9 ویدئو طراحی دکوراسیون خانه های خیلی کوچک

در خانه های ایرانی بیشتر مردم از سبکی استفاده میکنند که شاید در بیشتر دنیا هم شناخته شده باشد و برای حفظ این مشخصات مردم ارزش زیادی قائل هستند. اگر تصمیم گرفتید در دکوراسیون خانه خود از سبک روستیک استفاده کنید که خیلی ها آن را به اسم روستایی هم می شناسند. در این ویدئو با طراحی دکوراسیون خانه های خیلی کوچک آشنا خواهید شد و بدون شک به کار بردن این ایده ها در بخش های مختلف منزل در نهایت می تواند نتایج خوبی را به همراه داشته باشد. در ادامه تصاویری از انواع دکوراسیون داخلی خانه های دوبلکس شیک و مدرن را مشاهده خواهید کرد که امیدواریم این طراحی های زیبا و لوکس مورد توجه شما عزیزان قرار بگیرند. تصمیمگیری در مورد کل هزینههای موردنیاز و محدودیت برای شما مهم است. فرش ها و نقش و نگارهایشان رنگ بی نظیری به طراحی داخلی منزل شما می دهند.

از بین انواع مختلف سبک های دکوراسیون داخلی وقتی صحبت از سبک سنتی غربی میشود منظور همان سبک کلاسیک است که به نظم و تقارن زیادی پایبند است. استفاده از چوب طبیعی روشی خارق العاده و دوست داشتنی برای اضافه کردن گرما و انرژی و نمایش خانه مدرن خود از همان ابتدای ورودی است. از این موقعیت استفاده کنید و از نور طبیعی استفاده کنید. یکی از ویژگیهای مهمی که این پارتیشنها دارند این است که بدون اِشغال فضا در محیط، فضای خانه شما را تفکیک میکنند و مانع عبور نور و روشنایی نمیشوند. پارکت به واسطه هارمونی گرمش باعث حس آرامش و اطمینان در فضای نشیمن شده و استفاده از المان هایی چون دایره که با نور مخفی گرم همراه شده اند و همچنین کوسن هایی به رنگ سبز جنگلی به میزاین این آرامش افزوده است.

هم چنین توجه داشته باشید که میز ها و کانتر آشپزخانه همیشه مرتب بوده و همه چیز در جای خود قرار دارد. این خانه دارای یک اتاق خواب مستقل و اتاق نشیمن و آشپزخانه متصل به هم است. با هم در طراحی داخلی آپارتمان به کار می رود. باید بگوییم طراحی داخلی خانه کاری پیچیده با تکیه بر اصولی است که در ادامه قصد داریم این اصول را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید تا چند روش دکوراسیون و ایجاد فضای لازمه جهت استراحت در خانه بدون اتاق خواب را در این “مجله چیدانه ” به شما معرفی کنیم . یکی از روش های خلاقانه که هزینه کمی هم دارد، ساخت دست سازه های چوبی است. پارتیشن های چوبی بهترین پارتیشن برای استفاده در منازل هستند زیرا استفاده از خلاقیت های متفاوت برای جداسازی فضاهای مشترک می تواند دکوراسیون منزل شما را با انرژی های درونی بی شماری رو به رو سازد زیرا تمامی فضاها می توانند انرژی های مثبت خود را به یکدیگر منتقل کنند.

در واقع جداسازی این فضای مشترک به وسیله پارتیشن های چوبی و یا سازه هایی از جنس چوب که با ایجاد تفاوتی که در فضا ایجاد می نماییم، جداسازی می شوند. برای اجرای انواع پارتیشن، میتوانید از متخصصین کابینت و کمد و پارتیشن در چیدانه کمک بگیرید. برای اجرای انواع سازه جداکننده ، میتوانید از متخصصین مبلمان و وسایل منزل در چیدانه کمک بگیرید. بیشترین چیزی که در دکوراسیون کلاسیک استفاده می شود چوب و وسایل چوبی هستند. همچنین نمای چوبی داخل خانه باید به گونه ای باشد .که بتوان با اسکلت او و پایه تمامی اجزای خانه هماهنگی داشته باشد. پایه های بلند برای گلدان ها، گیاهان زینتی ، کفپوش با کاشی و آینه ای با قاب سبز چمنی، همه و همه باعث ایجاد فضایی دل پذیر با نمای باغ در این خانه شده است. تأکید بر خطوط عمودی و بیشتر کردن آن ، اغلب باعث می شود بینندگان تصور کنند سقف اتاق و ارتفاع آن بلند است که این موضوع می تواند بسیار مناسب و کاربردی باشد. تزیینات بامبو برای دکوراسیون مدرن ایده آل است، زیرا زیبایی شناسی ارگانیک و طبیعی دارد که بدون برگ یا گل بر خطوط بصری عمودی و افقی تأکید دارد. کارفرما از طراحان خواست تا فضایی مدرن و جذابی را طراحی کنند تا در عین این که جذابیت های بصری برای فروش را داشته باشد، هزینه های ساخت و ساز آن مقرون به صرفه باشد.

همچنین گسترش چوب از دیوار به سقف به خصوص در اتاق هایی که ارتفاع سقف در آن ها زیاد است بسیار لوکس خواهد بود. همچنین سقف خانه نیز با تریمهای فلزی طلایی رنگ تزیین شده تا خیلی ساده دیده نشود. یک دکوراسیون شلوغ در خانه ای بزرگ خیلی در تیر رس دید قرار ندارد اما اگر همین دکوراسیون در محیط خانه کوچک پیاده شود، قطعاً تمام محیط منزل را تحت تاثیر قرار می دهد. ما این خانه را به دلیل نزدیک بودن به محل کار، نشیمن و آشپزخانه بزرگ و همچنین داشتن بالکن بزرگ انتخاب کردیم. به گزارش پرشین وی از آنجا که فضای کافی برای میز و صندلی غذاخوری وجود ندارد، چهارپایه های شیک کنار جزیره آشپزخانه قرار داده شده است. میز تلویزیون خانه محبوب ترین وسیله و فضا برای ماست و اگر قرار باشد، وسیله ای را در خانه تغییر بدهیم، مبلمان را انتخاب می کنیم. سبک انتقالی چون قراره ماهیت بینابینی داشته باشه، انعطاف بیشتری از خودش نشون میده و همین موضوع دست شما رو در انتخاب باز میذاره. خانه باید جایی باشد که تو را از هر مکانی به سمت خودش بکشاند، خانه باید مکانی پر از آرامش باشد.

داشتن آرامش و صمیمیتی که ما را از محل کارمان به سمت خودش می کشاند، یکی از ویژگی های اصلی خانه ما است. در این مسیر بسیاری از افراد از ما خواستند که حداقل یک گوشه از خانه را به صورت متفاوت دیزاین کنیم، اما ما قصد داشتیم تمام فضای داخلی خانه چیدمان متفاوت داشته باشد. اما عموما به علت محدود بودن جا و کوچک بودن منازل امروز شاید بهتر باشه که خانه بدون اتاق خواب بوده و با توجه به روش های گوناگون دیزاین داخلی و طراحی های خلاقانه محلی خصوصی و مشخص با دید محدود جهت استراحت و قرارگیری تخت خواب به وجود آید . مطالب بیشتر: دیزاین زیرزمین کوشک خانه، اصلا بهش نمیاد زیرزمین باشه!

طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی چوبی منزل می باشند که این دکوراسیون ها بسیار زیبا و شیک به نظر می رسند شما می توانید با ایده گرفتن از این دکوراسیون ها می توانید خانه زیبا و رویایی داشته باشید. و بارزترین ویژگی این سبک استفاده از رنگ های مات و خنثی مثل خاکستری، بژ و طوسی است و در همه قسمت های خانه از وسایلی استفاده شده که رنگ مات دارند حتی در قسمت هایی که چوبی هستند سعی شده چوب ها تیره رنگ باشند و براقیت نداشته باشند. زمانی که یک رنگ خنثی مثل طوسی یا کرم را در فضا استفاده می کنید، بهتر است با توجه به هدفی که در ذهن دارید رنگ بعدی را اضافه کنید. چیدمان این خانه ها کمی سخت است و اغلب مردم برای تفکیک فضا و دکوراسیون داخلی چنین خانه هایی دچار مشکل میشوند، زیرا در نبود اتاق خواب، بخشهای مختلف خانه در هم ادغام شده و چیدمان آن دچار مشکل میشود.اما خوب است بدانید که طراحی این خانه ها آن چنان هم که به نظر میرسد سخت نیست، بلکه در اولین قدم برای طراحی دکوراسیون منزل بدون اتاق خواب ، نیاز به استفاده از ایده های مختلف و کاربردی برای جداسازی فضاها با کاربردهای متفاوت داریم.

