ورزش، ورزش بهترین داروی ضد‌افسردگی و پیشگیری‌کننده از بیماری‌های قلبی

– گرفتگی عضلانی: برای آسیب‌دیدگی‌های حاد استفاده از یخ می‌تواند مفید باشد، اما در مورد گرفتگی و دردهای عضلانی، گرمای دوش آب گرم معجزه می‌کند. گرما به رفع گرفتگی طولانی‌مدت مفصل یا عضله کمک می‌کند و با شل‌کردن عضلات و تاندون‌ها موجب تسکین درد می‌شود.

– گلودرد: اگر گلودرد دارید، نوشیدن چای گرم، خوردن سوپ یا بستنی سرد همگی می‌توانند به رفع علائم کمک کنند. غرغره‌کردن نیز روش موثری برای تسکین درد است.

– آب به ورزش‌کردن شما کمک می‌کند: یکی از مهم‌ترین اجزای تمامی برنامه‌های کاهش وزن، ورزش‌کردن است. آب به عضلات، بافت‌های پیوندی و مفاصل کمک می‌کند تا درست حرکت کنند. همچنین به عملکرد موثر ریه، قلب و سایر ارگان‌ها حین ورزش کمک می‌کند. آب‌رسانی به بدن احتمال گرفتگی عضلات و خستگی را کاهش می‌دهد؛ پس قبل، حین و بعد از ورزش آب بنوشید.

ورزش، بهترین داروی ضد‌افسردگی و پیشگیری‌کننده از بیماری‌های قلبی-مجله موفقیت

– آب برای چربی‌سوزی لازم است: بدن بدون آب نمی‌تواند متابولیسم چربی یا کربوهیدرات را درست انجام دهد. نوشیدن آب کافی برای سوزاندن چربی موجود در غذا و چربی ذخیره‌شده در بدن لازم است.

– آب سرکوب‌کننده طبیعی اشتهاست: زمانی که معده احساس سیری کند، به مغز سیگنالی برای توقف غذا‌خوردن می‌دهد. آب می‌تواند با اشغال فضا در معده، منجر به بروز احساس سیری و کاهش اشتها شود.

– کمردرد: درد قسمت انتهایی کمر اغلب با استفاده از یخ تسکین می‌یابد، اما در طولانی‌مدت برخی دردها که به علت گرفتگی به وجود آمده‌اند، با کیسه آب گرم و رفع گرفتگی عضلات برطرف می‌شوند.

مجله موفقیت : شماره 378
منبع: https://www.movafaghiat.com/varzesh-behtarin-darooye-zed-afsordegi-va-pishgiri-konande-az-bimarihaye-ghalbi/

امیدواریم تحقیقات، تاکید بیشتری را روی تاثیر تناسب اندام و فعالیت جسمانی در پیشگیری اولیه توسط پزشکان به منظور ارتقای سلامت در دوران میانسالی داشته باشند.

ورزش، بهترین داروی ضد‌افسردگی و پیشگیری‌کننده از بیماری‌های قلبی-مجله موفقیت

برای افرادی که در حال حاضر مبتلا به بیماری قلبی هستند نیز افسردگی موجب بالا‌رفتن خطر مرگ‌و‌میر می‌شود. برخی مطالعات حاکی از آن هستند که افراد مبتلا به افسردگی ممکن است به آریتمی (غیرطبیعی‌بودن ریتم قلب) مبتلا شوند. چه چیزی می‌تواند از این جریان ناراحت‌کننده پیشگیری کند؟

– نیش حشرات: قرار‌دادن یخ روی محل گزش موجب تسکین درد می‌شود و کمی از زهر نیش حشره را نیز از بین می‌برد که موجب کاهش التهاب در محل گزیدگی می‌شود.

بسیاری از مطالعات از این ایده پشتیبانی می‌کنند که نوشیدن آب برای کاهش وزن سودمند است؛ همچنین آب‌رسانی به بدن به بسیاری از واکنش‌های کاهش‌دهنده وزن مانند گوارش و عملکرد عضلات کمک می‌کند. نوشیدن آب به شش دلیل می‌تواند به کاهش وزن کمک کند

محققان می‌گویند راه‌حل آن می‌تواند فعالیت جسمی بیشتر باشد و ورزش بهترین داروی ضد‌افسردگی است. اما زمانی که احساس ناامیدی و بی‌ارزشی که از مشخصه‌های بارز افسردگی است، در تمامی ابعاد زندگی بروز پیدا می‌کند، پیدا‌کردن انگیزه برای ورزش غیرممکن به نظر می‌رسد. ورزش‌کردن به‌صورت منظم کار دشواری بوده، اما عملی است و تنها به سعی و کوشش و مقابله با برخی موانع نیاز دارد.

سعی کنید زمان مشخصی را در طول روز (هر روز سر یک ساعت مشخص) به ورزش‌کردن اختصاص دهید. اگر بعضی روزها نتوانستید طبق برنامه پیش بروید، ناامید نشوید و در عوض، در اولین فرصت ممکن به ورزش‌کردن ادامه دهید. پیشرفت خود را دنبال کنید و با امتحان‌کردن حرکات تازه، هر روز دست به فعالیت‌های جسمانی متنوع و مفرح بزنید؛

رگ‌به‌رگ‌شدن و پیچ‌خوردگی: استفاده از حرارت بلافاصله پس از آسیب‌دیدگی، کشیدگی یا رگ‌به‌رگ‌شدن ایده خوبی نیست. اگر محل آسیب‌دیده را گرم کنید، ورم آن بیشتر می‌شود، اما استفاده از یخ اغلب مفید است.

آیا آب به کم‌کردن وزن کمک می‌کند؟

– آفتاب سوختگی: کمپرس یخ می‌تواند به تسکین درد و تورم ناشی از تماس زیاد با نور خورشید کمک کند. برای تسکین فوری، حوله‌ای دور یخ بپیچید و آن را روی محل آفتاب سوختگی بگذارید؛ البته یادتان باشد که خود یخ را مستقیما روی محل قرار ندهید.

ورزش، بهترین داروی ضد‌افسردگی و پیشگیری‌کننده از بیماری‌های قلبی-مجله موفقیت

– درد عصب سیاتیک: درد سیاتیک از کمر منشا می‌گیرد و موجب انتشار درد یا بی‌حسی ساق پا می‌شود. باید روی انتهای کمرتان، نه ساق پا، کمپرس سرد یا کیسه آب گرم بذارید.

– سردرد: درمان مناسب به نوع سردردتان بستگی دارد. سردردهای عصبی به حرارت‌درمانی جواب می‌دهند که موجب آرامش عضلات گرفته گردن و آرواره‌ها می‌شود. گرما برای سردرد سینوزیتی نیز سودمند است، چون به گرم‌شدن کانال‌های بینی و آزاد‌شدن ترشحات کمک می کند؛ اما میگرن و دیگر سردردهای عروقی بیشتر به سرما جواب می‌دهند.

– آب کالری‌سوزی را افزایش می‌دهد: نوشیدن آب سرد می‌تواند کالری بسوزاند، چرا که بدن باید انرژی یا کالری بیشتری برای گرم‌کردن آب و انجام گوارش مصرف کند.

همچنین می‌توانید یکی از دوستان خود را مسئول همراهی خودتان کنید تا اگر ورزش نکردید، پیگیر شما باشد. اکنون که فواید طولانی‌مدت ورزش را می‌شناسیم، ارتباط بین سلامت جسم و روان مهم‌تر از آنچه فکر می‌کردیم، به نظر می‌رسد.

– کهیر: یکی از سریع‌ترین روش‌های تسکین خارش و التهاب ناشی از آلرژی، قرار‌دادن کمپرس یخ روی محل خارش است؛ به شرط اینکه خود سرما عامل کهیر‌زدن پوست شما نباشد.

– کبودی: وقتی لکه سیاه و آبی روی پوست خود می‌بینید، از زمان ضرب‌دیدگی هر یک ساعت به مدت 15 دقیقه روی محل کبودی یخ بگذارید تا سریع‌تر خوب شود، ورم آن کمتر شود و دردتان تسکین یابد.

– نوشیدن آب موجب کاهش جذب کالری مایع می‌شود: کالری‌های مایع مانند نوشابه، آب‌میوه یا چای و قهوه شیرین به سادگی در بدن جمع می‌شوند. بیشتر افراد متوجه نیستند با مصرف نوشیدنی‌های انرژی‌زا چقدر کالری وارد بدن خود می‌کنند. جایگزینی این نوشیدنی‌ها با انواع بدون کالری آن مانند آب یا جوشانده می‌تواند خواص طولانی‌مدتی در کاهش وزن داشته باشد.

از دردهای عضلانی و پیچ‌خوردن مچ پا گرفته تا سردرد و…، آیا می‌دانید یخ سرعت تسکین درد را بالا می‌برد یا کیسه آب گرم؟

یخ یا کیسه آب گرم؟

افسردگی یکی از عوامل بروز بیماری‌های قلبی است. اکنون تحقیقات جدید ارتباط بین این دو بیماری را ثابت کرده و دریافته‌اند که برای بسیاری از افرادی که مبتلا به افسردگی هستند، ورزش بهترین درمانی است که می‌تواند آن‌ها را از اختلالات قلبی و روانی مصون بدارد. افسردگی خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را در کسانی که سابقه مشکلات قلبی و عروقی را نداشته‌اند، افزایش می‌دهد.

– آب به دفع ضایعات از بدن کمک می‌کند: وقتی بدن کم‌آب می‌شود، نمی‌تواند به طور مناسب ضایعات خود را دفع کند. آب به کلیه‌ها کمک می‌کند در‌حالی‌که سایر ارگان‌ها مواد مغذی و الکترولیت‌ها را حفظ کرده‌اند، سموم و ضایعات را فیلتر کنند. کم‌آبی نیز موجب سخت یا ناهموار‌شدن مدفوع و ابتلا به یبوست می‌شود. آب همچنین به رفع مشکلات گوارشی مانند اسهال و سوء‌هاضمه کمک می‌کند.