چگونه کیبورد مجازی ویندوز 7، 8 و 10 را فعال کنیم؟!

حتما برای شما هم اتفاق افتاده که بخواهید مطابق با شرایط تنظیمات کیبورد خود را تغییر دهید و یا زبان دلخواهتان را به آن اضافه کنید. خوب است بدانید که ویندوز امکانات مختلفی برای مدیریت کیبورد در اختیار شما قرار داده و شما می توانید مطابق با نیازتان هر یک از این قابلیت ها را فعال یا غیر فعال کنید. در مقالات قبلی گروه مشاوره هیواتک در خصوص قابلیت های مختلف ویندوز 10 توضیحاتی ارائه دادیم. برای مثال دلایل کند بودن ویندوز 10 را بررسی کردیم و در خصوص نحوه رفع مشکل اتصال به وای فای و حل مشکل کار نکردن کیبورد در ویندوز 10 توضیحاتی ارائه دادیم. در این مطلب قصد داریم تنظیمات کیبورد کامپیوتر در ویندوز 10 را بررسی کنیم و قابلیت های مختلفی که می توانید به کمک تنظیمات کیبورد فعال کنید را به شما عزیزان معرفی کنیم.

گفتنی‌ست که روشنایی کم پس‌زمینه می‌تواند مناسب کسانی باشد که نمی‌توانند بدون نگاه کردن به صفحه کلید تایپ ‌کنند و در عین حال به دنبال بهترین کیبورد برای تایپ هستند. با این‌حال تمامی کیبوردهایی که صفحه کلیدشان دارای نور LEDست برای گیمرها مناسب نیستند. پس از اتصال، صفحه‌کلید باید به طور خودکار شناسایی و نصب شود. اگر کیبورد ویژگی خاصی دارد، باید نرم افزار و درایورهای کیبورد را نصب کنید. برخی از کیبوردهای USB پیشرفته‌تر (مانند کیبورد USB گیمینگ) دارای دو کابل USB هستند.

فعال کردن کیبورد کامپیوتر

کلیدهای کیبوردها بر اساس نوع ساخت و هدف عملکردی که دارند، به انواع گوناگونی تقسیم می شوند. با کیبوردهای وایرلس، از یک طرف میز کارتان دیگر پر از سیم نیست و از طرف دیگر هر جا که باشید می‌توانید کیبورد بی‌سیم خود را به کار بگیرید و تایپ کنید. برای اینکه بدانید هر یک از کلیدهای یک صفحه کلید چه کاربردی دارند، مقاله راهنمای کامل استفاده از صفحه کلید را ملاحظه کنید.

جدیدترین بررسی‌های ویدئویی محصول

۲- این کیبوردها علاوه بر نسخه ۳۲ بیتی در نسخه ۶۴ بیتی ویندوز های XP و Vista و ۷ نیز بدون مشکل نصب می شود. برای تایپ نقطه ویرگول  ( ؛ ) در زبان فارسی نیز، کلید میانبر shift +غ (یا همان Shift+Y) استفاده می‌شود. با انتخاب اولین گزینه در زمان تایپ ویندوز لغات تکمیل شده را به شما پیشنهاد می دهد. گزینه دوم بعد از انتخاب یکی از پیشنهادات یک کاراکتر خالی تایپ می کند. با فعال بودن گزینه سوم هم اشتباهات تایپی به صورت خودکار اصلاح می شوند.

Sadata Gaming Mouse & Keyboard Model SKM-1655WL بیسیم

باز کردن لپ‌تاپ با بی‌دقتی یا باز شدن آن توسط افراد ناوارد باعث آسیب به دکمه‌های صفحه کلید و چراغ‌های LED آن می‌شود. از آنجا که لپ‌تاپ هم نوعی کامپیوتر است، نحوه تعمیر کیبورد لپ‌تاپ شباهت زیادی به تعمیر کیبورد کامپیوتر دارد. در ادامه برخی عللی که باعث می‌شوند نیاز به تعمیر کیبورد لپ‌تاپ پیدا کنیم را توضیح داده‌ایم. همچنین در اغلب صفحه کلید ها، قسمت نام پد یا صفحه کلید عددی در سمت راست کیبورد وجود دارد ولی در بعضی کیبورد های با سایز کوچک، Numpad از کیبورد حذف شده است. وجود نداشتن سرعت برای کسانی که وارد کردن اعداد سر و کار دارند مثل حسابداران یا کارمند های بانک می تواند یک نقیصه بزرگ باشد.

  • ما می‌توانیم به دقت تمام ردهای روی برد انکودر را بررسی کنیم و هر شکست پیدا شده را تعمیر کنیم.
  • با افزایش قیمت اجناس کامپیوتری، خرید ابزار با کیفیت به صرفه سخت  شده است.
  • خیلی عجیبه ولی من بین کیبوردای معمولی مدلی بهتر از KB110 جنیوس ندیدم.
  • اگر هر یک از خطوط در حین تست کردن هیچ واکنشی نشان نداد، به آن خط توجه کنید.
منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار