چند روز بعد از تاخیر پریود آزمایش خون و بی بی چک جواب میده؟

آزمایش خون بارداری در مطب پزشک راه دیگری برای تایید بارداری است. آزمایش خون می تواند حاملگی را زودتر از آزمایش ادرار در خانه تشخیص دهد. متخصصین می گویند: هشت روز پس از تخمک گذاری، اولین آزمایش خونی است که می تواند حاملگی را تشخیص دهد.

اگر تجربه استفاده از تست بارداری را ندارید و می خواهید بدانید چند روز بعد از تاخیر پریود آزمایش خون و بیبی چک جواب میدهد، این مطلب را تا انتها دنبال کنید.

چند روز بعد از تاخیر پریود آزمایش خون و بی بی چک جواب میده؟

اگر قاعدگی شما به عقب افتاده و فکر می کنید ممکن است باردار باشید، استفاده از بی بی چک به محض اولین روز تاخیر در پریودی می تواند به شما کمک کند تا مراقبت و حمایت لازم را دریافت کنید. تست بارداری خانگی می تواند با دقت 99 درصد، بسته به نحوه استفاده از آن، تشخیص دهد که آیا باردار هستید یا خیر. اگر آزمایش بارداری نشان داد باردار هستید، باید برای آزمایش دیگری برای تایید بارداری و صحبت در مورد مراحل بعدی به پزشک مراجعه کنید.

همچنین بخوانید: بعد از گذشت چند روز از پریود احتمال بارداری هست؟

چه زمانی آزمایش خون و بی بی چک برای بارداری انجام دهیم؟

چه زمانی آزمایش خون و بی بی چک برای بارداری انجام دهیم؟

سخن آخر

ادعاهای صحت تست های بارداری در خانه – که بسیاری از آنها میزان دقت 99٪ از روز پریود مورد انتظار را تبلیغ می کنند – بر اساس داده های مورد استفاده در یک محیط تست آزمایشگاهی استریل است. اگر فکر می‌کنید نتیجه نادرست دریافت کرده‌اید، می‌توانید منتظر بمانید و چند روز بعد دوباره آزمایش کنید یا برای آزمایش خون به پزشک مراجعه کنید که می‌تواند HCG را زودتر از آزمایش‌های خانگی تشخیص دهد و میزان دقت آن 99٪ است.

مصریان باستان در سال 1350 قبل از میلاد برای تعیین وضعیت بارداری به نوعی آزمایش ادرار تکیه می کردند. زنی هر روز روی دانه های گندم یا جو ادرار می کرد و اگر گیاه رشد می کرد به این معنی بود که او حامله است.

وقتی نتیجه آزمایش نادرست است، یا منفی کاذب است (آزمایش می گوید باردار نیستید، اما هستید) یا مثبت کاذب (آزمایش می گوید باردار هستید، اما نیستید). عوامل متعددی می توانند باعث نتایج منفی کاذب شوند:

  • داشتن ادرار بیش از حد رقیق شده پس از نوشیدن آب زیاد یا انجام آزمایش در اواخر روز.
  • آزمایش خیلی زود زمانی که زمان کافی برای کاشت تخمک بارور شده و شروع تولید hCG وجود ندارد.
  • استفاده از تست بارداری که سطوح پایین تر hCG را تشخیص نمی دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سطحی که تست در آن مثبت خواهد شد، می توانید درج بسته را بررسی کنید.
  • گاهی اوقات تخمک برای مدت کوتاهی لانه گزینی می شود اما پایدار نمی ماند. این حاملگی شیمیایی نیز نامیده می شود – hCG تولید می شود، اما بارداری ادامه نمی یابد. آزمایشی که چند روز قبل از پریود مورد انتظار انجام می‌شود، می‌تواند نتیجه مثبتی را نشان دهد، اما زن همچنان زود یا به موقع پریود می‌شود. به ندرت، برخی از تومورها می توانند hCG تولید کنند، که باعث می شود تست بارداری حتی زمانی که زن باردار نیست، مثبت شود.

بیبی چک چقدر دقیق است؟

چند روز بعد از تاخیر پریودی آزمایش خون جواب می دهد؟

چند روز بعد از تاخیر پریود آزمایش خون جواب می دهد؟

اگر نتیجه تست بارداری خانگی مثبت باشد، پزشک اغلب آزمایش خون در آزمایشگاه یا مطب را برای تایید وجود HCG انجام می دهد. این آزمایش و دیگر آزمایش های خون اطلاعات بیشتری در مورد سلامت شما و سلامت بارداری شما ارائه می دهد.

همچنین بخوانید: جلوگیری از بارداری بعد از ریختن اسپرم با زعفران

امروزه ساده راه برای تست بارداری استفاده از بیبی چک پس از تاخیر در پریود است. بسیاری از زنانی که تجربه تاخیر در قاعدگی را دارند از این روش مکررا استفاده می کنند. باید بدانیم که از اولین تاریخ ثبت شده، زنان تمایل زیادی به دانستن اینکه آیا در اولین فرصت ممکن باردار شده اند یا خیر داشته اند. بدن در سه ماهه اول تغییرات بی شماری را تجربه می کند و یکی از اولین شاخص ها تغییر در هورمون هایی است که از طریق ادرار از بدن خارج می شوند.

چند روز بعد از تاخیر پریود آزمایش خون و بی بی چک جواب میده؟

برای دقیق ترین نتایج، توصیه می کنیم صبح روزی که انتظار دارید پریودتان شروع شود، از بیبی چک استفاده کنید. این امکان تغییر در زمان تخمک گذاری، لقاح و لانه گزینی را فراهم می کند. صبح‌ها زمانی که ادرارتان غلیظ‌تر است، از این روش استفاده کنید تا آزمایش بتواند هورمون HCG را راحت‌تر تشخیص دهد.

دستورالعمل ها را به دقت دنبال کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید. قبل از انجام آزمایش، مطمئن شوید که خوانده شده برای “باردار” و “غیرباردار” چیست. در برخی آزمایشات هنوز از دو خط برای نشان دادن باردار بودن و یکی برای نشان دادن اینکه باردار نیستید استفاده می کنند. با این حال، بسیاری از آزمایش‌ها برای وضوح بیشتر به کلماتی مانند «بله» و «نه» یا «باردار» و «باردار نیستم» تغییر یافته‌اند.

همچنین بخوانید: علائم صددرصدی بارداری قبل از پریود چیست؟ ریزترین علائم بارداری قبل از پریود

نتایج مثبت و منفی کاذب در استفاده از بی بی چک

در این مطلب از آلامتو گفتیم که چند روز بعد از تاخیر پریود آزمایش خون و بیبی چک جواب می دهد و به علل احتمالی جواب های کاذب بارداری اشاره کردیم. در پایان مجددا یادآوری می کنیم بهترین راه برای تست بارداری، انجام آزمایش خون است.


منبع: https://www.alamto.com/%DA%86%D9%86%D8%AF-%D8%B1%D9%88%D8%B2-%D8%A8%D8%B9%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%AA%D8%A7%D8%AE%DB%8C%D8%B1-%D9%BE%D8%B1%DB%8C%D9%88%D8%AF-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%AE%D9%88%D9%86-%D9%88.html

مدت زمان از اولین روز پریود تا تخمک گذاری می تواند چندین روز از ماه به ماه متفاوت باشد. فعالیت جنسی حول تخمک گذاری منجر به امکان لقاح تخمک آزاد شده توسط اسپرم می شود. اما حتی در این صورت، چارچوب زمانی برای کاشت تخمک بارور شده می‌تواند متفاوت باشد. و hCG تا پس از کاشت تولید نمی شود.