالعه‌ی این کتاب هیجانات خواننده را برمی‌انگیزد و با ظرافت، کودکان را به تفکر درباره‌ی احساسات و افکار دیگران تشویق می‌کند.

کتاب معجزه‌ی رنگ‌ها با تصویرسازی‌های شگفت‌انگیزش، دوستی میان دو کودک را به تصویر می‌کشد؛ دوستی‌ای که تنها با یک پرسش ساده آغاز می‌شود. این کتاب اولین‌بار در سال 2021 منتشر شده و انتشارات مهرسا آن را با ترجمه‌ی هاجر فقهی در دسترس علاقه‌مندان قرار داده است.

در نکوداشت‌ کتاب معجزه‌ی رنگ‌ها

  • داستان مهاجری دلتنگ که زباله‌های رنگارنگ را برای تزئین دیوار اتاقش جمع می‌کند تا شاید از این طریق بتواند رنگ‌های شهر خود را از نو خلق کند. شروعی فوق‌العاده برای پرداختن به مفهوم همدلی. (Kirkus Review)

کتاب معجزه‌ی رنگ‌ها برای چه کسانی مناسب است؟

دنیای کودکان، نحوه‌ی برقراری ارتباط با یکدیگر و نقطه‌ای که دوستی میان آن‌ها شکل می‌گیرد، تماماً با تجارت بزرگسالان متفاوت است. در چنین دنیایی، یک سؤال ساده که صرفاً از روی کنجکاوی مطرح شده، می‌تواند مبنای شکل‌گیری یک دوستی‌ عمیق باشد. از طرف دیگر همدلی، مهربانی و پذیرش، گرچه به‌طور طبیعی در کودکان وجود دارد، اما رشد آن مانند هر ظرفیت دیگری نیازمند توجه و آموزش است. در این میان، داستان‌ها یکی از ابزارهای مهم در آموزش و پرورش کودکان محسوب می‌شوند. کتاب معجزه‌ی رنگ‌ها (The Color Collector) نوشته‌ی نیکلاس سولیس (Nicholas Solis)، یکی از این نمونه‌هاست. این کتاب، قصه‌ای دوست‌داشتنی از تعامل میان کودکان، دوستی‌ها و دنیای آن‌ها روایت می‌کند که در آن نویسنده با ترسیم فضای دوستی میان دو شخصیت، مفاهیمی نظیر دوستی، همدلی، پذیرش، مهربانی، احساس تعلق و دلتنگی را به خوانندگان می‌آموزد.

قیمت نسخه الکترونیک


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D9%85%D8%B9%D8%AC%D8%B2%D9%87-%DB%8C-%D8%B1%D9%86%DA%AF-%D9%87%D8%A7/book/79063

معرفی کتاب معجزه‌ی رنگ‌ها

یک روز که داشتیم ساکت و آرام به سمت خانه می‌رفتیم، من حرفی زدم.

از او پرسیدم:

«این چیزها را برای چه جمع می‌کنی؟»

«چه چیزهایی را می‌گویی؟»

«کاغذهای شکلات، برگ‌ها و خرت‌وپرت‌های دیگر را می‌گویم.»