جایی برای قرار دادن دوچرخه ها که بسیار هم مهم است و اصلا قابل چشم پوشی نیست. البته وقتی صحبت از وسایل رنگ و رو رفته می کنیم آن را با وسایل غیر قابل استفاده و دور ریختنی یکی ندانید. ما در دکوراسیون خانه بیشتر از صنایع دستی و وسایل سنتی قدیمی استفاده کردیم. ما بسیاری از وسایل را خودمان ساختیم و رنگ کردیم. به علت قدیمی بودن خانه و محکم بودن دیوارها، نصب کردن وسایل مختلف روی دیوار کمی سخت بود. این مبلمان بامبو مناسب برای فضای باز است چرا که، همانطور که در بالا ذکر شد، به علت تغییرات آب و هوایی، تحت تاثیر قرار نمی گیرد. در بالا عکس های دکوراسیون منزل بدون اتاق خواب را مشاهده می نمایید که می تواند به شما در طراحی دکوراسیون های یکپارچه و جداسازی فضاهای مشترک کمک بسیاری نماید. دکوراسیون داخلی چوبی منزل که ایده بسیار مناسب برای چیدمان خانه شما می باشد در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی چوبی منزل را در سایت سماتک خواهید دید با ما همراه باشید. اگر به خاطرات خود رجوع کنید متوجه خواهید شد که استفاده از پرده در خانه بعنوان یک عامل جداکننده از گذشته های دور در خانه های ایرانی مرسوم بوده است.

سبک انتقالی در ایران نیز به معنی ترکیب سبک سنتی ایرانی با سبک مدرن دکوراسیون داخلی منزل جدید و شیک است. معمولا در دکوراسیون داخلی خانه های ایرانی همه محاسبات با دقت انجام شده و طراحی های جالب دیده می شود و استفاده از ستون های بلند و ایوان های مرتفع جزوه ویژگی های اصلی در طراحی و دکوراسیون خانه های ایرانی می باشد. با توجه به این که سازنده با حذف یک ستون و جانمایی تیر با ارتفاع نیم متر فضا را وسیع تر ساخته بود، طراحان تصمیم گرفتند تا این تیر اصلی را در طراحی سقف کاذب به صورت نمایان حفظ کنند. باید دقت کرد که در بعضی از موراد، نوع ساختمان به شکلی می باشد که از نظر ساخت، سالن ها، پنجره ها، ایوان و حتی ستون ها و جزئیات در تطابق کامب با معماری سنتی ایران است. استفاده از تابلوهایی با سبک های عجیب ، دکوراسیون داخلی این ساختمان دوبلکس را کمی متفاوت تر جلوه می دهد. از جمله این عناصر می توان به جنبه های ساختاری ساختمان ، برنامه ریزی سایت ، محوطه سازی ، مبلمان و گرافیک معماری (علائم) و همچنین جزئیات داخلی اشاره کرد. این بار هم پیرامون همان مطالب با معماری و طراحی داخلی آپارتمانی شصت متری آشنا می شویم که در جهت افزایش فضا و آزادی عمل ساکنین خانه، طراحی و به یکی از بهترین نمونه ها در این زمینه تبدیل شده است.

در چند سال اخیر طراحی دکوراسیون داخلی فضاهای مختلف محبوبیت چشمگیری در بین افراد جامعه پیدا کرده است و همین محبوبیت باعث ایجاد تنوع در متریال و طرح های دکوراسیون داخلی و معماری شده است. اما امروزه کاملا متفاوت است و سازندگان و صاحبان منازل به منظور ارتقاء عملکرد و کیفیت فضاهای داخلی ساختمان، این حوزه را به دست طراحان داخلی می سپارند. در این شرایط خیلی بهتر توانستیم آنچه در ذهنمان بود را پیاده کنیم و چالش انتقال اینکه دقیقا چه می خوایم را به فرد دیگری نداشتیم. این نوع جداکنندهها مخصوصاً برای خانههایی که متراژ خیلی کمی دارند مناسب است.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار